فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

اختلال در فعالیت هزار کشتی در نتیجه حمله سایبری

شرکت دی‌ان‌وی نروژ خبر از اختلال در فعالیت هزار کشتی در نتیجه حمله سایبری داده است. ظاهرا هدف این حمله سایبری همین شرکت خدمات کشتیرانی نروژی بوده است.

حمله سایبری به یک شرکت خدمات کشتیرانی نروژی، منجر به اختلال در فعالیت هزار کشتی در نتیجه حمله سایبری و آسیب دیدن 70 شرکت شده است. شرکت دی‌ان‌وی (DNV) نروژ به عنوان یکی از شرکت‌های رده‌بندی کشتی تراز اول جهان، ضمن انتشار بیانیه‌ای خبر از این حمله سایبری در تاریخ هفتم ژانویه به خود داده است.

کریپتال گلوبال

بیشتر بخوانید: ارزش بازار جرایم سایبری آن را به سومین اقتصاد بزرگ جهان بدل کرده است!

جزئیات اختلال در فعالیت هزار کشتی در نتیجه حمله سایبری

طبق گزارش بلومبرگ، حمله سایبری اتفاق تازه‌ای برای صنایع کشتیرانی و لجستیک نبوده؛ اما وقوع این حادثه در چنین زمانی، با توجه به مشکلات و تهدیدات خطوط تامین و حمله روسیه به اوکراین، باعث تمرکز بیشتری روی ریسک‌های این حوزه می‌شود.

اختلال در فعالیت هزار کشتی در نتیجه حمله سایبری

لازم به ذکر است که این شرکت ارائه‌دهنده نرم‌افزار مدیریت ناوگان بوده و در حال حاضر نیز مشغول بازیابی سرورهای «مدیریت کشتی» خود به وضع عادی است. از طرفی اطلاعات دیگری مبنی بر اختلال سایر دیتا یا سرورهای دیگر شرکت «دی‌ان‌وی» بر اثر این حمله وجود ندارد.

ظاهراً تاثیرات این حمله بر توانایی فعالیت کشتی‌ها نبوده، اما طبق اظهارات شرکت دی‌ان‌وی هم به اطلاعات بیشتری در مورد محل آسیب در پی این اختلال دست پیدا نمی‌کنیم. گفتنی است که این حمله، به پلیس نروژ هم گزارش شده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره اختلال در فعالیت هزار کشتی در نتیجه حمله سایبری چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر