coinex
راهنمای خرید تکراتو

اطلاعات 37 میلیون مشترک تی موبایل فاش شد

اطلاعات 37 میلیون مشترک تی موبایل به سرقت برده شد. این اپراتور آمریکایی اعلام کرد که این‌ اتفاق طی یک حمله هکری گسترده رخ داده است.

اطلاعات 37 میلیون مشترک تی موبایل توسط یک هکر حرفه‌ای دزدیده شد. این اپراتور آمریکایی مدعی‌شده است که این هک، اطلاعات و پرداخت‌های کاربران را شامل نمی‌شود و توانسته در مدت کوتاهی منبع آن را پیدا کند. البته ظاهراً این برای اولین‌بار نیست که اپراتور تی‌موبایل مورد حمله هکری قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: شایعه: روبیکا هک شد و اطلاعات 2 میلیون نفر از کاربران به سرقت رفت!

اطلاعات 37 میلیون مشترک تی موبایل دزدیده شد

شرکت تی موبایل آمریکا اعلام کرد یک هکر، اطلاعات ۳۷ میلیون مشتری این شرکت را به سرقت برده است، اما این اطلاعات حاوی اطلاعات پرداخت، کلمات عبور یا سایر اطلاعات شخصی مهم نبوده‌اند. این اپراتور تلفن همراه آمریکایی در یک اظهارنامه فدرال، اعلام کرد این هک را در پنجم ژانویه شناسایی کرده و موفق شده است منبع هک را ردیابی کرده و در عرض یک روز، متوقف کند.

تی موبایل اعلام کرد تحقیقات ادامه دارد اما گویا این هکر، اطلاعات را از یک نقطه ورودی ارائه‌دهنده اطلاعات مشتری، به دست آورده است و به نظر نمی‌رسد سیستم‌ها یا شبکه این شرکت را هک کرده باشد. اطلاعات به سرقت رفته شامل نام، نشانی، ایمیل و شماره تلفن مشتریان به همراه شماره حساب و جزئیات اشتراک آنهاست.

این هکر به اطلاعات کارت اعتباری، کلمات عبور و شماره تامین اجتماعی مشتریان تی موبایل دسترسی پیدا نکرده است. با این وجود و بدون این اطلاعات حساس، هکرها ممکن است قادر باشند مشتریان این شرکت را برای دزدی یا رخنه به حساب‌های دیگر، هدف بگیرند.

اطلاعات 37 میلیون مشترک تی موبایل دزدیده شد

تی موبایل در بیانیه‌ای به مشتریانش اعلام کرد همه این اطلاعات به سرقت رفته، اطلاعاتی هستند که در پایگاه داده بازاریابی یا دایرکتوری‌ها موجود هستند. بر اساس تحقیقات این شرکت تا به این تاریخ، حساب‌ها و فاینانس مشتریان بر اثر این واقعه، به خطر نیفتاده‌اند. این شرکت به مقامات اجرایی قانون اطلاع داده و مشتریانی که اطلاعات آنها ممکن است مورد دسترسی هکر قرار گرفته باشد را مطلع کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تی موبایل در چند سال گذشته با موارد متعدد رخنه اطلاعاتی روبه‌رو شده است. یک هکر در سال ۲۰۲۱، اطلاعات شخصی شامل شماره تامین اجتماعی و اطلاعات گواهینامه بیش از ۱۳ میلیون مشترک فعال و ۴۰ میلیون مشترک آتی این شرکت را به سرقت برد. تی موبایل شکایت گروهی مربوط به این رخنه اطلاعاتی را سال گذشته با پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار، حل و فصل کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره اطلاعات 37 میلیون مشترک تی موبایل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر