coinex
راهنمای خرید تکراتو

تسهیلات خرد بانکی در سال 1402 به صورت مجازی ارائه خواهد شد

طبق اعلام معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، تسهیلات خرد بانکی در سال 1402 به‌صورت مجازی ارائه می‌شود.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی خبر از اعطای تسهیلات خرد بانکی در سال 1402 به صورت مجازی داد. مهران محرمیان در شرایطی خبر از اعطای اینگونه وام داد که هنوز شرایط و زیرساخت‌های لازم برای این اتفاق تکمیل نشده است. البته وی نیز عنوان کرد که این موضوع در اولویت بانک مرکزی قرار دارد و در چند ماه آینده تکمیل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ممنوعیت خدمات بانکی برای مهاجران و اتباع ؛ محرومیت تبعیض‌آمیزی که قصدی برای رفعش نیست!

اعطای تسهیلات خرد بانکی در سال 1402 مجازی می‌شود

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی با اعلام اینکه در زمینه خدماتی مثل دسترسی به تسهیلات خرد هنوز زیرساخت‌های لازم به وجود نیامده خبر داد به صورت خاص مسئله اعتبارسنجی به عنوان پروژه اولویت‌دار مد نظر قرار گرفته و تمرکز بانک مرکزی در چند ماه آینده روی این موضوع خواهد بود.

مهران محرمیان در گفت‌وگو با ایسنا همچنین با تایید مشکلاتی که در زمینه دریافت تسهیلات خرد به صورت مجازی وجود دارد گفت این مشکل زمانی حل می‌شود که اعتبارسنجی به صورت متمرکز و از طریق بانک مرکزی و پایگاه داده اعتبارسنجی انجام شود.

او همچنین اعلام کرد که از نظر خدمات بانکی الکترونیکی در منطقه رتبه نخست را داریم و هیچ کشوری بالاتر از ما نیست:

از سوی دیگر سابقه خوبی در این زمینه داریم. برخی از کشورها که طی سال‌های اخیر در حال پیشرفت در این زمینه هستند به تازگی به اعداد ۷۰ تا ۸۰ درصد رسیده‌اند. اما ایران طی سالیان گذشته همواره روی ۹۳ درصد بوده‌ است.

اعطای تسهیلات خرد بانکی در سال 1402 مجازی می‌شود

محرمیان پیش از این اعلام کرده بود که ۹۷ تا ۹۸ درصد از خدمات بانکداری کشور به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود.

به گفته او از سال ۱۳۹۸ با همه‌گیری کرونا عملا اسکناس از جیب مردم حذف شد: «در آن ایام هیچ مشکلی مانند اختلال در سامانه‌های بانکی و … ناشی از افزایش ناگهانی تراکنش‌ها نداشتیم.»

اگرچه او گفته اختلال در سامانه‌ها به دلیل افزایش ناگهانی تراکنش‌ها نداشتیم اما استفاده از خدمات بانکی الکترونیک به دلیل قطعی اینترنت، دستکاری‌ها و کاهش سرعت با مشکلاتی همراه است. خدمات بانکی در ایران در شرایطی به سمت مجازی شدن می‌رود که همین دو هفته قبل دو روز اینترنت همراه کشور به بهانه برگزاری کنکور قطع شد و بسیاری را برای پرداخت‌های ساده سرگردان کرد. چهارشنبه هفته گذشته هم اینترنت کل کشور به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه به طور کامل قطع بود و علت آن هنوز مشخص نشده است.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی همچنین در مورد افزایش کارمزد خدمات بانکی گفت در مورد این مسئله در شورای مورد نظر تصمیم‌گیری خواهد شد:

البته آخرین باری که خدمات بانکی مانند کارمزد تراکنش‌های بانکی و نقل و انتقال پول افزایش یافت حدود ۲۰ درصد بود که در آذر ماه سال ۱۳۹۹ بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درخصوص تسهیلات خرد بانکی در سال 1402 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر