فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ایلان ماسک: باورم نمی‌شود توییتر را خریدم / از فروش سهام تسلا پشیمانم!

ایلان ماسک بالاخره اقرار کرد که در ماجرای فروش سهام تسلا برای خرید توییتر اشتباه کرده است.

ایلان ماسک به‌عنوان یکی‌از ثروتمندترین افراد جهان، تاکنون  اقدامات جاه‌طلبانه زیادی انجام داده است. یکی از اقدامات، فروش سهام تسلا برای تامین سرمایه خرید توییتر بود که اصلاً برایش خوش‌یمن نبود و باعث شد که هر دو شرکت او به سمت نابودی کشانده شوند. ماسک می‌گوید: باورم نمی‌شود که توییتر را به بهای نابودی تسلا خریدم!

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: خسارت 204 میلیارد دلاری تسلا در سال 2022 به خاطر بیت کوین!

ابراز ندامت ایلان ماسک از فروش سهام تسلا برای خرید توییتر

ایلان ماسک، میلیاردر صنعت خودروهای برقی، از فروش سهام خود در تسلا که با هدف خرید توییتر انجام شد، ابراز پشیمانی کرده است. سال گذشته، ماسک پس‌ از ماه‌ها سختی و سروصدای مطبوعاتی فراوان، سرانجام شبکه‌ی اجتماعی توییتر را ازآن خود کند؛ اما ظاهراً در این مدت شرایط بسیار سختی را سپری می‌کند؛ زیرا هم‌زمان وظیفه‌ی مدیریت سه شرکت را برعهده دارد. مدیرعامل تسلا و توییتر از مدیریت قبلی پلتفرم اجتماعی خود انتقاد کرده بود و حالا خود سکان هدایت آن را برعهده گرفته است.

به‌نوشته‌ی WccfTech، ماسک در چند ماه اخیر که مدیریت توییتر را برعهده گرفته، به‌خوبی متوجه شده است که تغییر عملکرد این پلتفرم چقدر دشوار خواهد بود. وی از مدتی قبل به‌دنبال فردی مناسب برای واگذار‌کردن سِمَت مدیریت توییتر بوده و نقش کنونی او در ماه دسامبر تغییر جالبی کرده است. همچنین، ماسک از دنبال‌کنندگان خود سؤال کرد آیا تمایل دارند همچنان در سِمَت مدیرعامل شبکه‌ی اجتماعی‌اش باقی بماند یا خیر. او برای خرید این شبکه‌ی اجتماعی مجبور شد میزان زیادی از سهام تسلا را بفروشد و کمک‌هایی از برخی سرمایه‌گذاران خاورمیانه نیز دریافت کرد.

ابراز ندامت ایلان ماسک از فروش سهام تسلا برای خرید توییتر

اکنون به‌نظر می‌رسد ماسک دوباره به ماجرای خرید توییتر فکر می‌کند. او با انتشار مجموعه‌ای از توییت‌ها در پاسخ به یکی از دنبال‌کنندگان خود اعلام کرد هنوز باور ندارد که این شرکت را خریده است. وی در توییت دیگری گفت از فروش سهام تسلا برای خرید این شبکه‌ی اجتماعی پشیمان است.

ایلان ماسک از زمان خرید توییتر، تغییرات مختلفی در این پلتفرم اعمال کرده است. به‌عنوان مثال، او مدت کوتاهی پس‌ از خرید شبکه‌ی اجتماعی مذکور، حساب‌های کاربری برخی افراد مشهور مثل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات‌متحده و کانیه‌ وست را از حالت تعلیق درآورد.

ماسک در نظرسنجی دیگری از دنبال‌کنندگان خود پرسید آیا باید از توییتر استعفا بدهد یا خیر و درمجموع ۱۷٫۵ میلیون رأی دریافت کرد که ۵۷٫۵ درصد آن‌ها با استعفای وی موافق بودند. این نظرسنجی دقیقاً زمانی برگزار شد که ماسک برای مشاهده‌ی مسابقه‌ی فینال جام‌جهانی ۲۰۲۲ به قطر سفر کرده بود؛ جایی‌ که گفته شد او با داماد ترامپ و سرمایه‌گذاران قطری و سعودی دیدار کرده است.

مدتی بعد، ماسک اعلام کرد درصورتی‌که شخص مناسبی برای مدیریت توییتر پیدا کند، از سِمَت کنونی خود در این شبکه‌ی اجتماعی کناره‌گیری و تمرکز خود را روی مدیریت تیم‌های فنی این پلتفرم معطوف خواهد کرد.

تلاش‌های ماسک در توییتر در حالی انجام می‌شوند که شرکت فضایی او موسوم‌ به اسپیس‌ایکس خود را برای مهم‌ترین آزمایش سال‌های اخیر خود آماده می‌کند. این شرکت اکنون مشغول آزمایش تقویت‌کننده‌ی Super Heavy است و قصد دارد به‌زودی و برای اولین‌بار ۳۳ موتور موشک را هم‌زمان روشن کند. در‌صورت موفقیت‌آمیز‌بودن این آزمایش و پس از دریافت تأییدیه‌های لازم از اداره‌ی هوانوردی فدرال (FAA)، موشک‌های این شرکت برای پرواز آزمایشی مداری آماده خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره فروش سهام تسلا توسط ایلان ماسک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر