coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

تجهیز مایکروسافت اج به فیلترشکن رایگان داخلی

تجهیز مایکروسافت اج به فیلترشکن رایگان داخلی می‌تواند بیش‌از هر کشور دیگری، کاربران این مرورگر در ایران را خوشحال کند. این قابلیت کی فعال می‌شود؟

تجهیز مایکروسافت اج به فیلترشکن رایگان داخلی آن‌هم در زمانی که کاربران اینترنت در ایران با مشکلات فیلترینگ گسترده دست‌وپنجه نرم می‌کنند، می‌تواند یک خبر خوشحال‌کننده باشد. مایکروسافت وعده داده که این ویژگی را برای امنیت هرجه بیشتر کاربران در استفاده از این مرورگر توسعه داده است. اما وی‌پی‌ان جدید مایکروسافت چه ویژگی‌هایی دارد؟

خرید بلیط هواپیما

بیشتر بخوانید: مایکروسافت بعد از بینگ، قصد تجهیز ویندوز 11 به ChatGPT را دارد!

تجهیز مایکروسافت اج به فیلترشکن رایگان داخلی

مایکروسافت در حال تقویت امنیت مرورگرهای وب خودش است. این شرکت به‌تازگی آزمایش استفاده از یک VPN در نسخه پایدار مرورگر اج را آغاز کرده است. عملکرد شبکه ایمنی مایکروسافت اج که بیش از یک سال گذشته معرفی شد و در نسخه آزمایشی مرورگر Edge Canary به‌کار گرفته شد نیز، به‌تازگی تکمیل شده است. شما می‌توانید از آن برای رمزگذاری وبگردی و محافظت از داده‌هایتان از حملات آنلاین استفاده کنید.

وقتی به یک وای فای ناامن یا عمومی متصل باشید، این ویژگی خیلی مفید خواهد بود. البته هنوز مایکروسافت وی پی ان رایگان مرورگر اج را برای عموم کاربران فعال نکرده است، اما به‌زودی این اتفاق خواهد افتاد.

تجهیز مایکروسافت اج به فیلترشکن رایگان داخلی

تأمین‌کننده رسمی این وی‌پی‌ان، خود مایکروسافت نیست. در واقع غول آمریکایی از تکنولوژی شرکت Cloudflare برای استفاده از این سرویس در مرورگر وب خودش استفاده کرده است. ضمن اینکه سه سطح امنیتی توسط این گزینه به کاربران ارائه می‌شود که می‌توانید از طریق بخش Privacy تنظیمات مرورگر Edge، آن‌ها را تغییر دهید.

اگر اولین گزینه را انتخاب کنید، سرویس وی‌پی‌ان به‌صورت خودکار فقط برای سایت‌های داخل لیست از پیش تعیین شده شما فعال می‌شود. مایکروسافت حالت دوم را حالت بهینه یا Optimized معرفی می‌کند که هنگام استفاده از یک وای فای عمومی، شبکه‌های ناامن یا دسترسی به سایت‌های فاقد گواهی موثق HTTP از ترافیک اینترنت شما به‌صورت خودکار محافظت می‌کند. سازنده پیشنهاد می‌کند که این گزینه را به‌صورت پیش‌فرض روی حالت فعال قرار دهید.

اما در انتها گزینه‌ای وجود دارد که در هر نوع وب‌گردی مثل تماشای یک ویدیو یا گوش دادن به یک موسیقی، می‌تواند امنیت شما را تأمین کند. این گزینه که بالاترین سطح امنیتی را ارائه می‌کند، All Sites نام دارد. این درجه حفاظتی باید در بدترین حالت ممکن از اینترنت استفاده شود. در واقع زمانی که تصور می‌کنید امنیت شما در خطر است، می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید.

مایکروسافت با این سرویس فقط ۱ گیگابایت ترافیک رایگان را در اختیار کاربران مرورگر Microsoft Edge می‌گذارد. وقتی هم که آن فعال می‌شود، آیکونی شبیه به سپر جنگی در بالای پنجره مرورگر نمایان خواهد شد. غول آمریکایی مشخص نکرده که کاربران برای دریافت ترافیک بیشتر، چه هزینه‌ای را باید پرداخت کنند و یا اینکه چه زمانی این وی پی ان در اختیار تمام کاربران مرورگر اج قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره تجهیز مایکروسافت اج به فیلترشکن رایگان داخلی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر