coinex
otetmarket
خرید بلیط هواپیما

افشای آزمایش‌های FBI روی سیستم تشخیص چهره در آمریکا

انجام آزمایش‌های FBI روی سیستم تشخیص چهره برملا شد. اما پلیس فدرال چرا و با چه قصدی این عملیات مخفیانه را ترتیب داده است؟

افشای آزمایش‌های FBI روی سیستم تشخیص چهره توسط دولت آمریکا جنجال بزرگی به بار آورده است. براساس اسناد جدیدی که به بیرون نشر پیدا کرده، مشخص شده که دولت آمریکا از سال‌ها قبل روی فناوری تشخیص چهره برای شهروندان آمریکایی کار می‌کرده است. این پروژه “جانوس” نام دارد و با اهدافی گوناگون طراحی شده است. در ادامه با جزئیات خبر همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: توسعه پهپادهای مجهز به قابلیت تشخیص چهره در ارتش آمریکا!

آزمایش‌های FBI روی سیستم تشخیص چهره

براساس اسناد جدیدی که توسط اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا (ACLU) فاش شده، مقامات FBI و پنتاگون در گذشته برای توسعه سیستم تشخیص چهره «بدون محدودیت» که می‌توان از آن در دوربین‌های خیابان، پهپادهای سیار و دوربین بدن‌های پلیس استفاده کرد، تلاش کرده‌اند.

هدف این پروژه که با نام رمز «جانوس» (نام خدای رومی با دو چهره متضاد) شناخته می‌شود، توسعه فناوری اسکن چهره بسیار پیشرفته‌ای است که می‌تواند در محدوده وسیعی از مکان‌های عمومی، چهره افراد را اسکن کند. در برخی موارد، محققان بر این باور بودند که این فناوری پیشرفته می‌تواند اهداف را از فاصله 1000 متری تشخیص دهد.

آزمایش‌های FBI روی سیستم تشخیص چهره گسترده توسط دولت آمریکا

به گفته کارشناسانی که با Gizmodo صحبت کرده‌اند، قابلیت‌های نظارتی پیشرفته‌ای که در این اسناد به آن‌ها اشاره شده است، به‌طور بالقوه «تهدیدهای واقعاً بی‌سابقه‌ای» برای حریم خصوصی شخصی و آزادی‌های مدنی ایجاد می‌کند، به‌ویژه با توجه به فقدان هرگونه حفاظت فدرال از حریم خصوصی در ایالات متحده. «ناتان فرید وسلر»، معاون پروژه گفتار، حریم خصوصی و فناوری ACLU به Gizmodo توضیح داد:

دولت آمریکا در حال آزمایش یک قابلیت فنی وحشتناک بوده که می‌تواند ردیابی همه جانبه از تمام افراد را به شیوه‌ای که تاکنون در یک جامعه آزاد ممکن نبوده، امکان‌پذیر کند. قانونگذاران باید قبل از اینکه خیلی دیر شود، از توسعه چنین فناوری جلوگیری کنند.

سیستم تشخیص چهره مورد مخالفت قرار گرفت

 

آزمایش‌های FBI روی سیستم تشخیص چهره گسترده توسط دولت آمریکا

با این حال، وب‌سایت انگجت توضیح می‌دهد که قانون ممنوعیت استفاده از سیستم تشخیص چهره توسط دولت برای سومین بار به سنا رسید. در صورت تصویب این قانون، هرگونه استفاده از سیستم تشخیص چهره یا نظارت بیومتریک توسط دولت فدرال ممنوع خواهد شد، مگر اینکه استفاده از آن توسط قانون کنگره تأیید شده باشد.

همچنین باید به‌طور دقیق مشخص شود که چه کسانی مجاز به استفاده از سیستم نظارت بیومتریک هستند و همچنین نوع دقیق این سیستم و هدف خاصی که از آن استفاده می‌شود، چه چیزی است.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما درباره آزمایش‌های FBI روی سیستم تشخیص چهره گسترده چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر