coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

جریمه 3 میلیارد دلاری مایکروسافت در صورت ناکامی در ثبت قرارداد خرید اکتیویژن!

جریمه 3 میلیارد دلاری مایکروسافت در صورت عدم موفقیت در تکمیل قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد گریبان این غول تکنولوژی آمریکایی را خواهد گرفت.

با اعلام مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، در صورت عدم موفقیت غول تکنولوژی ساکن ردموند آمریکا در قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد، جریمه 3 میلیارد دلاری مایکروسافت گریبان او را خواهد گرفت. مایکروسافت مدتهاست که به دنبال خرید کمپانی بازی‌سازی اکتیویژن است و تاکنون موفق نشده این قرارداد را نهایی کند. اکنون نیز اعلام شده که اگر قرارداد نهایی نشود، جریمه سنگینی خواهد شد.

خرید بلیط هواپیما

چند روز پیش نیز سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) آبی پاکی را بر روی دستان مایکروسافت ریخت و اعلام کرد که جلوی خرید اکتیویژن توسط غول‌ گیمینگ جهان را خواهد گرفت. زیرا معتقد بود که با خرید، مایکروسافت بسیار قدرتمند خواهد شد و عناوینی بزرگ مانند سری Call Of Duty را به انحصار خود درمی‌آورد و در دنیای گیم بی‌رقیب خواهد شد.

بیشتر بخوانید: ابزار تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت در دسترس عموم قرار گرفت

جریمه 3 میلیارد دلاری مایکروسافت حاصل معامله بزرگ شد

در چند ماه گذشته، خرید پیشنهادی اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت تحت بررسی دقیق سازمان‌های ناظر بر رقابت و بازار در سرار جهان قرار داشت. اخیراً این معامله با یک مانع بزرگ رو‌به‌رو شد و سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) با ادعای تاثیر مخرب این معامله بر بازار رقابت فناوری ابری، آن را مسدود کرد.

درحالی‌که مایکروسافت و اکتیویژن هر دو گفته‌اند که تصمیم CMA باید مورد تجدیدنظر قرار بگیرد، به نظر می‌رسد احتمال انجام شدن این معامله بسیار پایین آمده است و این موضوع می‌تواند ضربه بزرگی به هر دو شرکت بزند. بااین‌حال، شرکت مایکروسافت از لغو این معامله ضرر بیشتری خواهد کرد؛ چرا که این شرکت باید در صورت لغو معامله، مبلغ قابل‌توجه ۳ میلیارد دلار را به‌عنوان جریمه به اکتیویژن بلیزارد پرداخت کند.

این موضوع در مصاحبه جدید بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد با رسانه CNBC اعلام شد. در ادامه کوتیک در مورد برنامه اکتیویژن بلیزارد پس از لغو معامله و دریافت ۳ میلیارد دلار توضیح داد:

فکر می‌کنم اولویت و تمرکز ما، تلاش برای کامل شدن این معامله است و تصور دارم به نفع صنعت بازی و رقابت درون آن خواهد بود. اگر این معامله لغو شود، ما حدوداً مبلغ ۱۸ میلیارد دلار پول نقد خواهیم داشت. من فکر می‌کنم اگر به تاریخ ۳۰ ساله ما نگاه کنید، نشان می‌دهد که ما سرمایه را به خوبی به نفع سهام‌داران خود به کار گرفته‌ایم و به این کار ادامه خواهیم داد.

جریمه 3 میلیارد دلاری مایکروسافت حاصل معامله بزرگ شد

شاید جریمه 3 میلیارد دلاری در مقایسه با قیمت ۶۹ میلیارد دلاری که مایکروسافت برای تصاحب اکتیویژن بلیزارد در نظر گرفته بود، ناچیز باشد اما باید توجه داشت که این جریمه، هزینه اندکی به حساب نمی‌آید. برای مقایسه می‌توان گفت که مایکروسافت برای خرید بتسدا مبلغ ۷.۵ میلیارد دلار هزینه کرده بود.

اینکه چه مدت زمانی طول می‌کشد تا سرنوشت نهایی این معامله اعلام شود، هنوز مشخص نیست. بااین‌حال مایکروسافت همچنان به تلاش خود جهت متقاعد کردن سازمان‌های ناظر و کسب موافقت آن‌ها ادامه خواهد داد. این شرکت اخیرا یک قرارداد ۱۰ ساله همکاری جدید با پلتفرم بازی ابری Nware امضا کرد تا حسن نیت خود را از خرید اکتیویژن بلیزارد و فعالیت در بازار ابری نشان دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ جریمه 3 میلیارد دلاری مایکروسافت در صورت ناکامی در ثبت قرارداد خرید اکتیویژن چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر