;
coinex

اتحادیه فروشندگان موبایل به خریداران آیفون 13 هشدار می‌دهد: اصالت گوشی را از طریق سامانه جامع گارانتی بررسی کنید

از آنجایی که واردات گوشی‌های آیفون به کشور ممنوع است، اتحادیه فروشندگان موبایل به خریداران آیفون 13 هشدار داده تا در هنگام تهیه این محصول اصالت آن را حتما بررسی کنند

تحریم‌ها و ممنوعیت‌های وارداتی به مرور زمان باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای مردم و بازارهای محلی شده است. یکی از مسائلی که در این زمینه به چشم می‌خورد، ممنوعیت واردات و عدم رجیستری آیفون 14 و 15 است که باعث شده تا آیفون 13 همچنان در بازار رسمی ایران فروش داشته باشد


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


 خریداران آیفون 13 اصالت گوشی را بررسی کنند

به گزارش دیجیاتو  به تازگی، رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی اعلام کرده است که گوشی‌های ریپک شده آیفون ۱۳ در بازار کشور وجود دارند که حتی فروشندگان موبایل قادر به تشخیص بسته‌بندی جعبه‌سازی شده یا ریپک آیفون 13 از پک اصلی نیستند.

 خریداران آیفون 13
خریداران آیفون 13

با توجه به این وضعیت و واردات گوشی‌های ریپک آیفون 13 افرادی که در این حوزه فعالیت دارند، به فروشندگان هشدار داده‌اند که در شرایط فعلی که خرید آیفون 13 ممکن است با مشکلات و محدودیت‌هایی روبرو شود، قبلباز کردن جعبه و به فروش رساندن هر یک از دستگاه‌های حتما اصالت آن را از طریق سامانه جامع گارانتی مورد بررسی قرار دهند. بنابراین فروشندگان موبایل موظفند پیش از فروش وضعیت ریپک یا اصلی بودن دستگاه را در فاکتور درج کنند.

در صورت عدم رعایت اصول و فرآیندهای مربوط به فروش تلفن همراه، مسئولیت ناشی از اعتراض خریدار نسبت به اصالت کارتن یا دستگاه خریداری شده به عهده واحد صنفی خواهد بود.

 

حسین سادات حسینی رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی به خریداران توصیه کرد که در صورت تمایل به خرید آیفون، به خصوص آیفون 13، حتماً سریال دستگاه را در سامانه همتا بررسی کرده و از فروشنده بخواهند تا سریال دستگاه در فاکتور قید کند و تنها به درج نام و مدل آیفون  رضایت ندهند. این توصیه به دلیل ایجاد یک راه پیگیری در برابر کلاهبرداری‌های احتمالی صورت گرفته است.

سادات حسینی در اینباره‌ گفت: «مردم اگر از خرید خود ناراضی بودند یا در بحث گارانتی به مشکل خوردند، موضوع را از طریق اتحادیه پیگیری کنند. ما به‌عنوان متولی خدمات پس از فروش، قضیه را پیگیری می‌کنیم تا حق به حق‌دار برسد.»

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب چیست؟ لطفا تجربیات خود را با تکراتو و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر