coinex
راهنمای خرید تکراتو

اپن‌ای‌آی نسخه دسکتاپ ChatGPT را معرفی کرد؛ سریع‌تر، جامع‌تر و کاربردی‌تر

اپن‌ای‌آی دیشب دوشنبه 24 اردیبهشت ساعت 8:30 دقیقه به وقت ایران، طی رویدادی از مدل جدید هوش مصنوعی و نسخه دسکتاپ ChatGPT بهمراه رابط کاربری بروز شده معرفی کرد. این شرکت تصمیم دارد با ارائه خدمات بهتر در جهت گسترش استفاده از چت‌بات‌ محبوبش قدم بردارد.میرا موراتی، مدیر فناوری اپن‌ای‌آی، در یک رویداد آنلاین اعلام کرد که این به‌روزرسانی مدل GPT-4 را برای همه کاربران، از جمله کاربران رایگان، ارائه می‌دهد. مدل جدید GPT-4o “بسیار سریع‌تر” است و قابلیت‌های بهبود یافته‌ای در زمینه متن، ویدیو و صوت دارد. همچنین اپن‌ای‌آی قصد دارد به کاربران اجازه دهد با چت‌جی‌پی‌تی تماس ویدیویی برقرار کنند.


بیشتر بخوانید:


نسخه دسکتاپ ChatGPT از 50 زبان پشتیبانی می‌کند

موراتی اضافه کرد که مدل جدید GPT-4o قادر به پردازش 50 زبان مختلف با سرعت و کیفیت بهتر است و از طریق رابط برنامه‌نویسی اپن‌ای‌آی (API) برای توسعه‌دهندگان نیز قابل استفاده خواهد بود. این مدل دو برابر سریعتر و نیمی از هزینه مدل GPT-4 Turbo است.

در این رویداد، قابلیت‌های صوتی مدل جدید نیز نمایش داده شد؛ از جمله کمک به آرام شدن قبل از سخنرانی عمومی و توانایی تحلیل احساسات کاربران. همچنین قابلیت‌های ترجمه همزمان در حالت صوتی نیز به نمایش گذاشته شد.

اپن‌ای‌آی اعلام کرد که قابلیت‌های جدید در هفته‌های آینده به تدریج برای همه کاربران در دسترس خواهد بود. این مدل جدید ابتدا از روز سه‌شنبه برای مشتریان چت‌جی‌پی‌تی پلاس، تیم و سپس برای کاربران رایگان با محدودیت‌های استفاده عرضه می‌شود. کاربران چت‌جی‌پی‌تی پلاس پنج برابر بیشتر از کاربران رایگان ظرفیت پیام خواهند داشت و مشتریان چت‌جی‌پی‌تی تیم و اینترپرایز ظرفیت بیشتری خواهند داشت.

در پایان این رویداد، موراتی از تیم اپن‌ای‌آی و مدیرعامل انویدیا، جنسن هوانگ، برای ارائه پردازنده‌های گرافیکی پیشرفته که این دموی امروز را ممکن ساخت، تشکر کرد.

بیشتر بخوانید: 

منبع: cnbc

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر