coinex
OMPFinex

رقابت خودروسازان بزرگ برای ورود به بازار اتومبیل های خودران تا 4 سال آینده

بدون شک با آغاز سال 2020 وارد دهه ی اتومبیل های خودران می شویم.

بسیاری از خوردوسازان بزرگ برای ورود اتومبیل های خودران به جاده ها برنامه ریزی کرده اند و برای تحقق هرچه زودتر این برنامه با یکدیگر رقابت می کنند. در اینجا با 19 خودروساز بزرگ و برنامه های آنها برای آماده سازی تکنولوژی خودران تا سال 2020 آشنا خواهیم شد.

در ادامه مشاهده می کنید که چه شرکت هایی در رقابت محقق کردن اتومبیل های خودران حضور دارند؛ با تکرا همراه شوید.

.

کمپانی تسلا برای آماده سازی تکنولوژی خودران تا سال 2018 برنامه ریزی کرده است.

.

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک در سپتامبر گذشته از برنامه ی سال 2018 و آماده بودن تکنولوژی خودران خبر داد، با اینحال چنین وعده ای بعید به نظر می رسد. ایلان ماسک نیز اعتراف کرده است که احتمال آماده بودن قوانین جاده ای برای ماشین های خودران تا سال 2018 بسیار کم است. بدین ترتیب باید منتظر اتفاقات بعدی باشیم.

.

کمپانی اوبر قبلا اعلام کرده بود که اگر تسلا بتواند تا سال 2020، تکنولوژی ماشین های خودران خود را تکمیل کند، 500000 واحد از ماشین های تسلا موتورز را خریداری خواهد کرد.

.

استیو جانسون، یکی از اعضای هیئت مدیره و از سرمایه گذاران تسلا در این باره می گوید: “تراویس اخیرا به من گفت که اگر ماشین های تسلا تا سال 2020 خودران شوند، او تمام ماشین ها را خریداری خواهد کرد. من از شنیدن این خبر تعجب کردم و او همچنان ادامه داد که تمام برآرودهای تولید 500000 واحد تا سال 2020، همه ی آنها را می خواهم. البته این خبر برای ایلان هیجان انگیز نبوده است.”

.

کمپانی گوگل یکی دیگر از شرکت هایی است که در این زمینه فعالیت می کند. این کمپانی هرگز هیچ ضرب العجلی را مشخص نکرده است؛ با اینحال برای آماده سازی تکنولوژی خودران تا سال 2020 خبر داده است.


.

کریس اورمسون، سرپرست پروژه ی ماشین خودران گوگل در گفتگوی TED Talk در مارچ 2015 از ورود نهایی اتومبیل های خودران تا پایان سال 2020 خبر داده بود. کمپانی گوگل قصد ندارد مانند برخی از خودروسازان قابلیت های نیمه خودران را در ماشین های خود قرار دهد، این کمپانی برای ساخت ماشین های تماما خودران برنامه ریزی کرده است. اما چه چیز سرعت کار گوگل را کاهش می دهد؟ علاوه بر نیاز به تکنولوژی های پیشرفته تر، این شرکت به دنبال تنظیم قوانین فدرال برای اتومبیل های خودران است تا اجازه ی ورود ماشین های خودران به جاده ها را داشته باشد.

.

کمپانی تویوتا از آماده بودن ماشین خودران خود تا پایان سال 2020 خبر داده است.


.

این خودروساز بزرگ به صورت جدی برای آماده بودن اتومبیل های خودران خود تا سال 2020 تلاش می کند. تویوتا در نوامبر 2015، مبلغ 1 میلیارد دلار را روی هوش مصنوعی و روباتیک سرمایه گذاری کرد تا رویای خود را به واقعیت تبدیل کند. این کمپانی همچنین در حال تلاش است تا از جاده ها نقشه برداری کرده تا به عملکرد ماشین های خود کمک کند.

.

کمپانی بی ام دبلیو ماشین تماما خودران خود را در سال 2021 معرفی می کند.

.

ماشین الکتریکی و تمام خودران بی ام دبلیو با نام iNext، در سال 2021 معرفی خواهد شد. این کمپانی برخی از تکنولوژی های خودران خود را در کانسپت تمام الکتریکی i3 به نمایش گذاشت. این ماشین به قابلیت پارک خودکار مجهز شده و زمانیکه شما آماده باشید و هر جا که شما بخواهید برای سوار کردن شما آماده است. بی ام دبلیو سری 7 نیز از قابلیت های خودرانی همچون دستیار حفظ لاین و  ایمنی از برخورد با موانع برخوردار شده است.

.

کمپانی ولوو با قرار دادن قابلیت های نیمه خودران در ماشین های خود تا سال 2020، آنها را ضد مرگ خواهد کرد. این ماشین ها رفته رفته کاملا خودران می شوند.

.

پیشرفته ترین آزمایش خودران ماشین های ولوو در چین انجام خواهد شد؛ این روند با حضور 100 داوطلب که تمایل به راندن ولوو XC90 در جاده های عمومی را داشته باشند، عملی خواهد شد. این آزمایش بخشی از برنامه ی “درایو می” این کمپانی است که در آن 100 ماشین خودران ولوو در شهر های گوتنبرگ، سوئد و لندن در سال 2017 آزمایش خواهند شد.

.

کمپانی نیسان وعده داده که تا سال 2020، ماشین خودران تجاری و با دوام خود را وارد جاده ها کند.

.

نیسان در وبسیات کمپانی خود خبر داد: “این کمپانی به پیشرفت های تکنولوژی مورد نیاز برای تحقق این رویا، دست یافته است.” این خودرو ساز، قابلیت خودران ProPILOT را در ماشین های خود قرار خواهد داد؛ اتومبیل های خودران نیسان با این قابلیت می توانند در بزرگراه ها رانندگی کنند. این آزمایش در ماه آگوست و در جاده های ژاپن انجام خواهد شد. لازم به ذکر است که این سیستم در نهایت در کشور های اروپایی، چین و آمریکا نیز عرضه خواهد شد. کمپانی نیسان همچنان به اضافه کردن توانایی های خودران به ProPILOT ادامه خواهد داد تا اینکه بتواند در سال 2020، ماشین تماما خودران خود را ارائه دهد.

.

فورد از آماده بودن ماشین خودران خود تا 5 سال آینده خبر داده است.

.

کن واشنگتن، قائم مقام تحقیقات و پیشرفت های مهندسی کمپانی فورد به خبر نگار تک اینسایدر گفته است که این کمپانی برای آماده کردن ماشین تماما خودران خود تا 4 یا 5 سال آینده، برنامه ریزی کرده است. او همچنین اضافه کرد که انتظار آماده بودن قوانین برای اجرای اتومبیل های خودران تا 5 سال آینده را ندارد. کمپانی فورد از در دسترس بودن اتومبیل های خودران خود نیز اطمینان حاصل می کند. مدیر عامل کمپانی فورد، مارک فیلدز اخیرا به خبرنگار بیزنس اینسایدر گفت: “قبلا گفتیم که شاید ما اولین خودروسازی نباشیم که این کار را می کنیم، اما زمانیکه این کار را انجام دهیم، حق برند را ادا می کنیم که به معنی دسترسی آسان آن است. ما باید مطمئن شویم که نه تنها افرادی که توانایی پرداخت ماشین های لوکس را دارند، بلکه تمام افراد به این ماشین ها دسترسی داشته باشند.” این احتمال وجود دارد که برای در دسترس قرار دادن آنها، اتومبیل های خودران فورد را در ناوگان خدمات حمل و نقل قرار دهند. کمپانی فورد در آوریل گذشته، توانایی مسیر یابی ماشین خود در تاریکی مطلق را به نمایش گذاشت. این ماشین همچنین می تواند در جاده های برفی نیز رانندگی کند. در حال حاضر، 30 خودرو در برنامه ی خودران فورد قرار دارند؛ این مقدار از تعدادی که خودروسازان خودران دیگر در نظر دارند، بیشتر است.

.

جنرال موتورز یک ناوگان از ماشین های خودران را برای مصرف کارکنان این کمپانی در سال 2016 درنظر گرفته است.


.

به گزارش وبسیات Wired، جنرال موتورز تا پایان امسال، نمونه های اولیه ی اتومبیل های خودران را در مرکز فنی Warren آزمایش خواهد کرد. این خودروساز با جدیت تمام برای وارد کردن تکنولوژی خودران خود به بازار تلاش می کند؛ به همین دلیل کمپانی استارتاپ ماشین های خودران Cruise Automation را با مبلغ 1 میلیارد دلار خریداری کرده است. با تمام این اوصاف، زمان دقیق برای عرضه ی این ماشین ها مشخص نشده است. این کمپانی همچنین مبلغ 500 میلیون دلار را روی Lyft سرمایه گذاری کرده است.

.

دیملر، سازنده ی مرسدس بنز برای آماده سازی کامیون های خودران تا سال 2020 برنامه ریزی کرده است.

.

اکتبر گذشته، یکی از ماشین های بزرگ مرسدس بنز با هدایت خودران خود در جاده های عمومی، تاریخ ساز شد؛ این اولین بار بود که یک ماشین بزرگ به صورت نیمه خودران در بزرگراه ها حرکت می کرد. به گزارش Daily Mail، دیملر تا تولید کامیون های خودران، 2 تا 3 سال فاصله دارد.

دیملر همیشه با جدیت برای اتومبیل های خودران برنامه ریزی کرده است؛ او در سال 2013 اعلام کرده بود که اولین شرکتی است که نسبت به تولید عمده ی وسایل نقلیه ی خودران اقدام خواهد کرد. توماس ویبر، مدیر توسعه ی دیملر در سال 2013 گفته بود: “ما می خواهیم اولین شرکتی باشیم که عملکرد های خودران را در تولیدات وسایل نقلیه راه اندازی کنیم. با اطمینان می گوییم که ما این برنامه را در همین دهه عملی می کنیم.”

.

آئودی A7 در سال 2015، مسافت 550 مایل (885 کیلومتر) را به تنهایی حرکت کرد اما هنوز مشخص نیست که این ماشین در چه تاریخی به بازار عرضه می شود.

.

تاریخ مشخصی برای تحقق این برنامه وجود ندارد، با اینحال می دانیم که کمپانی آئودی دست از تلاش بر نمی دارد. کمپانی آئودی اولین شرکتی بود که اجازه ی آزمایش ماشین های خودران را در جاده های نوادا و کالیفرنیا و در سال های 2012 و 2014 دریافت کرد.

.

بیدو، یک کمپانی تحقیقاتی در پکن، قصد دارد مدلی از ماشین خودران خود را در سال 2018 معرفی کند.

.

اتومبیل های خودران بیدو در آمریکا آزمایش می شوند و کارمندان این شرکت در حال حاضر در کالیفرنیا مشغول کار هستند. این شرکت گام های بلندی را در عرصه ی تکنولوژی برداشته است. نسخه ی اصلاح شده ی بی ام دبلیو سری 3 که توسط این کمپانی انجام شده بود، توانست یک جاده ی 18.6 مایلی را حرکت کند. این ماشین عملکرد هایی همچون دور زدن کامل، تغییر لاین، عبور از سایر ماشین ها و ورود و خروج از بزرگراه ها را با موفقیت به اجرا گذاشت.

.

کمپانی هوندا برای ساخت ماشین های تماما خودران تا سال 2020 برنامه ریزی کرده است.

.

هوندا از مارچ 2015، اتومبیل های خودران خود را در سان فرانسیسکو آزمایش می کند. به گزارش رویترز، این خودروساز در حال توسعه ی قابلیت هایی همچون هشدار برخورد از روبرو، هشدار خروج از لاین و دستیار حفظ لاین است که تا اواخر امسال در ماشین های Acura  و Civic تعبیه خواهد شد. اجرای قابلیت های نیمه خودران در واقع بخشی از برنامه ی عرضه ی ماشین های تمام خودران در سال 2020 به شمار می رود.

.

هیوندا نیز قصد دارد تا سال 2020، ماشین های خود را به قابلیت های خودران مجهز کند. ماشین تماما خودران این کمپانی تا سال 2030 آماده خواهد شد.

.

این شرکت برای قرار دادن قابلیت های خودران در ماشین های خود برنامه ریزی کرده است؛ اما به گزارش رویترز، ماشین های رده بالایی همچمون جنسیس در حال حاضر از ویژگی های خودران مثل ترمز اتوماتیک برخوردار هستند. سخنگوی گروه خودروسازی هیوندا در رویدادی که در نوامبر 2015 برگزار شده بود از برنامه ریزی این شرکت برای ورود ماشین تمام خودران تا سال 2030 خبر داده بود.

.

شایع شده که کمپانی اپل نیز در عرصه ی اتومبیل های خودران تلاش می کند؛ اما این خبر هنوز به تایید اپل نرسیده است.

.

این کمپانی متخصصان اتومبیل های خودران را استخدام کرده است. اپل همچنین کمپانی GoMentum را خریداری کرده؛ شرکتی که در آزمایش اتومبیل های خودران در پایه های نظامی تخصص داشته است. برخی از گزارشات حاکی از آن هستند که ماشین اپل در برلین در حال توسعه است. همچنین گفته می شود که این ماشین در وین، اتریش و یک کمپانی در Cork ایرلند نیز آزمایش می شود. علاوه بر این، گفته می شود که کمپانی اپل با مقامات ایالتی برای مباحث پیرامون قوانین مربوط به آزمایش اتومبیل های خودران دیدار داشته است. با تمام این اوصاف، این کمپانی در این باره سکوت اختیار کرده است. گفته ی های تیم کوک، مدیر عامل اپل در یکی از برنامه های تلویزیونی را می توان به عنوان نشانه ی دیگری به شمار آورد: “ما به چیز های دیگری که در راه هستند نگاه می کنیم؛ اما تصمیم گرفتیم تمام انرژی خود را در برخی از آنها صرف کنیم.”

.

کمپانی بوش، تامین کننده ی لوازم خودروسازی نیز چندین سال است که در زمینه ی تکنولوژی خودران تلاش می کند؛ این شرکت برای آماده سازی این ماشین ها تا سال 2020 برنامه ریزی کرده است.

.

این کمپانی از سال 2013، تکنولوژی اتومبیل های خودران خود را در آزادراه های عمومی آلمان، آمریکا و ژاپن آزمایش می کند. تصویری که در بالا مشاهده می کنید، کانسپتی است که این کمپانی در نمایشگاه لوزام الکترونیکی مصرفی در ژانویه ی گذشته، به نمایش گذاشت.

.

گروه خودروسازی PSA، دومی تولید کننده ی بزرگ در اروپا نیز برای ساخت اتومبیل های خودران تا سال 2020 برنامه ریزی کرده است.

.

تا به حال چهار مدل از اتومبیل های خودران این کمپانی مسیر 360 مایلی (579 کیلومتر)  بین پاریس و بوردو را طی کرده اند. این ماشین ها در تمام طول مسیر، با هیچ راننده ای در ارتباط نبوده اند. این ماشین های PSA عملکرد هایی همچون تغییر لاین و تنظیم سرعت را با موفقیت به اجرا گذاشتند.

.

 

استارتاپ فارادی فیوچر روی یک ماشین الکتریکی فعالیت می کند و قصد دارد تکنولوژی های خودران را نیز روی ماشین خود قرار دهد.

.

فارادی فیوچر از کانسپت خود در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی 2016 در ژانویه ی گذشته رونمایی کرد. این استارتاپ به خبرنگار بیزنس اینسایدر گفته است که نمونه های اولیه از ماشین هایی که به تولید عمده می رسند، تا اواخر 2016 آماده خواهند بود. گفته می شود که اتومبیل های خودران این کمپانی تا سال 2020 به تولید عمده می رسند.

.

کمپانی تکنولوژی چینی  LeEco نیز روی ماشین الکتریکی و خودران فعالیت می کند.

.

کمپانی لی اکو در حال توسعه ی ماشینی است که با نام LeSEE شناخته می شود؛ تصویری که در بالا مشاهده می کنید، یک ماشین تماما خودران است. فرمان این ماشین در حالت رانندگی خودران، درون داشبورد تا می شود. گفته می شود که این ماشین به قابلیت فراخوان نیز مجهز می شود؛ تکنولوژی که در آن ماشین به دنبال شما می آید!

هنوز مشخص نیست که ماشین LeSEE در تاریخی آماده می شود. لازم به ذکر است که کمپانی در حال حاضر با استارتاپ فارادی فیوچر نیز همکاری می کند.

.

با عضویت در کانال رسمی تکرا در تلگرام از آخرین اخبار روز تکنولوژی مطلع باشید.

.

منبع: techinsider


عصر تکنولوژی، تکرا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر