کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

تفاهم نامه همکاری شرکت های دانش بنیان ایران و ارمنستان امضا شد

تفاهم نامه همکاری شرکت های دانش بنیان ایران و ارمنستان امضا شد

تفاهم‌نامه همکاری شرکت های دانش بنیان ایران و ارمنستان در نشست دو روزه علوم و فناوری نانوی ایران و ارمنستان امضا شد. براساس این دو تفاهم‌نامه دو شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق خواهند شد تا به انتقال فناوری با شرکت‌های ارمنی بپردازند.

آرون گروپس

هدف از برگزاری این نشست دو روزه‌ علوم و فناوری نانویی و امضای تفاهم‌نامه همکاری شرکت های دانش بنیان ایران و ارمنستان ، شناخت ظرفیت‌های مشترک همکاری این دو کشور، در حوزه‌ فناوری نانو بود که با حضور برخی از مقامات دو کشور و همچنین شرکت‌های نانویی در ایروان، پایتخت ارمنستان برگزار شد. این نشست در سه بخش جداگانه با عناوین برنامه‌ها و سیاست‌های توسعه‌ علوم و فناوری نانو، آخرین پیشرفت‌ها در حوزه‌ فناوری نانو و تبادل فناوری نانو و فرصت‌های همکاری و به دعوت وزارت توسعه‌ اقتصادی ارمنستان برگزار گردید.

برنامه‌های نشست ایران و ارمنستان

این رویداد در چهار بخش جداگانه با عناوین فناوری نانو در صنایع دارویی و آرایشی، نانوکامپوزیت‌های پایه پلیمری، پوشش‌های سخت نانوساختار و نانوفیلترها برای صنایع نیروگاهی و ماسک‌های صورت برگزار شد. شرکت‌های فعال در این حوزه‌ها نیز توانستند تا به معرفی محصولات نانویی خود بپردازند. این رویداد با هدف تبادل فناوری، با حضور شرکت‌های نانویی ایرانی و ارمنی برگزار شد. از جمله شرکت‌هایی که موفق شدند تا با شرکت‌های ارمنی تفاهم‌نامه امضا کند، یکی شرکت‌ دانش‌بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بود که به عنوان تولیدکننده نانو افزودنی‌ها و مستربچ فعالیت دارد و دیگری شرکت‌ دانش‌بنیان فعال در زمینه تولید داروهای ضدسرطان بود.

.

منبع: isna

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر