بررسی و مشخصات فنی فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ ، آخرین نسل فولکس قورباغه‌ای!

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ (Volkswagen Beetle) نمونه‌ای است در کلاس بدنه خودروهای کوپه و هاچ بک ۳ در شهری که در این نوشته به معرفی، بررسی و مرور مشخصات فنی آن خواهیم پرداخت.

فولکس واگن بیتل

فولکس واگن بیتل اولین بار در سال ۱۹۳۸ میلادی توسط فردیناند پورشه (Ferdinand Porsche) طراحی شد و با حمایت حزب نازی به رهبری آدولف هیتلر (Adolf Hitler) و نیاز به یک خودروی ارزانقیمت مردمی برای تردد در شبکه بزرگ جاده های این کشور به بازار عرضه گردید. این خودرو با نام‌های متفاوتی مانند فوسکا (Fusca)، ووچو (Vocho)، فولکی (Volky)، کافر (Kafer) و باگ (Bug) نیز شناخته می‌شود.

فولکس واگن بیتل تا سال ۲۰۰۳ میلادی با همان شکل و شمایل کلاسیک خود در بسیاری از کشورهای جهان مانند یوگوسلاوی، مکزیک، برزیل، ونزوئلا، نیجریه، فیلیپین و … تولید شد و توانست با فروشی بیش از ۲۰ میلیون دستگاه در سرتاسر جهان به عنوان یکی از پرفروشترین اتومبیل‌های جهان شناخته شود.

فولکس واگن بیتل جدید (New Beetle)

در سال ۱۹۹۷ میلادی شرکت فولکس واگن با توجه به موفقیت فولکس واگن بیتل نمونه ای جدید از این خودرو را راهی بازارهای جهانی کرد. این خودرو که با نام فولکس وگن بیتل جدید (New Beetle) شناخته می شد، از طراحی مشابهی با نمونه کلاسیک سود می برد و تنها با بهینه سازی هایی در بدنه آن به منظور سازگاری بیشتر با اصول علم آئرودینامیک، نمایی مدرن‌تر و امروزی به خود گرفته بود.

طراحی فولکس واگن بیتل جدید بر عهده مهندسینی نام آشنا مانند پیتر شریر (Peter Schreyer) که طراحی خودروهایی محبوب مانند فولکس واگن گلف، کیا کادنزا (Kia Cadenza)، کیا اپتیما (Kia Optima)، کیا ریو (Kia Rio)، کیا استینگر (Kia Stinger)، کیا اسپورتیج (Kia Sportage) و آئودی TT و آئودی A3 را در کارنامه خود دارد و فریمن توماس (Freeman Thomas) و جی میز (J Mays) قرار داشت و تا سال ۲۰۱۱ در خط تولید قرار داشت.

نسل سوم فولکس واگن بیتل در سال ۲۰۱۲ میلادی راهی بازارهای جهانی شد تا باز هم در طراحی آن از المان های آشنای فولکس واگن بیتل کلاسیک یا فولکس واگن قورباغه ای نسل اول استفاده شده بود. فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ نیز متعلق به همین نسل بوده که در ادامه به معرفی و بررسی آن خواهیم پرداخت.

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸

با وجود رشد فزاینده فروش خودروهای شاسی بلند در بازار، هنوز هم خودروسازانی هستند که دست به تولید نمونه هایی خارج از این فرم بلند قد می زنند. فولکس واگن بیتل یکی از نمونه هایی است که شخصیت خاص خود را داشته و به همراه قابلیت ها و توانایی های مناسب فنی و امکانات در سطح استاندارد جهانی، یکی از کم هزینه ترین راه ها برای در خرید یک خودروی جدید کوچک به حساب می آید.

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ در دو گونه هاچ بک کوپه ۲ در و ۲ در سقف بازشو (Convertible) در سطح بازارهای جهانی به فروش رسیده و توانسته موفقیت نسبی نسل قبلی خود را تا حدود زیادی تکرار نماید.

تغییرات جدید برای سال ۲۰۱۸ میلادی

برای سال ۲۰۱۸ میلادی، فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ از یک موتور جدید ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری جایگزین موتور ۴ سیلندر ۱.۸ لیتری موجود در مدل سال ۲۰۱۷ میلادی شده است. موتور قدرتمند ۲۱۰ اسب بخاری فولکس واگن بیتل R-Line نیز از خط تولید خارج شده است. تجهیزات و امکانات استاندارد و سفارشی نیز بهبود یافته و این خودرو با یک ضمانتنامه ۶ ساله یا ۷۲.۰۰۰ کیلومتری جدید در اختیار خریداران قرار می گیرد.

نقاط قوت

 • موتور قدرتمند با توانایی های حرکتی مناسب
 • طراحی بدنه جذاب
 • سواری مطمئن در سرعت های بالا و حرکت در بزرگراه ها
 • هندلینگ و فرمان پذیری قابل توجه
 • قابلیت سفارش در گونه سقف بازشو با قیمت پایین

نقاط ضعف

 • فضای کم برای سر سرنشینان عقبی به دلیل طرای منحنی سقف
 • طراحی داخلی متوسط
 • کمبود امکانات و تجهیزات مدرن به خصوص در بخش سیستم های امنیتی و کمکی رانندگی
 • فضای بسیار محدود صندوق عقب و محفظه بار به خصوص در گونه سقف بازشو

طراحی ظاهری

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ بر پایه پلتفرم نسل قبلی فولکس واگن گلف ساخته شده است. این خودروی با طولی در حدود ۴.۲۷۷ میلیمتر، پهنایی برابر با ۱.۸۰۸ میلیمتر، ارتفاعی برابر با ۱.۴۷۳ و فاصله دو محور عقب و جلوی ۲.۵۴۰ میلیمتر یک نمونه نسبتا کوچک شهری بوده و از لحاظ ابعاد قابل مقایسه با خودروهایی مانند رانا شرکت ایران خودرو با طولی در حدود ۴.۲۹۰ میلیمتر و یا پژو ۲۰۶ صندئق دار یا SD با طولی در حدود ۴.۱۸۸ میلیمتر است.

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

در بخش جلویی، چراغها طراحی مدوری داشته و کاپوت کشیده این خودرو تا قسمت بالایی سپر امتداد می یابد و نمای آن تداعی کننده فولکس واگن قورباغه ای کلاسیک است. ورودی های هوا در قسمت میانی سپر جلویی و با شکل یک ذوزنقه طراحی شده که به همراه چراغ های مه شکن مدور، نمایی نسبتا قدرتمند به فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ بخشیده است.

در نمای جانبی نیز فرم اصلی فولکس واگن قورباغه ای کلاسیک حفظ شده ولی استفاده از گلگیرهای برجسته، خط صاف و کشیده جانبی و خط سقف منحنی کوپه، نمایی اسپرت و قدرتمند به فولکس قورباغه ای جدید مدل سال ۲۰۱۸ بخشیده است. در بخش عقبی نیز با استفاده از شیشه عقب بسیار کشیده و منحنی، باله عقبی (Spoiler) کوچک نصب شده بر روی بخش پایینی شیشه و چراغ های عقبی نسبتا بزرگ به همراه دیفیوز و خروجی اگزوز دوبل، فرم طراحی کلاسیک فولکس واگن قورباغه ای ، نمایی مدرن و قدرتمند به خود گرفته است.

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

در مجموع هرچند طراحی این خودرو را نمی توان با توجه به معیارهای امروزی تولید کنندگان آلمانی و آسیایی زیبا نامید اما، وفاداری به طراحی خارق العاده فردیناند پورشه در دهه ۱۹۳۰ میلادی و بهینه سازی بر اساس اصول علم آئرودینامیک، ظاهری جذاب را برای آن رقم زده است.

طراحی داخلی و کابین

کابین فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ نسبت به مدل سال گذشته شاهد تغییری نبوده و ظاهری نسبتا اسپرت دارد. صفحه نمایش اصلی در بخش میانی داشبورد قرار گرفته که خروجی های سیستم تهویه مطبوع در دو کنار آن تعبیه شده اند. استفاده از یک بخش برجسته در قسمت میانی داشبورد نیز که با استفاده از سه عقربه مدرج و مدور به نمایش دمای خودرو و میزان بوست سیستم توربو می پردازد، نمایی اسپرت و شبیه به آلفارومئو جولیتا به این خودرو بخشیده است.

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

فرمان سه شاخه و با روکش چرم بوده که با استفاده از بخش پایینی مسطح نمایی مانند حرف D لاتین گرفته و به همراه صفحه پشت آمپر سه گانه، که با دو دایره کوچک در کناره‎ها به نمایش دما و میزان سوخت باک و یک دایره مرکزی بزرگ به نمایش سرعت میپردازد، ظاهری نسبتا اسپرت دارد. دکمه های کنترل سیستم کنترل سرعت و سیستم صوتی و همچنین سیستم پاسخگویی به تلفن همراه نیز بر روی دو شاخه جانبی غربیلک فرمان فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ تعبیه شده اند.

صندلی ها کیفیت مناسبی برای یک خودروی کوچک و ارزان قیمت داشته و فضایی قابل قبولی برای سرنشینان در بخش جلویی خودرو طراحی شده است. اما در بخش عقبی و با توجه به فرم طراحی سقف، فضای کافی برای سرنشینان وجود نداشته که موجب عدم آسایش در هنگام طی مسیرهای متوسط و طولانی می گردد. مواد اولیه ساخته شده در سطح متوسطی قرار داشته که برای یک خودرو با قیمت پایین، امری طبیعی به حساب می آید و پس از مدت کوتاهی موجب ایجاد سروصدای اضافی در داخل کابین نسل سوم فولکس واگن بیتل می‌گردد.

فضای صندوق عقب در گونه کوپه ۴۳۶ لیتر بوده که رقمی نسبتا قابل قبول و مناسب برای یک خودروی کوپه کوچک به حساب می آید. در صورت جمع کردن صندلی‌های ردیف عقب این فضای به رقمی در حدود ۸۴۶ لیتر افزایش پیدا خواهد کرد. اما در گونه سقف بازشو فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ با توجه به درنظر گرفتن فضایی برای سقف، این رقم به چیزی در حدود ۲۰۱ لیتر کاهش یافته که حمل و پیاده و سوار کردن چمدان و بارهای مسافران را به امری سخت و طاقت فرسا تبدیل می کند.

در مجموع کابین فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ نیز مشابه با طراحی ظاهری، از المان‌هایی آشنا و نزدیک به مدل کلاسیک فولکس واگن قورباغه ای استفاده کرده و با بهره گیری از اشکال و قطعات مدور در بخش‌هایی مانند خروحی‌های سیستم تهویه مطبوع، حس نوستالژی را در بینندگان حرفه ای ایجاد می کند. اما در داخل نیز نسل سوم فولکس واگن بیتل را مانند بیشتر خودروهای ساخت کشور فرانسه، نمی توان خودروی زیبایی به حساب آورد، اما فرم طراحی آن با توجه به قیمت پایه پایین، در سطحی متوسط و قابل قبول قرار دارد.

موتور و پیشرانه

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ از یک موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری ۱۶ سوپاپه DOHC استفاده می کند. این موتور با استفاده از سیستم توربوشارژر توانایی های مناسبی را از خود به نمایش گذاشته و نیرویی معادل ۱۷۴ اسب بخار در دور موتور ۵.۰۰۰ دور در دقیقه را تولید می کند. حداکثر گشتاور تولیدی نیز در حدود ۱۸۴ پاوند بر فوت (معادل ۲۵۰ نیوتون متر) بوده که از دور موتور ۱.۵۰۰ دور در دقیقه در اختیار راننده قرار می گیرد. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به همراه مدل اسپرت به چرخ های جلویی (FWD) نسل سوم فولکس واگن بیتل منتقل می شود.

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

با استفاده از این پیشرانه، این خودروی کوپه کوچک فولکس واگن عملکرد قابل قبولی برای یک خودروی کوچک شهری با چاشنی رانندگی اسپرت داشته و در زمانی در حدود ۷.۵ ثانیه از جالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد. حداکثر سرعت نیز بنا بر اعلام شرکت سازنده در حدود ۱۳۰ مایل در ساعت (معادل ۲۱۰ کیلومتر در ساعت) است. مصرف سوخت پایین و قابل قبول بوده و در حدود ۲۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین است که رقمی متوسط برای یک خودرو امروزی به حساب آمده و نسل سوم فولکس واگن بیتل را در مکانی در میانه‌های جدول بهترین خودروهای کوچک و کوپه ارزان‌قیمت قرار می‌دهد.

تیپ های مختلف

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ در دو گونه مختلف کوپه و سقف بازشو تولید می شود. هر کدام از این دو گونه نیز در ۴ تیپ مختلف در اختیار خریداران قرار می‌گیرند. تیپ‌های مختلف نسل سوم فولکس واگن بیتل عبارتند از:

 • تیپ پایه S
 • تیپ Coast
 • تیپ SE
 • تیپ Dune

تیپ پایه S

این تیپ، نمونه استاندارد و پایه فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ بوده و با قیمت پایه ای در حدود ۲۱.۰۰۰ دلار (معادل ۸۸ میلیون تومان) در گونه کوپه و ۲۶.۵۰۰ دلار (معادل ۱۱۱ میلیون تومان) در گونه سقف بازشو به فروش می رسد. از امکانات موجود در این تیپ از نسل سوم فولکس واگن بیتل می‌توان به موارد فهرست زیر اشاره کرد:

 • رینگ‌های ۱۶ اینچی آلیاژی
 • پوشش چرمی غربیلک فرمان، دسته دنده و ترمز دستی
 • پوشش پارچه ای صندلی ها (در مدل کوپه)
 • پوشش چرمی صندلی ها (در مدل کانورتیبل)
 • صندلی های جلویی با قابلیت تنظیم به صورت دستی
 • گرم کن برای صندلی های جلویی
 • آیینه عقب با قابلیت تنظیم خودکار شدت نور
 • صندلی های عقبی با قابلیت جمع شدن به نسبت ۵۰/۵۰
 • سیستم تهویه مطبوع دستی نسل قدیم (Air Conditioning)
 • آیینه های جانبی مجهز به گرم کن
 • سیستم کنترل سرعت (Cruise Control)
 • دوربین کمکی دنده عقب
 • اتصال به گوشی های تلفن همراه برای مکالمه
 • سیستم صوتی با کیفیت بالا مجهز به ۸ بلندگوی مجزا
 • قابلیت پخش رایوهای AM/FM و فایل‌های MP3 و CD
 • صفحه نمایش ۵.۱ اینچی لمسی رنگی
 • وروی USB و AUX
 • سیستم نمایش فشار باد تایرها (TPMS)
 • کمربندهای ایمنی ۳ نقطه‌ای

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

تجهیزات سفارشی

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ تیپ S قابلیت تجهیز به امکاناتی سفارشی (آپشن) را داشته که قابلیت‌ها و امکانات و تجهیزاتی مانند نمونه های فهرست زیر را به آن اضافه خواهد کرد:

 • ورود و استارت خودرو بدون نیاز به کلید (Keyless)
 • سانروف (در مدل کوپه)
 • رینگ های ۱۷ اینچی آلیاژی
 • چراغ های جلویی اتوماتیک
 • برف پاک کن های اتوماتیک حساس به بارش باران
 • پشتیبانی از رادیوهای ماهواره ای
 • صفحه نمایش بزرگ ۶.۳ اینچی لمسی و رنگی

تیپ Coast

این تیپ از فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ با تم ساحل دریا طراحی شده و مجهزتر از نمونه استاندارد است. این خودرو با قیمت پایه ای در حدود ۲۴.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۱ میلیون تومان) در گونه کوپه و ۲۸.۰۰۰ دلار (معادل ۱۱۸ میلیون تومان) در گونه سقف بازشو به فروش می رسد. از امکانات موجود در این تیپ از نسل سوم فولکس واگن بیتل علاوه بر نمونه های موجود در مدل استاندارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سانروف (در مدل کوپه)
 • پوشش با نمای چوب در بخش داشبورد
 • سیستم ورود و استارت خودرو بدون نیاز به کلید
 • صندلی های جلویی مجهز به گرم کن
 • پشتیبانی از رادیوهای ماهواره ای
 • سیستم نمایش نقاط کور (Blind Spot Monitoring System)
 • سیستم هشدار وجود ترافیک و مانع در بخش عقبی خودرو (Rear Cross Traffic Alert)
تحهیزات سفارشی

از امکانات سفارشی موجود برای فولکس واگن بیتل مدل ۲۰۱۸ تیپ Coast می توان به چراغ های جلویی مجهز به لامپ‌های BiXenon، چراغ های عقبی مجهز به لامپ های LED، چراغ های روشنایی در روز مجهز به لامپ های LED و لامپ های LED برای روشنایی پلاک عقبی خودرو اشاره نمود.

تیپ SE

این مدل از فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ با قیمتی در حدود ۲۵.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۵ میلیون تومان) در گونه کوپه و ۲۹.۰۰۰ دلار (معادل ۱۲۲ میلیون تومان) در گونه سقف بازشو به فروش می رسد. از تجهیزات موجود در این تیپ از فولکس قورباغه ای جدید می توان به مواردی مانند رینگ های ۱۷ اینچی آلیاژی، ورود و استارت بدون کلید، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه نسل جدید (Climate Control) اشاره کرد.

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

تجهیزات سفارشی

امکانات سفارشی این تیپ از فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ نیز شامل موارد زیر خواهد بود:

 • صفحه نمایش رنگی لمسی ۶.۳ اینچی
 • سیستم ناوبری ماهواره ای (Navigation)
 • سنسورهای کمکی پارک در دو بخش عقبی و جلویی
 • رینگ های آلیاژی اسپرت ۱۸ اینچی
 • سیستم صوتی حرفه ای
 • امکانات سفارشی تیپ Coast

تیپ Dune

این تیپ از فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ مجهزترین و گرانقیمت ترین نمونه موجود برای فولکس قورباغه ای ۲۰۱۸ بوده و با قیمت پایه ای در حدود ۲۸.۰۰۰ دلار (معادل ۱۱۸ میلیون تومان) در گونه کوپه و ۳۳.۰۰۰ دلار (معادل ۱۳۹ میلیون تومان) در گونه کانورتیبل به فروش می رسد. این مدل از نسل سوم فولکس واگن بیتل اندکی مرتفع تر از سایر تیپ ها بوده تا نمایی مشابه مدل کلاسیک باگی (Buggy) پیدا کند.

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

از تجهیزات موجود در مجهزترین تیپ فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رینگ های ۱۸ اینچی آلیاژی
 • ورود و استارت بدون نیاز به کلید
 • سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دوگانه نسل جدید
 • سیستم صوتی حرف ای Fender
 • باله عقبی
 • سنسورهای کمکی پارک در عقب و جلو
 • سپرها و سیستم تعلیق بهینه سازی شده
 • پوشش چرمی ابزار و ادوات داخلی و صندلی ها
 • امکانات سفارشی موجود در سایر تیپ ها

ایمنی

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ به صورت استاندارد از سیستم ترمز ضد قفل (ABS) برای هر چهار چرخ سود برده و مجهز به ۴ کیسه هوا (۲ عدد جلویی و ۲ عدد پرداه ای جانبی) شده است. تجهیزات کمکی رانندگی نیز محدود بوده و به نمونه‌هایی سفارشی مانند سیستم نمایش نقاط کور و هشدار وجود ترافیک در بخش عقبی و سیستم کنترل سرعت خودرو خلاصه شده که این خودرو را به شدت از سایر رقبای خود عقب می اندازد.

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

این خودرو در گونه کوپه در آزمون‌های سازمان دولتی NHTSA موفق به کسب ۴ ستاره از ۵ ستاره در تصادفات رانندگی از بخش جلویی، ۵ ستاره از ۵ ستاره در بخش تصادفات رانندگی در ناحیه جانبی و ۵ ستاره از ۵ ستاره به صورت کلی در تصادفات رانندگی شده است. ادر ارزیابی های موسسه غیر دولتی IIHS نیز گونه کوپه فولکس واگن قورباغه ای جدید موفق به کسب عنوان خوب شده که ایمنی این خودرو را در سطحی بالاتر از متوسط قرار می دهد که از این لحاظ در مکانی پایین تر از رقبای خود قرار می گیرد.

تجربه رانندگی

صندلی‌های عقبی فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ تقریبا نمونه هایی بی استفاده و نامناسب بوده و فضای کافی برای سرنشینان را در اختیار نمی گذازند. دید عقب در گونه سقف جمع شو به دلیل عدم استقرار مناسب، محدود بوده که برای این خودرو یک مشکل بزرگ به حساب می آید. فضای صندوق عقب در گونه سقف بازشو نیز بسیار محدود و در حد خودروهای هاچ بک فوق کوچک شهری است.

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

اما در بخش توانایی های دینامیکی و حرکتی، فولکس واگن بیتل مدل سال ۲۰۱۸ عملکرد مناسبی را از خود به نمایش می گذارد. سیستم تعلیق و فنربندی به دلیل بهره گیری از تکنولوژی موجود در فولکس واگن گلف، بسیار مناسب بوده و در هنگام عبور از مسیرهای با پوشش نامناسب و پر دست انداز، کمترین تکان ممکن را به داخل کابین و بدنه منتقل می کنند. موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربو نیز نمونه قابل قبولی برای یک خودروی سبک وزن بوده که امکان به چالش کشیدن خودروهای عبوری و لذت از رانندگی را برای راننده فراهم می کند.

فرمانپذیری (هندلینگ) نیز برای یک خودرو ارزان قیمت موجود در این کلاس بدنه بسیار خوب بوده و یکی از نقاط قوت آن به حساب می آید. موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری نیز با استفاده از سیستم توربوشارژر عملکردی مناسب داشته و امکان شتابگیری‌های سریع به راننده و عرض اندام کردن در مقابل خودروهای بزرگ تر در اتوبان‎ها را فراهم می کند.

قیمت فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ در بازارهای جهانی

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ در مدل پایه یکی از ارزان‌ترین خودروهای استاندارد موجود در بازار بوده که با قیمتی در حدود ۲۱.۰۰۰ دلار (معادل ۸۸ میلیون تومان) با قابلیت‌های حرکتی بالا در اختیار رانندگان علاقمند به سرعت قرار می‌گیرد. مدل کانورتیبل این خودروی کوپه کوچک فولکس واگن نیز با قیمتی در حدود ۲۶.۵۰۰ دلار (معادل ۱۱۱ میلیون تومان) یکی از ارزان‌ترین خودروهای بدون سقف بازار به حساب می آید. این خودرو در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات نیز با قیمتی در حدود ۳۵.۰۰۰ دلار (معادل ۱۴۷ میلیون تومان) به فروش می رسد.

رقبای فولکس واگن بیتل نسل سوم در بازارهای جهانی

این خودرو در کلاس بدنه خود در مکانی در میانه‌های جدول قرار می گیرد و با وجود نمونه هایی قدرتمند مانند هوندا سیویک، مزدا میاتا و تویوتا جی تی ۸۶ حزف خاصی برای گفتن ندارد. از رقبای اصلی فولکس واگن قورباغه ای جدید در بازارهای جهانی می توان به نمونه های فهرست زیر اشاره کرد:

 • هوندا سیویک (Honda Civic) کوپه با قیمت پایه ای در حدود ۲۰.۰۰۰ دلار (معادل ۸۴ میلیون تومان)
 • مزدا میاتا (Mazda Miata) با قیمت پایه ای در حدود ۲۶.۰۰۰ دلار (معادل ۱۱۰ میلیون تومان)
 • تویوتا GT86 با قیمت پایه ای در حدود ۲۷.۵۰۰ دلار (معادل ۱۱۵ میلیون تومان)
 • نیسان Z با قیمت پایه ای در حدود ۳۱.۰۰۰ دلار (معادل ۱۳۰ میلیون تومان)
 • فورد فوکاس (Ford Focus) با قیمت پایه ای در حدود ۲۰.۰۰۰ دلار (معادل ۸۴ میلیون تومان)
 • مینی کوپر (Mini Cooper) با قیمت پایه ای در حدود ۲۷.۰۰۰ دلار (معادل ۱۱۳ میلیون تومان)

 

قیمت فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ در ایران

فولکس واگن بیتل به صورت رسمی وارد بازار ایران نشد و نمونه های محدود موجود به صورت شخصی مجوز واردات به ایران را پیدا کردند. با توجه به قیمت بالای ۱۵۰ میلیون تومانی نمونه های موجود و وجود خودروهایی اسپرت مانند آلفارومئو جولیتا و هیوندای جنسیس کوپه و هیوندای ولستر که با قیمتی مشابه و توانایی های فنی و ظاهر بسیار چذاب تر به فروش می رسیدند، این خودرو نتوانست به موفقیت دست پیدا نماید.

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ نیز در صورت ورود به بازار خودروی ایران و اعمال تعرفه های اعجاب آور واردات، با قیمت بیش از ۲۰۰ میلیون تومان (معادل ۴۸.۰۰۰ دلار) قطعا محکوم به شکست بوده و مشتریان رو به خرید نمونه های ژاپنی و کره ای خواهند آورد.

سحن آخر

فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ با توجه به قیمت پایین در بازارهای جهانی و استفاده از موتور با توانایی مناسب ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری توربوی خود، یک نمونه مناسب برای بانوان به حساب آمده و نمی تواند از این لحاظ با رقبای آسیایی و آمریکایی خود مقابله کند. کابین و طراحی داخلی نیز جذابیت چندانی نداشته و به دلیل استفاده محدود از امکانات مدرن و تجهیزات ایمنی و کمکی فعال، رقابت را به حریفان آسیایی خود واگذار خواهد کرد. خرید نمونه های کارکرده فولکس واگن گلف GTI نیز با توجه به قیمت نسبتا مشابه، می تواند یک گزینه مناسب‌تر به حساب آید.

فولکس واگن بیتل 2018 ، آخرین نسل از فولکس قورباغه ای

مشخصات فنی فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸ در یک نگاه

 

کلاس بدنه کوپه ۲ در
حجم موتور (لیتر) ۲.۰
تعداد سیلندر ۴ توربو
قدرت موتور (اسب بخار) ۱۷۴
گشتاور (نیوتون. متر.) ۲۵۰
تعداد سوپاپ ۱۶
گیربکس ۶ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلویی
مصرف سوخت  (شهر) ۹.۰
مصرف سوخت (بزرگراه) ۷.۱
مصرف سوخت (ترکیبی) ۸.۱
تولید CO2 در هرکیلومتر (گرم.)
ظرفیت باک (لیتر.) ۵۵
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت ۷.۵
حداکثر سرعت (کیلومتر در ساعت) ۲۱۰
طول ﴿میلیمتر﴾ ۴.۲۷۷
پهنا ﴿میلیمتر﴾ ۱.۸۰۸
ارتفاع ﴿میلیمتر﴾ ۱.۴۷۳
فاصله دو محور ﴿میلیمتر﴾ ۲.۵۴۰
ارتفاع از زمین ﴿میلیمتر﴾ ۱۴۵
وزن ﴿کیلوگرم﴾ ۱.۳۷۰
ابعاد تایر (جلو) ۱۶ اینچی
ابعاد تایر (عقب) ۱۶ اینچی
حجم محفظه بار (لیتر.) ۴۳۶
ظرفیت سرنشین (نفر.) ۴
قیمت پایه (میلیون تومان) ۸۸

گالری تصاویر فولکس واگن بیتل ۲۰۱۸

 

منبع : فولکس واگن

 ارسال نظر