تحلیل قیمت بیت کوین و سایر پول‌های دیجیتال مانند اتریوم و لایت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین به همراه بررسی روند صعودی و نزولی پول‌های دیجیتال دیگری نظیر، اتریوم، لایت کوین، مونرو، کاردانو، استلار، ای او اس می‌تواند کمک به کسانی باشد که روی خرید ارزهای دیجیتالی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در 22 آگوست، سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا، از تایید 9 پروپوزال به منظور تجارت بیت کوین خودداری نمود. هرچند برخلاف انتظار، این عمل موجب سقوط بازار بیت کوین مانند اتفاقات مشابه پیش از این نشد. این مساله نشانگر موضوعی بسیار ساده است، در جایی که سود آوری بیت کوین بسیار بالا است، تنها عده کمی به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا اهمیت می‌دهند.

 

خبر بد دیگری که در رابطه با پولهای دیجیتال به تازگی منتشر شده است، مربوط به چین است. علاوه بر ممنوعیت که دولت برای ارزهای دیجیتال وضع نموده، اکنون تجار چینی نیز تمایلی به استفاده از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ندارند.


بیشتر بخوانید: مقابله با ارزهای دیجیتالی توسط دولت چین؛ تعطیلی وب سایت‌های خبری


با وجود چنین خبرهای بدی، کماکان سطوح حمایتی قیمت‌ها فعال هستند. این مساله بدین معنی است که قیمت‌ها در این سطح تثبیت شده‌ و حتی سرمایه‌گذاران بسیار محتاط را هم اقناع می‌کند. البته احتمال تغییر روند حرکت قیمت بیت کوین نیز مورد انتظار است.

در 23 اگوست، سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرد، در رابطه با تصمیم خود بازنگری خواهد کرد. هرچند احتمال، تغییر قوانین در این رابطه بسیار پایین است، اما با توجه به گفته‌های یک تحلیلگر در مصاحبه با سی ان بی سی، این مساله نیز تنها در فوریه 2019 خود را نمایان خواهد ساخت.

با توجه به روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال در 14 آگوست، حجم معاملات انجام شده در حدود 200 میلیارد مارک متوقف شد. با توجه به متوقف شدن روند نزولی، می‌توان شروع روند صعودی این بازار را انتظار داشت. بنابرین آیا وقت بهره بردن از بازار ارزهای دیجیتال فرا رسیده است؟ باید بررسی کنیم…

تحلیل قیمت بیت کوین بر مبنای دلار

بیت کوین در سال 2018، روندی نزولی را تجربه نمود. هرچند کماکان پایین‌ترین قیمت معامله شده، در 6 فوریه برابر با 6075.04 دلار، کف قیمتی محکمی برای معاملات بیت کوین محسوب می‌شود. البته، نفوذهای مقطعی در این سطح صورت گرفته که به سرعت اصلاح شده‌اند.

روند افزایش قیمتی در انتهای جولای دیده شد. به نحوی که الگوی مثلثی که پیش از این شکل گرفته بود، از بین رفت. البته، این روند حالت پایداری نداشت و قیمت به سطح قبلی بازگشته و کماکان الگوی مثلث، اعتبار خود را دارد.

در حال حاضر، حرکات افزایش قیمتی به نحوی است که قیمت‌ تبادل بیت کوین شیب افزایشی پیدا کرده است؛ هرچند برای حفظ این روند باید از سطح مقاومت 6850 دلاری عبور نماید. این سطح مقاومت در جایی که هم در الگوی مثلث دیده شده و هم در ای ام آ بیست روزه تایید شده است، مقاومت مهمی به شمار می‌رود.قیمت آیوتا

در صورتیکه سطح قیمتی به 6600 دلار برسد، احتمالا تا 6955.79 دلار افزایش خواهد داشت. اس ام آ 50 روز، در بالای این سطح، دارای سیگنالی قوی است که البته به عنوان مقاومت بسیار جدی عمل می‌کند. در صورت عبور بیت کوین، از این سطح قیمتی، رنج 5900 تا 7000 دلاری برای بیت کوین انتظار می‌رود.

در صورتیکه روند حرکتی بیت کوین نسبت به دلار، به گونه‌ای پیشروی کند که قیمت به زیر 5900 دلار برسد؛ در آن صورت احتمال نزول قیمتی به 5450 دلار در درجه اول و سپس به زیر 5000 دلار مورد انتظار است.

با توجه به شکسته نشدن سطح قیمتی 5900 دلار در سال اخیر، به نظر پوزیشن شکست برای فروش بیت کوین در این قیمت برای معامله در بلند مدت معقول به نظر می‌رسد. در نقطه مقابل، در صورتیکه قیمت از 7000 دلار عبور کند، بهتر است نسبت به فروش بیت کوین اقدام شود، چراکه به احتمال بسیار زیاد، قیمت ریزش خواهد داشت و احتمال خرید مجدد با قیمت پایین‌تر هم وجود دارد.


بیشتر بخوانید: موضع بانک مرکزی درباره ارزهای رمزپایه در ایران تا پایان شهریور مشخص می‌شود


تحلیل قیمت اتریوم به دلار

اتریوم در جدال برای افزایش قیمت و عبور از سطح مقاومت خود به سر می‌برد. با توجه به عدم بازگشت به سطح انتظار ای ام آ بیست روزه، هنوز فشار خرید بالایی احساس نمی‌شود. با توجه به مووینگ اوریج و آر اس آی و… اتریوم کماکان در روند نزولی قرار دارد. در صورتیکه، شیب نزولی قیمت ادامه داشته باشد و عبور از سطح 249.93 دلار رویت شود، احتمالا قیمت تا حدود 200 دلار نیز پایین خواهد رفت.ای او اس قیمت

در صورتیکه اتریوم بتواند از سطح قیمتی 50 روزه اس ام آ عبور نماید، احتمال صعود قیمت به سطوح بالاتر وجود دارد. بنابراین، در حال حاضر معامله اتریوم تا زمان عبور از چنین سطحی توصیه نمی‌شود.

تحلیل قیمت ریپل به دلار

ریپل حدود 90 درصد قیمت خود را از بیشینه قیمتی خود از دست داده است. با توجه به رسیدن به مقاومت 0.24508 دلار، احتمال رسیدن به حدود قیمتی بالاتر نیز برای آن وجود دارد. با توجه به سیگنالهای صادر شده در ای ام آ 20 روزه و اس ام آ 50 روزه، احتمال صعود قیمتی برای ریپل وجود دارد. هرچند، بهتر است خریداران احتمالی تا زمان عبور از سطح قیمتی 0.24 دلار صبر کنند.استلار

تحلیل قیمت بیت کوین کش در مقایسه با دلار

بیت کوین کش، بین 500 تا 600 دلار در ده روز گذشته در حال نوسان بوده است؛ چراکه خریداران تمایل به خرید در حد 500 دلار را داشته‌اند، اما حاضر به نگهداری بیت کوین کش در قیمت بالاتر از 600 دلار وجود نداشته است.قیمت لایت کوین

با توجه به ای ام آ 20 روزه و اس ام آ 50 روزه، احتمالا حرکت نزولی قیمت با مقاومت رو به رو شده و ادامه دار نخواهد بود. به هر حال، در صورت شکست مقاومت 500 دلار، احتمالا تا سطح 400 دلار سقوط ادامه خواهد داشت. بنابراین، خریدارانی که قصد سود کردن در روند صعودی بیت کوین کش را دارند، بهتر است فعلا صبر کنند.

تحلیل بازار ای او اس به دلار

علیرغم سیر صعودی قیمت ای او اس، کماکان مقاومت 3.8723 دلاری نشکسته است. از این رو، هنوز ای او اس، امکان عبور از موینگ اوریج را پیدا نکرده است. با توجه به اتفاقات مارس تا آپریل امسال، به خریداران تا زمان عبور قیمت از حد اس ام آ پنجاه روزه، صبر کردن را توصیه می‌کنیم. قیمت کاردانو

تحلیل قیمت استلار بر مبنای دلار

استلار هنوز از حد پایین قیمتی که در میانه دسامبر سال گذشته حدود 0.184 ثبت شد، عبور نکرده است. البته این ارز دیجیتال نیز با افت و خیزهایی رو به رو بوده است. در صورتیکه فروشندگان، کماکان قدرت بیشتری نسبت به خریداران داشته باشند، استلار رشد قیمتی را تجربه نخواهد کرد.قیمت مونرو

از پنجم آگوست، استلار بین 0.184 تا 0.25 دلار نوسان داشته است. با توجه به مقاومت، 0.315 دلاری، در صورت عبور از این حد، قیمتی تا 0.36 دلار نیز قابل پیش‌بینی است. اما در صورت کاهش قیمت، استلار به 0.11 دلار نیز سقوط خواهد کرد.


بیشتر بخوانید: پیشنهاد استفاده از بیت کوین توسط ایران برای مقابله با تهدید آمریکا


تحلیل قیمت لایت کوین به دلار

با توجه به فشار خرید لایت کوین در 13 روز گذشته، قیمت بین 49.318 و 62.319 دلار در حال نوسان بوده است. در صورت سقوط قیمت، یک مقاومت ضعیف در 40 دلار پیش روی لایت کوین است، هرچند بر اساس الگوهای شکل گرفته، احتمال سقوط تا قیمت 36.317 ادامه خواهد داشت.بیت کوین

هرچند از 16 می سال جاری، قیمت به 75.32 دلار نرسیده است، اما اس ام آ 50 روزه، این مساله را بعید نمی‌داند. از سوی دیگر، بر اساس پارگراف قبلی، احتمال سقوط قیمت لایت کوین نیز وجود دارد. بر این اساس، بهتر است تا زمان مشخص شدن روند سهم، خریداری لایت کوین صورت نگیرد.

تحلیل قیمت کاردانو به دلار

هرچند کاردانو نسبت به روزهای اوج خود، از قیمت 1.396281 به میزان 93 درصد افت داشته است، هنوز فشار فروش در این پول دیجیتال بیش از فشار خرید است. از سوی دیگر، با توجه به الگوهای شکل گرفته و آر اس آی ضعیف، فروشندگان دست بالا را در کاردانو دارند.اتریوم

با توجه به نوسان قیمت کاردانو در ده روز گذشته بین 0.083192 و 0.112598 دلار، در صورت عبور از مقاومت، احتمالا قیمت تا 0.078 سقوط خواهد داشت. هرچند بر اساس الگوی شکل گرفته، احتمال سقوط قیمت بیشتری نیز پیش‌بینی می‌شود. از طرف دیگر، با توجه به اهمیت مقاومت 0.111843 و 0.14 احتمال تغییر روند و مثبت شدن حرکات قیمتی کاردانو بر اساس اس ام آ پنجاه روزه وجود دارد.

تحلیل قیمت مونرو

هرچند روند قیمت مونرو نزولی بوده است، با توجه به رسیدن به مقاومت 81 دلار، که از 23 آگوست تا 6 نوامبر سال گذشته اهمیت خود را پیش از شروع روند صعودی نشان داده بود، احتمال افزایش قشار خرید در این سطح وجود دارد.

در هفته گذشته، با توجه به ای ام آ 20 روزه و مقاومت شدیدی که برای عبور از آن دیده شد و فشار خرید، احتمال افزایش قیمت وجود دارد. از سوی دیگر، با توجه به زیر 87 دلار بودن قیمت، در صورت سقوط از این سطح قیمتی، تا 76.074 احتمال سقوط وجود دارد.ریپل

برای خرید مونرو بهتر است تا زمان تغییر روند قطعی صبر نماییم. در صورتیکه شیب قیمت حالت صعودی پیدا کند، می‌توان به آن ورود کرد. تا آن زمان بهتر است تا روشن شدن وضعیت، از خرید مونرو برای سرمایه گذاری دوری نمایید.


بیشتر بخوانید: بررسی قیمت بیت کوین؛ رکورد پایین ترین قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ شکست


تحلیل قیمت آیوتا به دلار

با توجه به حرکت نزولی آیوتا و تایید مویینگ اوریج، الگو و آر اس آی منفی، قطعا فروشندگان، دست بالاتری دارند. در هفت روز گذشته، آیوتا بین 0.4628 تا 0.5750 معامله شده بود. در صورت کاهش قیمت بیش از این مقدار، احتمالا آیوتا به مرز 0.3506 دلار نیز خواهد رسید. هرچند، مقاومت کم اهمیتی در 0.4037 در سر راه آن وجود دارد.قیمت بیت کوین کش

در صورت افزایش فشار خرید در عبور از این سطح قیمتی و ای ام آ 20  روزه، یک رالی قیمتی تا 0.6872 محتمل است. در صورت عبور از این سطح، بر اساس اس ام آ 50 روزه، هدف بعدی 0.82 دلار خواهد بود. با توجه به این مساله، تنها معامله گرانی که تحمل ریسک بالاتری دارند، امکان استفاده از این موقعیت را خواهند داشت.

.

منبع: cointelegraphارسال نظر