کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

زمزمه‌های تغییر مدیرعامل اپل به گوش می‌رسد ؛ تیم کوک رفتنی است؟

آیا قرار است تیم کوک را دیگر به عنوان مدیر عامل اپل نبینیم. زمزمه هایی مبنی بر تغییر مدیرعامل اپل به گوش می رسد که حکایت از رفتن تیم کوک دارد.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

از سال گذشته که سرنوشت استودیوی طراحی اپل به دست «جف ویلیامز» افتاد، زمزمه‌هایی مبنی بر آماده‌سازی او برای در اختیار گرفتن سکان هدایت اپل به گوشی می‌رسید.

«بلومبرگ» در گزارشی به قلم نویسنده سرشناس دنیای فناوری «مارک گورمن» به اوج گرفتن بحث‌ها برای انتخاب جانشین‌های تیم رهبری و به ویژه تیم کوک پرداخته است. بر این اساس هیئت مدیره با توجه به افزایش سن مدیران فعلی و نزدیک شدن آنها به زمان بازنشستگی، روی آماده‌سازی نسل جدیدی از رهبران تمرکز کرده که در نهایت هدایت ارزشمندترین مجموعه دنیای فناوری را به عهده خواهند گرفت.

زمزمه‌های تغییر مدیرعامل اپل به گوش می‌رسد

به گفته گورمن «جف ویلیامز»، مدیر ارشد عملیات گزینه نخست جانشینی تیم کوک است. ویلیامز دو دهه از عمر حرفه‌ای خود را در اپل سپری کرده و از مدت‌ها قبل به عنوان یکی از بازیگران بزرگ در پشت صحنه شناخته می‌شود.

او از ۲۰۱۰ به عنوان معاون ارشد بخش عملیات کار می کرد و از ۵ سال قبل پیش مدیریت این بخش را در دست گرفت. مدیریت ارشد بخش عملیات یکی از مهمترین سمت‌های سازمانی اپل است و تیم کوک هم تا پیش از درگذشت جابز در همین سمت مشغول فعالیت بود.

زمزمه‌های تغییر مدیرعامل اپل به گوش می‌رسد ؛ تیم کوک رفتنی است؟

یکی از دلایلی که باعث شده هیئت مدیره او را برای این سمت در نظر بگیرد، عمل‌گرایی در مدیریت است. در واقع ویلیامز بیش از اینکه مثل جابز یا جانی آیو دید مبتنی بر محصول داشته باشد، روی عملیات تاکید دارد. ظاهرا کوک هم دید مثبتی به جانشین احتمالی خود دارد چرا که از سال گذشته و با جدایی طراح افسانه‌ای اپل مدیریت استودیوی طراحی اپل را به وی سپرد.

بیشتر بخوانید:

یکی دیگر از تغییرات به انتخاب «کایان درنس»، مدیر بازاریابی آیفون به عنوان جانشینی احتمالی «گرگ جاسویاک» مربوط می شود که اخیر به عنوان معاون ارشد بازاریابی جهانی اپل انتخاب شده بود. «کریگ فدریگی» معاون ارشد بخش مهندسی نرم افزار اپل هم که جوانترین عضو تیم رهبری کنونی است، احتمالا چند سال دیگر در سمتش باقی خواهند ماند اما از «سباستین مارینو»، معاون ارشد تجارب سیستمی و «جان اندروز»، معاون ارشد CoreOS به عنوان جانشین‌های آینده وی نام برده شده است.

سرویس‌های مختلف اپل از جمله موزیک، تی‌وی‌پلاس، آیکلاد  و مپس توسط «ادی کیو» هدایت می‌شود که ظاهرا باید در آینده نه چندان دور جایش را به«پیتر استرن» با سابقه ۴ ساله در اپل بدهد. هدایت بخش توسعه باندل جدید شرکت با عنوان «اپل وان» در دستان استرن قرار دارد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره تغییر مدیرعامل اپل چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر