;
coinex

حذف تیک تاک از کلیه اپ استورهای آمریکایی ؛ ترامپ دست بردار نیست!

وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا حذف تیک تاک از کلیه اپ استورهای آمریکایی را اعلام کرد. پیامرسان ویچت نیز مشمول این قانون شده است. با ما باشید.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد که تیک تاک و ویچت از یکشنبه همین هفته (۳۰ شهریور ماه) از اپ استورهای آمریکایی حذف می شوند.

این اپلیکیشن ها که محصول شرکت چینی ByteDance هستند نه تنها دیگر اجازه حضور در پلی استور گوگل و اپ استور اپل را ندارند بلکه کلیه شرکت های آمریکایی نیز از این پس اجازه میزبانی این برنامه ها را نخواهند داشت.

حذف تیک تاک از کلیه اپ استورهای آمریکایی

طبق اعلام ویلبر راس وزیر بازرگانی آمریکا این تصمیم براساس دستور دونالد ترامپ اتخاذ شده است. راس در بیانیه خبری خود اعلام کرد:

این تصمیم بار دیگر تایید می کند که دونالد ترامپ هر آنچه در توان و حوزه اختیاراتش باشد انجام می دهد تا امنیت ملی ما را تامین کند و آمریکا را در برابر تهدیدات حزب کمونیست چین حفظ کند.

حذف تیک تاک از کلیه اپ استورهای آمریکایی

گفتنی است این تصمیم در حالی اتخاذ شده که پیشتر احتمال همکاری دو شرکت شرکت های اوراکل و ByteDance (که مالک ویچت و تیک تاک است) در دست بررسی قرار داشت. بلومبرگ روز گذشته به نقل از ترامپ اعلام کرد که او ابدا قراردادهای پیشنهاد شده برای همکاری با تیک تاک را دوست نداشته و آمادگی امضای هیچ توافقی را ندارد.

کلمات به کار رفته از سوی وزارت دادگستری آمریکا نشان می دهد که ترامپ قویا خواستار حذف تیک تاک از بازار آمریکا است. او نه تنها تیک تاک، آپدیت ها و کدهای آن را ممنوع کرده بلکه هرگونه پرداخت در رابطه با ویچت را غیرقانونی خوانده است.

گفتنی است براساس مفاد دستورالعمل ارائه شده از سوی دولت آمریکا میزبانی این اپ در خاک آمریکا یا فراهم آوردن دسترسی به آن برای کاربران از طریق شبکه های VPN نیز ممنوع خواهد بود.

کاخ سفید این خبر را امروز منتشر کرد و همانطور که گفتیم دستورالعمل تازه ترامپ از روز یکشنبه اجرایی می شود. به این ترتیب ByteDance و شرکای آن زمانی برای تغییر تصمیم خود یا به تاخیر انداختن آن ندارد. علاوه بر این سرویس های میزبانی کننده از این دو اپ هم باید در اسرع وقت آنها را حذف کنند.

تیک تاک هم اکنون بالغ بر ۱۰۰ میلیون نفر کاربر در آمریکا دارد در حالی که شمار کاربران ویچت برابر با ۱۹ میلیون نفر است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص حذف تیک تاک از کلیه اپ استورهای آمریکایی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر