دوربین زیر نمایشگر در گلکسی اس 30 منتفی است!

سامسونگ در پرچمدار بعدی خود که احتمالا گلکسی اس 30 یا اس 21 نام دارد از دوربین زیر نمایشگر استفاده نخواهد کرد. با ما در ادامه این خبر همراه باشید.

سامسونگ مدتی است که دوربین های زیر صفحه را آزمایش می کند و یکی از اولین شایعات پیرامون گلکسی S21 آتی این بود که این اولین دستگاهی با چنین فناوری خواهد بود. متاسفانه یا خوشبختانه امروز خبر می رسد که دوربین سلفی زیر نمایشگر گلکسی اس ۲۱ به دلیل هزینه های زیاد کنسل خواهد شد.

دوربین زیر نمایشگر در گلکسی اس 30 منتفی است

اکنون مدتی است که شرکت‌های مختلف دنیای فناوری قصد دارند نسبت تصویر نمایشگر گوشی‌های هوشمند را به حداکثر برسانند؛ به‌همین دلیل الگوهای مختلفی برای حذف گزینه‌های موجود روی پنل جلویی تلفن طراحی شده است. در یکی از این الگوهای منتشر شده، دوربین سلفی دستگاه، زیر نمایشگر قرار داده شده؛ اتفاقی که جهشی در طراحی صفحه‌نمایش‌های امولد تلفن همراه قلمداد می‌شود.

بیشتر بخوانید:

کارشناسان دنیای فناوری متعقد هستند دوربین سلفی زیر نمایشگر، سال آینده با معرفی چند گوشی هوشمند جدید دردسترس عموم قرار خواهد گرفت. درحالی‌که ممکن است این پیش‌بینی واقعا رنگ واقعیت به خود بگیرد، سامسونگ برای استفاده از این قابلیت در پرچم‌داران نسل بعد خود آماده نیست. یکی از خبرگزاری‌های کره‌جنوبی درمورد گوشی سامسونگ گلکسی S30 (یا هر نام دیگری که برای آن انتخاب می‌شود) گفت این دستگاه برای استفاده از دوربین زیر نمایشگر آماده نیست.

دوربین زیر نمایشگر

این خبرگزاری می‌گوید دلیل قرار نگرفتن دوربین زیر نمایشگر گلکسی S21، بازده کم تولید این فناوری است. این مسئله باعث می‌شود سامسونگ توجیه اقتصادی برای انجام این کار نداشته باشد.

این شرکت برنامه‌ای برای معرفی فناوری مذکور در سال آینده دارد؛ اما قرار نیست در گلکسی S21 آن را مشاهده کنیم. گفته می‌شود سامسونگ قرار است فناوری دوربین زیر صفحه‌نمایش را برای اولین‌بار در گلکسی Z  فولد ۳ استفاده کند. این دستگاه برای عرضه در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است. بر اساس اطلاعات منتشر شده به‌وسیله خبرگزاری کره‌ای The Elec، این اولین دستگاه سامسونگ خواهد بود که از طراحی جدید نمایشگر بهره‌‌ می‌برد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره دوربین زیر نمایشگر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!ارسال نظر