منع تبلیغ اینستاگرام در صدا و سیما

مرکز ملی فضای مجازی دیروز و طی یک ابلاغیه خبر منع تبلیغ اینستاگرام در صدا و سیما و تبلیغ پیامرسان های بومی به جای آن را علنی کرد. با ما باشید.

با وجود اینکه اینستاگرام از اساس یک پیامرسان نیست، مرکز ملی فضای مجازی از صدا و سیما خواسته تا به جای تبلیغ اینستاگرام، پیامرسان های بومی در تلویزیون تبلیغ شوند.

اگر دقت کرده باشید عموم برنامه های تلویزیونی راه های ارتباطی زیادی از جمله اینستاگرام دارند و در طول برنامه به تبلیغ آن میپردازند. حال اما مرکز ملی فضای مجازی با این موضوع مخالفت کرده است.

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی می‌گوید این نهاد مخالفت خود را با تبلیغ شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام در شبکه‌های تلویزیونی صداوسیما اعلام کرده تا زمینه‌ی معرفی پیام‌رسان‌های بومی در رسانه‌ی ملی کم‌کم فراهم شود.

منع تبلیغ اینستاگرام در صدا و سیما

به‌گفته‌ی خوراکیان، مرکز فضای مجازی به‌دنبال این است که هم پیام‌رسان‌های خارجی در صداوسیما معرفی نشود و هم ظرفیت برای استفاده‌ی پیام‌رسان‌های بومی از این فضا مهیا شود.

او اشاره می‌کند که صداوسیما با معرفی پیام‌رسان‌های بومی حتی می‌تواند درآمدی هم داشته باشد و برخی پیام‌رسان‌های بومی حاضرند برای تبلیغ در رسانه ملی، مشارکت مالی کنند.

منع تبلیغ اینستاگرام در صدا و سیما

در برنامه‌های مختلف صداوسیما، به‌دفعات می‌بینیم که اینستاگرام برای جذب دنبال‌کننده معرفی می‌شود تا تعامل بیشتری با مخاطبان برنامه برقرار شود. معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی به این موضوع اشاره می‌کند که در طرح «حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی» بر تبلیغ پیام‌رسان‌های بومی تأکید شده است. وی می‌گوید:

«سازمان صداوسیما مطابق با بند مصوب سند حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی، در این زمینه مسئولیت دارد و در تلاش هستیم که سازوکار دقیق و روشنی برای پیام‌رسان‌های بومی تعیین شود تا هم بتوانند با شرایطی مطلوب مستقیما خودشان را در رسانه‌ی ملی تبلیغ کنند و هم در برنامه‌ها و کارها و فعالیت‌هایی که رسانه‌ی ملی قصد دارد بینندگان را به شبکه‌ای در فضای مجازی ارجاع دهد، از ظرفیت پیام‌رسان‌های داخلی استفاده کند.»

خوراکیان تأکید می‌کند پیام‌رسان‌های خارجی که از مجوز فعالیت در کشور را بی‌بهره‌اند و تعامل و همکاری هم با ایران ندارند، در اولویت تبلیغ در تلویزیون نباید باشند

بیشتر بخوانید:

 

نظر شما در خصوص منع تبلیغ اینستاگرام در صدا و سیما چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذاریدارسال نظر