فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

خبر خوب‌: استقبال بی‌سابقه مردم از فراخوان اهدای خون

به گفته مدیرکل انتقال خون استان تهران، با استقبال بی سابقه مردم از فراخوان اهدای خون ،‌ خوشبختانه وضعیت بانک های خون تهران به حالت عادی بازگشته است.

محمدرضا مهدی‌زاده مدیرکل انتقال ون استان تهران میگوید:بعد از اطلاع رسانی در چهارشنبه هفته گذشته و ضمن درخواست از مردم برای اهدای خون، استقبال خوبی انجام شد و در حال حاضر ذخایر خون در استان تهران به حالت عادی برگشته است.

وی ضمن قدردانی از مردم نوعدوست که مانند همیشه یاری گر بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های آن بودند، گفت: بعد از درخواستی که از مردم برای اهدای خون داشتیم استقبال فراتر از انتظار ما اتفاق افتاد اما ساعت کار مراکز انتقال خون مشخص است و در این زمان ساعت کاری هیچ مرکزی کاهش نیافته است.

استقبال بی‌سابقه مردم از فراخوان اهدای خون

مهدی زاده گفت: برخی از مراکز انتقال خون که از مراجعان بیشتری برخوردار بودند به دلیل ازدحام و استقبال اهداکنندگان خون تا زمان حضور مراجعان این مراکز فعال بودند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران اعلام کرد: به دلیل اینکه ۱۰ تا ۱۵ درصد از کارکنان ما در اداره کل انتقال خون استان تهران به کرونا مبتلا شده بودند، پویش همدلی در این اداره کل به راه افتاد و از کارکنان اداری که توانایی کار و کمک در بخش فنی را داشتند استفاده کردیم و ۱۴ نفر از کارکنان اداری در امر خونگیری ما را یاری کردند. روز گذشته ۱۶۰۰ نفر خون اهدا کردند

مهدی‌زاده گفت: حضور مردم در این روزها برای اهدای خون بسیار خوب است تا جایی که روز گذشته شاهد خونگیری یک هزار و ۶۰۰ نفر بودیم و روز قبل از آن نیز یک هزار و ۵۰۰ نفر خونگیری انجام شد.

فراخوان اهدای خون

وی تاکید کرد: به منظور جلوگیری از ازدحام مردم و تجمع در زمان شروع کرونا در حیاط اداره کل انتقال خون استان تهران در خیابان وصال شیرازی فضایی را راه‌اندازی کردیم که از تجمع در سالن انتظار جلوگیری شود و اهداکنندگان با اطمینان خاطر و رعایت فاصله برای اهدای خون اقدام کنند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه استقبال از سوی مردم نوعدوست تهران برای اهدای خون خوب است، گفت: ذخایر خون در تهران به سوی نرمال شدن پیش می‌رود و مشکلی هم برای تامین خون در استان تهران نداریم اما از آن جایی که کرونا به این زودی ها از بین نمی‌رود تقاضای ما از مردم این است که به تدریج تا پایان زمستان برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص فراخوان اهدای خون چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر