افزایش کارمزد بانک ها از 1 آذر ؛ آیا تغییر رمز کارمزد دارد؟

افزایش کارمزد بانک ها از 1 آذر با ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی اجرایی میشود. بر اساس این بخشنامه تقریبا همه خدمات بانکی با افزایش نرخ کارمزد انجام می‌شوند.

با ابلاغ بخشنامه بانک مرکزی، از فردا یعنی 1 آذرماه 99، تمام خدمات بانکی با افزایش نرخ کارمزد انجام میشوند. به علاوه نکته مهم دیگری که در این بخشنامه به چشم می‌آید، در نظر گرفتن کارمزد برای انتقال وجه از پایا و ساتنا است که پیش از این رایگان بود.

برهمین اساس کارمزد کارت به کارت به ازای انتقال هر یک میلیون تومان از 500 به 600 تومان افزایش خواهد یافت و در صورت افزایش هر یک میلیون تومان در فرایند کارت به کارت معادل 240 تومان به این هزینه اضافه می‌شود.

افزایش کارمزد بانک ها از 1 آذر ؛ آیا تغییر رمز کارمزد دارد؟

نکته مهم در بخشنامه بانک مرکزی اعمال کارمزد برای خدمات پایا و ساتنا است،کارمزد انتقال وجه بین بانکی پایا 1صدم درصد مبلغ تراکنش از 200 تومان تا 2500 تومان در پرداخت های انفرادی و 100 تومان به ازای هر تراکنش در پرداخت‌های گروهی است.

کارمزد انتقال وجه بین بانکی ساتنا نیز 2 صدم درصد مبلغ تراکنش تا سقف 25 هزار تومان کارمزد تعیین شده است.

هرچند برای افتتاح حساب و صدور دفترچه سپرده قرض الحسنه پس انداز کارمزدی تعیین نشده اما هزینه افتتاح حساب سپرده کوتاه مدت متمرکز 5 هزار تومان و صدور هر جلد دفترچه صرفا برای حساب های کوتاه مدت نیز 4800 تومان خواهد بود.

افزایش کارمزد بانک ها از 1 آذر

همچنین هزینه ارسال پیامک برای اطلاع رسانی با گرفتن رضایت مشتری معادل 30 تومان به اضافه هزینه پیامک و حق اشتراک سالیانه خواهد بود.

ضمن اینکه هزینه صدور دسته چک به ازای هر برگ چک 2 هزار ریال به همراه هزینه تمبر چک خواهد بود؛ کارمزد رفع سوءاثر برای هر برگ چک 12 هزار تومان تعیین شده است.

صدور کارت مغناطیسی هوشمند در شعب بانکی با کارمزد 6 هزار تومانی همراه خواهد بود ضمن اینکه کارمزد صدور رمز جدید برای انواع کارت‌های بانکی (نقدی، اعتباری و هدیه) در شعبه به درخواست مشتری هزار تومان تعیین شده است.

همچنین کارمزد اعلام مانده کارت-خودپرداز/کیوسک شتابی 1200 ریال و اعلام مانده کارت و صورتحساب 10 گردش آخر 2400 تومان تعیین شده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص افزایش کارمزد بانک ها از 1 آذر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذاریدارسال نظر