;
coinex

چرا برخی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی جریمه شده‌اند؟

با وجود اینکه فعالیت تاکسی های اینترنتی در زمان ممنوعیت تردد شبانه آزاد اعلام شده است، برخی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی پیامک جریمه دریافت کرده اند.

در زمان اعلام محدودیت های دو هفته ای جندان اطلاعات کاملی از مشاغلی که اجازه فعالیت دارند و نحوه فعالیت شان در اختیار رسانه ها و عموم افراد قرار نگرفت.

به تدریج اما و به ضرورت، مسئولین امر نسبت به جزئیات فعالیت کسب وکارها علی الخصوص تاکسی های اینترنتی اطلاعاتی را در اختیار عموم قرار دادند.

در مورد تاکسی های اینترنتی در همان روزهای اول برقرای محدودیت های دوهفته ای قرار بر این شد که فعالیت شان در ساعات منع تردد بدون اشتمال جریمه باشد.

اما طی روزهای گذشته برخی از رانندان تاکسی های اینترنتی از دریافت پیامک جریمه به دلیل تردد در ساعات منع تردد خبر دادند. با ما باشید تا این موضوع را بررسی کنیم.

چرا برخی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی جریمه شده‌اند؟

به‌نظر می‌رسد این موضوع به‌دلیل ناهماهنگی با ستاد کرونا به‌وجود آمده باشد؛ چراکه مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری امروز تأکید کرده که تاکسی‌ها، ازجمله تاکسی‌های اینترنتی به تردد پس از ساعت ۲۱ مجاز هستند.

بااین‌حال در روزهای اخیر، پیامک‌های جریمه به‌دلیل تردد برخی تاکسی‌های اینترنتی برای رانندگان ارسال شده است. اسنپ در واکنش به ارسال این پیامک‌ها می‌گوید جریمه‌های تردد مشمول رانندگانی نمی‌شود که قبل از ۳۰ آبان ۹۹ در اسنپ ثبت‌نام کرده‌اند.

روابط‌عمومی اسنپ در این باره گفت:

بر اساس اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا، از بین کاربران راننده‌ی اسنپ فقط افرادی به تردد در ساعت‌های ۲۱ تا ۴ صبح مجاز هستند که پیش از ۳۰ آبان، در اسنپ ثبت‌نام کرده باشند. بنابراین، صرف ثبت‌نام‌ در اسنپ به‌معنی مجوز تردد نخواهد بود و معافیت از جریمه برای تردد پس از ساعت ۲۱ در شهرهایی با وضعیت قرمز، مختص کاربران راننده‌ای است که پیش از آغاز آذر ۱۳۹۹ عضو ناوگان اسنپ شده‌اند.

چرا برخی رانندگان تاکسی‌های اینترنتی جریمه شده‌اند؟

اسنپ اضافه می‌کند اگر جریمه برای رانندگانی صادر شود که پیش از آغاز آذر در اسنپ ثبت‌نام کرده‌اند، جریمه‌ی آنان با استناد به اطلاعاتی پاک خواهد شد که این شرکت برای وزارت کشور و پلیس راهور می‌فرستد. روابط‌عمومی اسنپ افزود:

حضور تاکسی‌های اینترنتی از نارضایتی‌های احتمالی مربوط به حمل‌و‌نقل در ساعات منع تردد جلوگیری گرفته است و مردم برای انجام سفرهای ضروری خود به سهولت و بدون افزایش قیمت سرویس دریافت می‌کنند. بااین‌حال، اگر کاربر راننده‌ای جریمه شود که قبل از این تاریخ در اسنپ ثبت‌نام کرده، جریمه‌ی او با استناد به اطلاعاتی پاک خواهد شد که اسنپ برای وزارت کشور و پلیس راهور می‌فرستد،. فرایند حذف جریمه نیز طبق روال سابق خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص جریمه رانندگان تاکسی‌های اینترنتی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر