ارزان‌ترین اینترنت دنیا را چه کشوری عرضه می‌کند؟

هزینه داده تلفن همراه و به طور کلی اینترنت در همه کشورهای دنیا متفاوت است. اما ارزان‌ترین اینترنت دنیا را چه کشوری عرضه می‌کند؟ با ما همراه باشید.

اینترنت در جهان امروز احتمالا عمده ترین ابزار و بستر برای کار، یادگیری و حتی برقراری ارتباطات است. در جهان امروز کمتر چیز مدرنی می یابید که هیچگونه ربطی به اینترنت نداشته باشد.

تقریبا کاربرد اینترنت در همه جای دنیا یکسان است. تفاوت ها در سرعت و کیفیت اینترنت و البته قیمت آن ایجاد میشود.  برخی کشورها اینترنت را با قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تری دراختیار کاربران قرار می‌دهند.

استفاده از اینترنت مقرون‌به‌صرفه دقیقا به مکانی بستگی دارد که در آن قرار دارید. اینترنت ارزان‌قیمت یک موضوع است؛ اما باید پهنای باند مقرون‌به‌صرفه داشت. درواقع اگر کسی درآمد مناسبی نداشته باشد، شاید اینترنت «ارزان‌قیمت» برای او مناسب نباشد.

ارزان‌ترین اینترنت دنیا را چه کشوری عرضه می‌کند؟

به‌تازگی سازمان NetCredit که در شهر شیکاگو قرار دارد، با بررسی میانگین دستمزد ماهانه در سرتاسر دنیا و با استفاده از اطلاعاتی وب‌سایت Cable.co.uk که قیمت پهنای باند در دنیا را بررسی می‌کند، توانسته قیمت اینترنت در کشورهای مختلف را محاسبه کند.

حالا سؤال اینجا است که کدام کشور اینترنت بهتر و کدام کشور اینترنت بدتر ارائه می‌دهد؟

یمن گران‌ترین اینترنت را دراختیار دارد؛ هزینه استفاده از اینترنت در یمن نزدیک به ۲۴۶۶ دلار است. این مقدار ۲۷۹۲٫۵۶ درصد دستمزد ماهانه در این کشور با میانگین ۸۸٫۳۳ دلار می‌شود. موناکو مقرون‌به‌صرفه‌ترین پهنای باند را دراختیار مردم قرار می‌دهد؛ قیمت پهنای باند در موناکو ۳۴٫۴۹ دلار یا ۰٫۰۰۶۸ درصد دستمزد با میانگین ماهانه ۵۰۴۳ دلار است.

ارزان‌ترین اینترنت دنیا

دسترسی به اینترنت در ترکمنستان ماهانه ۳۰۴۷.۵۲ دلار هزینه دارد که ۱۰۴۳.۰۸ درصد دستمزد ماهانه را شامل می‌شود. استفاده از اینترنت در قزاقستان ماهانه ۲۲٫۱۵ دلار در ماه خاستکه ۴٫۱۷ درصد درآمد ماهانه را شامل می‌شود.

هزینه استفاده از اینترنت در ایران ماهانه ۲۳٫۳۵ دلار اعلام شده است که ۶٫۶۱ درصد دستمزد را شامل می‌شود. استفاده از اینترنت در کشور امارات ماهانه ۴۰٫۹۴ دلار استکه ۱٫۳۱ درصد دستمزد را به خود اختصاص می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص ارزان‌ترین اینترنت دنیا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذاریدارسال نظر