همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نگران از کار افتادن گوشی شیائومی در ایران نباشید

نگران از کار افتادن گوشی شیائومی در ایران نباشید. هرچند شیائومی موبایل‌های خود را در کشورهای تحریم شده غیر فعال می‌کند اما گویا نگرانی برای ایران نیست.

گفته می‌شود که شیائومی گوشی های خود را در کشورهای تحریم شده از جمله ایران غیرفعال می‌کند؛ اما دلایلی وجود دارد که نباید نگران قطع دسترسی گوشی های موبایل شیائومی در ایران باشید.

نگران از کار افتادن گوشی شیائومی در ایران نباشید

در روزهای گذشته اخباری شنیده شد که شرکت شیائومی به دلیل تحریم‌ها، در حال غیرفعال نمودن موبایل‌های خود در کشورهای کوبا، ایران، سوریه، کره شمالی، سودان و شبه جزیره کریمه است.

بر این اساس شیائومی در بعضی از این کشورها، پیامی با این مضمون که سیاست این شرکت اجاره فروش یا پشتیبانی محصولات خود را در کشور مورد نظر نمی‌دهد به بعضی از صاحبان موبایل‌ های شیائومی نشان داده و موبایل آنها را غیرفعال نموده است.

ولی پس از پیگیری ها متوجه شدیم که دارندگان گوشی های شیائومی و حتی کسانی که قصد خرید یکی از گوشی های جدید این شرکت را دارند نیز نباید نگران این موضوع در ایران باشند.

از کار افتادن گوشی شیائومی

اما چرا؟ دلایل آن را در زیر به شما توضیح می‌دهیم:

۱- تمامی اطلاعات منتشر شده در گزارش وب سایت XDA Developers غیر رسمی است و کمپانی شیائومی هیچگونه اعلام رسمی مبنی بر غیرفعال سازی محصولات خود در کشورهای تحریم شده نداشته است.

۲- بیش از یک ماه از اولین گزارش غیرفعال سازی موبایل در سایر کشورها می‌گذرد اما تا این لحظه هیچ گزارشی از داخل ایران در این باره منتشر نشده است.

۳- وب سایت XDA Developers گزارش مورد نظر را تنها بر اساس گفته های چند کاربر انجمن خود در کوبا و سوریه تهیه کرده و این گزارش هیچ سندیت رسمی ندارد.

۴- طبق اظهارات کاربرانی که مشکل را در انجمن XDA Developers مطرح کرده اند، این مشکل چند روز بعد از فعال‌سازی یک گوشی جدید بوجود آمده و هنوز در هیچکدام از گوشی هایی که قبلا فعال شده اند، دیده نشده است.

۵- پیام غیرفعال سازی برای هیچکدام از گوشی هایی که از کاستوم رام ها استفاده کرده اند ارسال نشده است.

۶- این مشکل تا الان در نسخه گلوبال گوشی های شیائومی دیده نشده و حتی در صورت اعمال این محدودیت ها در ایران، خریداران به راحتی می توانند نسخه های گلوبال موبایل های شیائومی را تهیه کنند.

۷- تعداد گزارش های غیرفعال سازی گوشی های شیائومی در کشورهای نامبرده، بسیار اندک و انگشت شمار بوده و گویا اگر این مشکل شامل همه خریداران گوشی های شیائومی در آن کشورها بود و این شرکت قصد اجرای کامل سیاست مورد نظر را داشت، بعد از غیر فعال شدن گوشی های کاربران این کشورها، موج رسانه ای بسیار بزرگی در این مورد به راه می افتاد.

بنابراین با توجه به دلایل بالا، مطلب منتشر شده در وب سایت XDA Developers فقط بر اساس گزارش چند کاربر انجمن این وب سایت و حدس و گمان نویسنده مطلب است و نمی تواند منبعی خوب برای تایید این مسئله باشد.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص از کار افتادن گوشی شیائومی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر