همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

علت عدم واریز سهمیه بنزین تپسی و اسنپ چیست؟

علت عدم واریز سهمیه بنزین تپسی و اسنپ چیست؟ سهمیه‌ای بنزین این دو تاکسی اینترنتی سر موعد واریز نشده و هنوز علت این موضوع دقیقا مشخص نیست.

براساس گزارش‌های منتشر شده، سهمیه سوخت رانندگان تاکسی‌های اینترنتی مثل اسنپ و تپسی گویا همیشه با تاخیر دو تا سه ماهه مواجه می‌گردد.

علت عدم واریز سهمیه بنزین تپسی و اسنپ چیست؟

براساس ادعای شرکت‌های اسنپ و تپسی، اطلاعات رانندگانی که شامل سهمیه بنزین هستند ماهانه و در زمان تعیین شده به وزارت کشور ارسال می‌گردد ولی سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی نظر دیگری دارد.

معیار چگونگی سهمیه‌بندی بنزین برای تاکسی‌های اینترنتی و میزان آن کاملا از طرف وزارت کشور تعریف و مشخص شده و تاکسی‌های اینترنتی هیچ دخالتی در آن ندارند.

سهمیه بنزین نیز مستقیما از طرف وزارت نفت در قالب اعتبار به کارت بانکی هر راننده واریز می‌گردد و به تاکسی‌های اینترنتی نمی‌دهند. این اعتبار هم فقط برای خرید بنزین و در جایگاه‌های سوخت می‌توان استفاده نمود.

شرکت‌های تاکسیرانی اینترنتی (اسنپ و تپسی) باید هر ماه در موعد مقرر، فهرست رانندگان و میزان پیمایش آن‌ها را برای وزارت کشور بفرستد ولی در بیشتر اوقات این واریزی تاخیر داشته است. فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی نفت در این باره گفته است:

در وهله اول سهمیه تاکسی‌های اینترنتی بصورت عملکردی و با تایید عملکرد توسط سازمان مربوطه‌شان است.

او ادامه داد:

آن‌ها اطلاعات عملکرد تاکسی‌های ثبت شده در سامانه را هر وقت برای شرکت ملی پخش ارسال کنند، سهمیه بلافاصله حداکثر ظرف چند ساعت بصورت اعتباری برای آنها شارژ می‌شود.

وی اظهار کرد:

تا این اطلاعات به دست ما برسد، کمی طول می‌کشد و این اطلاعات معمولا روزهای اول به دست ما نمی‌رسد.

کاهی در پایان گفت:

تاخیر در واریز بدلیل تاخیر در ارسال اطلاعات توسط سازمان و وزارتخانه متولی به شرکت ملی پخش است.

هر کدام از نهاد‌ها از اسنپ وتپسی تا شرکت‌پخش فرآورده‌های نفتی مسئولیت را به عهده نگرفته و پاسخ نهایی این است که باید مشکل دیر واریز شدن سهمیه سوخت را از صنف‌ خود پیگیری نمایند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص علت عدم واریز سهمیه بنزین تپسی و اسنپ چیست ؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر