فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

قطعی اینترنت از مسیر اوکراین ؛ زارع‌پور: «احتمال داده بودیم»

قطعی اینترنت از مسیر اوکراین ؛ عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد، که از زمان جنگ اوکراین احتمال اختلال در پهنای‌ باند بین‌الملل از مسیر اوکراین را کرده بودیم.

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی از برنامه‌ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین در پی قطعی حدود‬ 400 گیگ ظرفیت اینترنت بین‌الملل در پی جنگ اوکراین خبر داد.

پیش از این مهدی سالم، مشاور وزارت اطلاعات و فناوری اطلاعات خبر قطعی 400 گیگ از ظرفیت اینترنت بین‌الملل و اختلال پهنای‌ باند بین‌الملل که از مسیر اکراین تامین می‌شد را داده بود. حالا گفته شده برنامه‌ریزی برای ایجاد ظرفیت جایگزین از سوی وزیر ارتباطات در پی اختلال در پهنای‌ باند بین‌الملل از مسیر اوکراین در حال انجام است.

ماجرای قطعی اینترنت از مسیر اوکراین چیست؟

در پی اعلام خبر قطعی 400 گیگ از ظرفیت اینترنت بین‌المللی کشور و اختلال در پهنای باند بین‌الملل، که از طریق روس تلکام و از مسیر کشور اوکراین تامین می‌شد، از طرف مهدی سالم، مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده است که پیش بینی این موضوع را از زمان بحران اکراین انجام شده بود و اکنون به دنبال برنامه ریزی برای ایجاد ظرفیت های جایگزین هستیم.

قطعی اینترنت از مسیر اوکراین

عیسی‌زارع پور در پی اعلام  اختلال پهنای‌ باند بین‌الملل در حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی خود گفت:

همان‌طور که همکارانم نیز اطلاع داده‌اند، یکی از مسیرهای تأمین اینترنت بین‌الملل که از اوکراین عبور می‌کند قطع شده و بخشی از پهنای باند بین‌الملل کاهش یافته که در ساعت پیک ممکن است منجر به اختلال شود.

وی در ادامه افزود: «این مساله را از زمان آغاز بحران اوکراین پیش‌بینی کرده بودیم و به دلیل زمان بر بودن تأمین ظرفیت جدید، همان موقع به همکارانم در شرکت ارتباطات زیرساخت گفتم که برای ظرفیت جایگزین اقدام کنند و این موضوع به سرعت در حال انجام است.»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان تاکید کرد: «تنوع بخشیدن به منابع و مسیرهای تأمین اینترنت بین الملل و تأمین ظرفیت پشتیبان برای مواقع این‌ چنینی از سیاست‌های دولت مردمی است که به صورت جدی دنبال می‌شود.»

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص قطعی اینترنت از مسیر اوکراین چیست؟ در کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (4 نظر)

  چرا دروغ میگید صیانت رو داشتید تست میکردید چه ربطی به اکراین داره الان نون گرون شده اونم بخاطر جنگ اکراینه حتما

  پاسخ

  اینترنت زمینی اوکراین قطع است .
  در حال استفاده از اینترنت ماهواره ای استرلینگ هستند .
  مبحث سیاسی در کار نبود .
  ولی دوستان دوست دارند که هر اتفاقی در جهان می افتد به این طرح های داخلی ربط بدهند .

  پاسخ

  زدم به هدف مگه نه ؟ 😉

  پاسخ

  مرده شور خودتو مدیریتتو ببرن

  پاسخ