فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

تاریخ معرفی پردازنده های Ryzen 7000X3D مشخص شد

همزمان با مشخص شدن تاریخ معرفی پردازنده های Ryzen 7000X3D فاش شده که AMD قصد دارد این پردازنده‌ها را با 100 مگابایت حافظه کش عرضه کند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

شایعات حاکی از این است که پردازنده‌های سری رایزن 7000X3D قرار است با تکنواوژی 3D V-Cache ساخته شوند و احتمالا برای عرضه تا پیش از پایان سال 2022 آماده خواهند بود. این بدان معناست که پردازنده‌های جدید قرار است تنها چند ماه بعد از عرضه سری رایزن 7000 که مبتنی بر معماری Zen 4 است و در اواخر ماه سپتامبر عرضه می‌شوند، ارائه شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین سیستم گیمینگ ارزان قیمت

مشخصات و تاریخ معرفی پردازنده های Ryzen 7000X3D

شایعات مربوط به زمان عرضه سری جدید پردازنده‌های AMD را یک حساب توییتری به نام Greymon55 فاش کرده است. بر این اساس گفته شده که AMD در حال تلاش برای تولید راه‌اندازی خط تولید انبوده سری تراشه‌های Ryzen 7000X3D است. اسم رمز این تراشه‌ها در اطلاعاتی که فاش شده Raphael-X است.

AMD قدرت پردازنده‌های 3D V-Cache را که با معماری Zen 3 ساخته شده بودند آزمایش کرده و حال انتظار این است که سری Raphael-X شامل مدل‌های بیشتری از جمله Ryzen 7 7800X3D و Ryzen 9 7900X3D باشد.

تاریخ معرفی پردازنده های Ryzen 7000X3

AMD همچنین با تکیه بر بهینه‌سازی معماری 5 نانومتری، ارتقا عملکرد گیمینگ و همچنین عملکرد پردازنده‌هایش در تلاش است تا بار دیگر بر بازار CPU مسلط شود. پردازنده‌های جدید تا ده درصد سرعت IPC بیشتر،‌ سرعت کلاک بالاتر و حافظه V-Cache دارند.

برخی از مهمترین ویژگی‌های سری تراشه‌های ساخته شده بر اساس Zen 4 عبارت است از؛ بهبود چشمگیر عملکرد CPU به ازای هر وات توان مصرفی و البته ارتقا فرکانس عملکرد، افزایش 8 تا 10 درصدی سرعت دستورالعمل بر سیکل کلاک، 15 درصد بهبود عملکرد تک‌ رشته‌ای، افزایش 125 درصدی پهنای باند حافظه به ازای هر هسته و توسعه ISA برای هوش مصنوعی AVX-512.

بیشتر بخوانید:

نظر خود درباره مشخصات و تاریخ معرفی پردازنده های Ryzen 7000X3D را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر