;
coinex

سه جزیره در خلیج فارس به نام دولت ایران سند خورد

سه جزیره در خلیج فارس به نام دولت ایران سند خورد. این سه جزیره درواقع جزایر تنب بزرگ،‌ تنب کوچک و ابوموسی هستند که همواره درباره مالکیت آن‌ها همواره بحث‌های حقوقی و تاریخی زیادی بین ایران و همسایگانش در جریان بوده است.

حسن بابایی، معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، امروز ۲۲ شهریورماه در حاشیه شورای قضایی خراسان‌جنوبی در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد که ۹۸.۵ درصد از عرصه‌های ملی خراسان‌جنوبی دارای سند حد نگاری هستند.

بیشتر بخوانید: فروش دیگنیتی پرایم شهریور 1401 در بورس کالا ؛ شرایط و قیمت

سه جزیره در خلیج فارس به نام دولت ایران

وی با بیان اینکه خراسان‌جنوبی با حمایت‌های دستگاه قضایی آمار قابل قبولی در بحث حدنگاری داشته است، افزود: «۱.۵ درصد باقیمانده مربوط به پرونده‌های مطرح شده در دستگاه قضایی است». رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه خراسان جنوبی رتبه سوم در بحث حد نگاری اراضی زراعی را دارد، تصریح کرد:

۳۱ هزار هکتار از اراضی زراعی خراسان جنوبی دارای سند حدنگاری هستند که آمار قابل قبولی است.

سه جزیره در خلیج فارس به نام دولت ایران سند خورد

وی از اتمام پروژه ثبتی خراسان جنوبی تا ۲۲ بهمن خبر داد و گفت: «آمار حد نگاری اراضی زراعی تا پایان شهریور ماه به ۶۰ هزار هکتار خواهد رسید». رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه اعتبارات بسیار خوبی برای بحث نقشه برداری به خراسان جنوبی اختصاص خواهد یافت، اظهار کرد:

امیدواریم تا پایان سال جشن پایان حد نگاری همه اراضی را در خراسان جنوبی برگزار کنیم.

وی تصریح کرد: «هزینه‌های مربوط به نقشه‌برداری با سازمان نقشه‌برداری است و هیچ هزینه‌ای در این زمینه از زارعین دریافت نمی‌شود و در استان‌هایی چون خراسان جنوبی به واسطه مسائل اقتصادی در مورد هزینه سند نهایت مساعدت و کمک را خواهیم داشت».

رئیس سازمان اسناد و املاک کشور با بیان اینکه دریافت سند زراعی تقاضا محور است، بیان کرد: «جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی حدنگاری شدند و سند به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شد».

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص سه جزیره در خلیج فارس به نام دولت ایران چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر