coinex
OMPFinex

ماه گرفتگی کامل امروز 17 آبان 1401 [+ نحوه رصد و ساعت و زمان دقیق خسوف سه شنبه 17 آبان]

ماه گرفتگی کامل امروز 17 آبان 1401 مقارن با هشتم نوامبر 2022، یک خسوف کامل است که از آمریکای شمالی و جنوبی، اقیانوس آرام و استرالیا قابل مشاهده است.

خسوف کامل امروز 17 آبان 1401 از آمریکای شمالی و جنوبی، اقیانوس آرام و استرالیا قابل رصد است. این دومین ماه گرفتگی کامل در سال جاری میلادی است و روز سه‌شنبه 17 آبان 1401 روی می‌دهد و درواقع آخرین ماه گرفتگی کلی موسوم به ماه خون تا 2025 نیز محسوب می‌شود.

برای اطلاع از جزئیات ماه گرفتگی امروز سه شنبه 17 آبان 1401 با ما باشید.

بیشتر بخوانید:

ماه گرفتگی کامل امروز سه شنبه 17 آبان 1401

به گزارش فوربس ماه گرفتگی هشتم نوامبر (سه شنبه 17 آبان) یک خسوف کامل موسوم به ماه خون است که از مناطق مختلفی قابل مشاهده است. در این رویداد، ماه کامل وارد مرکز سایه زمین برای مدت زمان 85 دقیقه می‌شود و یک رنگ سرخ مسی‌ ایجاد می‌کند.

ماه گرفتگی کامل 17 آبان 1401 [+زمان دقیق و نحوه رصد]
ماه گرفتگی کامل 17 آبان 1401 مصادف با هشتم نوامبر 2022
خسوف امروز 17 آبان 1401 سومین خسوف یا ماه گرفتگی کامل در 18 ماه گذشته و دومین مورد در سال 2022 است که البته آخرین ماه‌گرفتگی کامل تا سال 2025 نیز محسوب می‌شود.

در خصوص چیستی پدیده ماه خون باید گفت که زمانی که ماه کامل از میان سایه زمین در فضا عبور میکند، یک ماه‌گرفتگی کامل روی می‌دهد. هر ماه، ماه جدید از میان زمین و خورشید عبور می‌کند و سپس وارد مدار خود در آن سوی زمین می‌شود تا به ماه کامل بدل شود.

ماه گرفتگی کامل 17 آبان 1401 [+زمان دقیق و نحوه رصد]

هفته گذشته نیز یک خورشیدگرفتگی جزئی بر فراز اروپا و آسیا رخ داد که سبب شد ماه کامل بعدی در موقعیتی عالی برای ایجاد یک ماه گرفتگی کامل قرار بگیرد.

یک ماه گرفتگی همیشه در طرفی از زمین که شب است رخ می‌دهد. این رویداد از آمریکای شمالی و جنوبی،‌ اقیانوس آرام، آسیا و استرالیا قابل رصد است. این «ماه خون» 85 دقیقه‌ای دارای فرایندی است که در پنج مرحله جداگانه روی خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

ماه گرفتگی کامل امروز 17 آبان 1401 بی‌تردید یک رویداد نجومی جذاب خواهد بود! آیا شما فرصت تماشای خسوف سه شنبه 17 آبان آن را دارید؟ نظرات خود در این خصوص را با ما در تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (14 نظر)

  باسلام باید نماز آیات بخوانیم

  پاسخ

  ساعت چند؟

  پاسخ

  الان من بیرون کی میشه از ارومیه میشه دید؟

  پاسخ

  چون ماه دیر طلوع میکنه

  پاسخ

  ساعتشو ذکر میکردین.

  پاسخ

  خب شما که زحمت کشیدی اینهمه نوشتی ساعتشو هم مینوشتی

  پاسخ

  خسوف فردا از تهرانم قابل رو هست؟!
  از چه ساعتی تا چه ساعتی رخ میده؟!

  پاسخ

  این کسوف در ایران قابل رویت نیست چون ساعت 17:26 پایانشه

  پاسخ

  دوستانی که ساعت پرسیدن و یا گفتن از تهران قابل مشاهده اس، دوباره متن مقاله رو بخونن نوشته کجاها قابل رویته!! در ایران نیست !!

  پاسخ