;
coinex

نماینده مجلس: نمایندگی واتساپ و اینستاگرام در ایران فعال می‌شود / متا شرایط ایران را پذیرفته است!

نیک‌بین ضمن اعلام تلاش برای جرم‌انگاری فروش VPN از پذیرش شرایط ایران توسط متا و آغاز به کار نمایندگی واتساپ و اینستاگرام در ایران خبر داد!

یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرده که بنابر گزارش‌های موجود،‌ اینستاگرام و واتساپ اجمالا شرایط ایران را پذیرفته‌اند و احتمالا به زودی نمایندگی آن‌ها در ایران فعال می‌شود.

بیشتر بخوانید: واتساپ و اینستاگرام ملزم به رعایت قواعد حقوقی ایران هستند

آغاز به کار نمایندگی واتساپ و اینستاگرام در ایران

همین هفته گذشته بود که برایتان از اولتیماتوم شورای عالی فضای مجازی به متا برای معرفی نمایندگی ظرف 10 روز آینده نوشتیم. حالا در مدت کوتاهی از ارسال نامه و در شرایطی که متا تا پیش از این هرگز پاسخی به نامه‌ها و درخواست‌های حکومت ایران نداده بود، یک نماینده مجلس مدعی شده که متا شرایط ایران را تقریبا پذیرفته است. جواد نیک بین، یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی محلس شورای اسلامی در گفتگویی با باشگاه خبرنگاران جوان در این باره گفت:

«طبق گزارش‌های داده شده، احتمال زیاد اینستاگرام و واتس‌اپ به ایران می‌آیند و تا جایی که مطلع هستم به اجمال شرایط ایران را قبول کردند.»

نماینده مجلس: نمایندگی واتساپ و اینستاگرام در ایران فعال می‌شود / متا شرایط ایران را پذیرفته است!

او همچنین اعتقاد دارد فیلترینگ نتیجه مثبتی نداشته و ندارد: «با بستن دهان‌ها افکار بسته نمی‌شود و انسان‌ها آرام نمی‌‌گیرند. ما باید مغز‌ها، فکرها، دیدگاه‌ها و نگاه‌ها را تغییر دهیم؛ لذا فیلتر‌کردن قطعاً نتیجه مثبتی نداشته و ندارد. فیلترینگ باعث نمی‌شود مردم کمتر در فضای مجازی فعالیت کنند، اتفاقاً تعداد بازدیدها درصد خیلی کمی کاهش پیدا کرده؛ آن هم به‌جهت اینکه هجمه بسیار زیادی در حوزه فیلترینگ است.»

به گفته نیک‌بین فیلترینگ موجب شده است تا فروش VPN در فضای غیررسمی آنقدر زیاد شود که بخش زیادی از هزینه‌های مردم و پول کشور خرج VPN شود. او اظهار‌نظر قابل تأملی نیز در‌این‌باره مطرح کرد:

«خرید VPN یعنی فروش اطلاعات شخصی ما به یک کشور واسطه و بعد به آن کشور مبدأ؛ مثلا اگر بخواهیم از واتس‌اپ استفاده کنیم و مبدأ کشور الف باشد، ما به‌صورت مستقیم نمی‌توانیم به آن کشور مرتبط شویم، لذا می‌رویم به کشور ب اطلاعات خود را می‌دهیم و بعد می‌آییم از کشور الف اطلاعاتمان را می‌گیریم.»

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با بیان اینکه تصمیم جدی برای جلوگیری از فروش وی‌پی‌ان بعد از آرام‌گرفتن شرایط گرفته می‌شود، وعده داد که با جدیت جلوی کسب‌وکار فروشندگان فیلترشکن گرفته می‌شود. موضوعی که پیش از این نیز وزیر ارتباطات برای جرم‌انگاری فروش این ابزارها مطرح کرده بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص راه‌اندازی نمایندگی واتساپ و اینستاگرام در ایران چیست؟ آیا واقعا متا شرایط ایران را پذیرفته است؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (20 نظر)

  یا دروغ میگن یا خود متا با اینا هم دسته یا جنسی که زدن نابی بوده از این سه حالت خارج نیست

  پاسخ

  هیچ وقت متا قبول نمیکنه یعنی بخاطر تحریم ها اصلأ نمیتونه ،اگرم بشه من یکی حاضر نیستم تو این برنامه ها فعالیتی داشته باشم که اطلاعات دست دولت بیوفته

  پاسخ

  باو تورو به پیرو پیغمبرتون بازش کنید مردم مردن دیگ ولی امیدوارم درست بشه ک میشه …. ببین چنتا بچه فنچ با اعتراضات بیجاشون چه بلایی سر مملکت اوردن

  پاسخ

  کاملا الکی و دروغه
  متا هر جوابی رو تکذیب کرد
  فکر کردن میتونن با این ترفندا این ابزارهای فوق کاربردی و اطلاع رسانی امن رو از چشم مردم بندازن.

  پاسخ

  پشت پرده چیزهای دیگر است .
  ساده لوحانه ترین حرفها را دیدم .
  ایران با همه کشورها ارتباط تجاری دارد .
  اطلاعات اپوزیسیون ها و اغتشاشگرها برای همه کشورها قابل خرید و فروش است .

  امنیت کشورها قابل تفریح نیست .

  پاسخ

  با توجه به وضع سیاسی موجود و عدم پذیرش ایران یا لغو عضویت ایران در جوامع و کنوانسیون ها، همچینین انزوای به شدت زیاد جمهوری اسلامی خیلی بعید میدونم همچین حرفی عملی بشه و متا بیاد به ایران.

  پاسخ

  چندروزی هست دیگه هیچ فیلترشکنی کار نمیکنه.سرورمجازی هم وصل نمیشه.رسما نمی تونم به هیچ سایت خارجی فیلترشده ای برم.نمیدونم آیا این مورد سراسریه یا نه؟؟!!

  پاسخ

  همچین اتفاقی بیوفته ترجیح میدم واتس اپ و اینستام رو کلا حذف کنم تا اطلاعاتم دست یک مشت دزد بیوفته .
  البته ضایع هست دارن دروغ میگن

  پاسخ

  خوب اگر درست باشد. یعنی اینکه باید اینستاگرام و واتساپ رو هم حذف کنیم.که البته درست نیست این خبر.

  پاسخ

  حاظرم اطلاعات خودمو به هر کشوری بدم جز جمهوری اسلامی

  پاسخ

  بیشتر وی پی ان ها الان با تتر میفروشن و دیگه قابل شناسایی نیستن این احمقا خوشون رو مسخره کردن

  پاسخ

  خیلی تند نرو ، امان از جهل و بی سوادی شما مغز فندقی های زنگ زده .
  همه اطلاعات کاربرها قابلیت خرید و فروش به همه دولتها و کشورها را دارد .

  مهندسین و نخبه های امنیت شبکه و کامپیوتر بهتر می دانند که بهترین کار ، رعایت قوانین مکانی است که در انجا زندگی می کنید .

  پاسخ

  چقد بانمکید شماها!
  الان یعنی تو با این سطح حرف زدن مهندس و نخبه ی امنیت شبکه و کامپیوتری ؟ :)))))))))
  پاشو ادواتتو بردار در سطح شهر به سطح دانش زیاد شما برای طراحی پوستر های شهرداری نیازه نخبه ی گرامی.. :)))))

  پاسخ

  بعید میدونم متا انقدر احمق باشه که بپذیره. به نظرم جنس از موتوری نگیرن این اظهار نظرها رو نمی کنن!

  پاسخ

  بهترین کامنت

  پاسخ

  خب بریم که کم کم واتس اپ هم پاک کنیم فقط با تلگرام کار کنیم

  پاسخ

  برنامه ابن حرفا کلا همین ذهنیت بود.

  پاسخ

  فیلتر کردن به نفع مردم و کشور نیست و فایده ای نداشته ، به همین خاطر تصمیم گرفتن فیلترشکن هارو مسدود و جرم انگاری کنن؟ البته قرار نیست فیلتر چیزی رو بردارن ! یعنی کی میخوان دست از مسخره کردن مردم بردارن ؟

  پاسخ

  من vpn فروش نیستم ولی اجازه نمیدم اطلاعات اینستاگرام من دست دولت ایران بیافته

  پاسخ