;
coinex

صادرات تارا و دنا به روسیه در روزهای تشنگی بازار داخلی!

صادرات تارا و دنا به روسیه در شرایط کنونی بازار خودرو که کمبود خودرو به شدت بر رونق این بازار تأثیرگذار است اصلاً خبر خوبی نیست.

در روزهای اخیر خبر واردات خودرو در صدر اخبار خودرو قرار داشت تا جایی که اولین محموله خودروهای وارداتی کیا، وارد کشور شدند. این خودروها به منظور کاهش التهاب بازار و کمبود خودرو در بازار وارد ایران شد. اما حالا در خبری جدید می‌بینیم که ایران خودرو قرار است صادرات تارا و دنا به روسیه را با تیراژ 2000 دستگاه را آغاز کند. علت این کار و هدف ایران خودرو هنوز مشخص نیست.

بیشتر بخوانید: رکورد ثبت نام در طرح فروش خودرو شکسته شد!

صادرات تارا و دنا به روسیه از سر گرفته شد

ایران‌خودرو که چند سالی در زمینه صادرات خودرو بسیار کم کار شده بود، حالا با صادرات دو هزار تارا و دنا به روسیه یک قدم در راستای سهم‌خواهی از بازار کشورهای منطقه برداشته است. این دو خودرو در نمایشگاه اتومبیل مسکو به نمایش درآمده بودند و مورد توجه روس‌ها قرار گرفتند و حالا قرارداد صادرات ۲۰۰۰ دستگاه خودرو نهایی شده است،‌ این درحالیست که کارشناسان کمبود عرضه خودرو در بازار داخلی را علت تشکیل بازار سیاه و افزایش مداوم قیمت‌ها قلمداد می‌کنند.

ایران‌خودرو در سال ۱۴۰۱ به دستاوردهای متعددی دست یافته و در زمینه‌های مختلف ازجمله تولید، فروش، تحویل، صادرات، کیفیت محصولات و همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان، عملکرد بهبودیافته‌ای را از خود نشان داده است. این گروه صنعتی با عرضه قطعات خودروهای سنگین، پیشرانه‌ها و همین‌طور خودروهای جدید خود یعنی دنا و تارا در نمایشگاه بین‌المللی خودروی مسکو، توانست گوشه‌ای از دستاوردها و ابتکارات خود را به جهانیان نمایش دهد و متعاقباً توجه مارکت‌های مختلف را به سمت خود جلب کند.

صادرات تارا و دنا به روسیه از سر گرفته شد

صادرات دو هزار تارا و دنا به روسیه از جمله پیامدهای مطلوب حضور ایران‌خودرو در کشور روسیه به حساب می‌آید. البته این شرکت درحال‌حاضر متعهد به صادرات ۳۵۰۰ دستگاه خودرو به کشور آذربایجان است. از لحاظ تنوع، مدل‌های دنا، تارا و سورن پلاس به صورت مونتاژی در سبد محصولات صادراتی به آذربایجان قرار می‌گیرند.

البته صادرات تارا و دنا در تعداد بالا به بازار روسیه خبر چندان غافلگیرکننده‌ای هم به حساب نمی‌آید. صنعت خودروسازی مسکو به دلیل تحریم‌های اخیر به شدت ضعیف شده و با خروج شرکت‌های مطرح از این کشور، توانایی ساخت خودروهای باکیفیت را از دست داده است. روسیه حالا به هر دری می‌زند تا با تأمین نیاز بازار خودرو، رضایت مردمانش را به‌دست آورد. روسیه به عنوان یک شریک تجاری خوب، نقش بسزایی در صنعت حمل و نقل ایران داشته است و حالا در کنار خودروهای چینی‌، محصولات ایرانی را شایسته ورود به بازار خود قلمداد می‌کند.

به هر ترتیب، صادرات دو هزار تارا و دنا به روسیه می‌تواند یک نقطه عطف برای ایران‌خودرو در نظر گرفته شود. با شرط تضمین کیفیت، جولان این دو محصول در خیابان‌های روسیه می‌تواند نظر مارکت‌های مختلف منطقه را به سوی توانمندی ایرانی‌ها در ساخت قطعه و خودرو جلب‌کرده و احتمال همکاری بیشتر با کشورهای همسایه را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره صادرات تارا و دنا به روسیه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو  در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر