فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

فیلترینگ بزرگترین شبکه اجتماعی ترکیه

فیلترینگ بزرگترین شبکه اجتماعی ترکیه توسط دولت این کشور شاید عجیب‌ترین موضوع پس‌ از زلزله مهیب در این کشور باشد. علت این کار چیست؟

رگولاتور مخابرات ترکیه (بی‌تی‌کی) در یک حرکت تعحب‌آور، تصمیم به فیلترینگ بزرگترین شبکه اجتماعی ترکیه گرفت. در حالی این فیلترینگ اجرایی شده که مردم با استفاده از این وب‌سایت و دیگر رسانه‌‌های اجتماعی از حال یکدیگر مطلع می‌شوند و با انتشار خبرها عملکرد دولت را نقد و بررسی می‌کنند. به نظر می‌رسد مسئولین کشور ترکیه نیز تحمل انتقاد و انتشار خبرهای داخلی را نداشته و به دنبال راهی برای متوقف کردن آن هستند. هرچند که این تصمیم موافقانی دارد اما افراد زیادی نیز این عمل را محکوم کرده و آن را مغایر با اوضاع کنونی کشور می‌دانند.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

بیشتر بخوانید: ویژگی خبرنامه به زودی به واتساپ اضافه می‌شود

فیلترینگ بزرگترین شبکه اجتماعی ترکیه تأیید شد

رگولاتور مخابرات ترکیه (بی‌تی‌کی) اعلام کرد وب سایت “اکسی سوزلوک” که کاربران می‌توانند به صورت ناشناس در آن پست ارسال کرده و درباره هر موضوعی، صحبت کنند، روز سه شنبه فیلتر شد.

رسانه‌های نزدیک به دولت از این اقدام استقبال کردند و روزنامه “تقویم”، این سایت را لانه اطلاعات نادرست خواند. روزنامه “ینی آکیت” مدعی شد پستهایی که در این پلتفرم ارسال شده بودند، ارتش ترکیه را هدف گرفته بودند. اما منتقدان دولت از جمله اکرم امام‌اوغلو، شهردار استانبول، این اقدام را محکوم کرد.

فیلترینگ بزرگترین شبکه اجتماعی ترکیه
فیلترینگ بزرگترین شبکه اجتماعی ترکیه

“اکسی سوزلوک” در توییتر اعلام کرد:

دلیل این ممنوعیت برای ما نامعلوم مانده است و تلاش می‌کنیم از مقامات، اطلاعات بگیریم.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اولین بار نیست که دولت ترکیه، دسترسی به پلتفرم‌های شبکه اجتماعی محبوب را مسدود کرده است. توییتر، یوتیوب و فیس بوک همگی در معرض محدودیتهایی قرار گرفته‌اند. این اواخر، توییتر پس از زلزله ویرانگر ششم فوریه و انتقاد دولت از انتشار اطلاعات نادرست در این پلتفرم، فیلتر شده بود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره فیلترینگ بزرگترین شبکه اجتماعی ترکیه چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    همه دولتهای خودکامه شبیه هم عمل می‌کنند

    پاسخ