;
coinex

نسخه اندروید seeing AI برای کمک به افراد نابینا منتشر شد

SeeingAI یک برنامه کاربردی برای افراد نابینا و کم بینا است که تا‌کنون فقط نسخه IOS آن عرضه شده بود؛ اما اکنون مایکروسافت نسخه اندروید Seeing AI را نیز عرضه کرده است.

مایکروسافت در سال 2017 برای اولین به عنوان پروژه تحقیقاتی کار بر روی SeeingAI را آغاز کرد و پس از مدتی نسخه IOS این برنامه عرضه شد. SeeingAI برای کمک به افراد نابینا و یا کم بینا در تشخیص اسکناس، خواندن دست‌خط و توصیف صحنه‌ها طراحی شده است.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


نسخه اندروید seeing AI منتشر شد

SeeingAI که مایکروسافت نسخه جدید آن را به تازگی برای سه میلیارد کاربر اندرویدی خود عرضه کرده یکی دیگر از برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی این شرکت است. SeeingAI با استفاده از هوش مصنوعی به افراد کم بینا یا نابینا در انجام امور روزمره‌ای مانند تشخیص اسکناس، اسکن صفحه منو، خواندن دست خط و حتی توصیف صحنه‌ها یاری می‌دهد. اکنون بر اساس گزارش‌های جدید، نسخه اندروید این برنامه به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته است.

نسخه اندروید seeing AI
نسخه اندروید seeing AI

استفاده از SeeingAI هم به سادگی امکان‌پذیر است. کاربران برای استفاده از این برنامه کافیست با دوربین گوشی همراه خود از موضوع مورد نظر تصویربرداری کنند تا هوش مصنوعی موضوع و محتویات تصویر گرفته شده را برای آنها شرح دهد.

همزمان با عرضه نسخه اندروید SeeingAI مایکروسافت دو ویژگی جدید  یعنی توضیح بیشتر عکس ها و چت با هوش مصنوعی را به همه نسخه های این برنامه اضافه کرده است که به توضیح آنها میپردازیم:

  • توضیح بیشتر برای عکس‌ها: به این معنی که علاوه بر ارائه خلاصه‌ای کوتاه از عکس‌ها، با کلیک بر روی گزینه اطلاعات بیشتر، هوش اطلاعات جزئی‌تری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.
  • چت‌کردن با هوش مصنوعی: چت کردن با هوش مصنوعی یکی دیگر از امکاناتی‌ست که در این نسخه طراحی شده است. در این حالت پس از اسکن‌ یک نوشته، و شنیدن کلمه به کلمه آنچه که هوش آن را اسکن کرده، می‌توان با او دربارهی‌موضوعاتی مانند موارد موجود در منو، قیمت یک مورد در رسید یا خلاصه کردن یک مقاله چت کرد و اطلاعات بیشتری به دست آورد.

SeeingAI تاکنون 18 زبان را پشتیبانی می‌کند که متاسفانه زبان فارسی در بین آنها نیست. اما مایکروسافت نوید این را داده که تا سال 2024 تعداد زبان‌های پشتیبانی شده این برنامه را به 36 عدد ارتقا دهد.

بیشتر بخوانید: 

نظر شما درباره‌ی انتشار نسخه اندروید seeing AI چیست؟ لطفا دیدگاه خود را در بخش کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر