coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

محمد مخبر کیست ؟ آنچه از رئیس جمهور موقت و معاون اول سابق دولت رئیسی می‌دانیم

در پی حادثه‌ هوایی که منجر به شهادت رئیس جمهور شد، محمد مخبر طی حکمی رئیس جمهور موقت انتخاب شد. اما جانشین ابراهیم رئیسی چه می‌دانیم؟ رئیس جمهور موقت کیست ؟محمد مخبر با دستور مستقیم رهبری طی حکمی به عنوان رئیس جمهور موقت دولت سیزدهم انتخاب شده است. طی این حکم مخبر وظیفه دارد تا ظرف 50 روز مراسم انتخابات ریاست جمهوری را برای انتخاب رئیس قوه مجریه برگزار کند.

رهبری در این پیام تصریح کردند: جناب آقای مخبر طبق اصل 131 قانون اساسی در مقام مدیریت قوه‌ی مجریه قرار می‌گیرد و موظف است به همراهی رؤسای قوای مقنّنه و قضائیه ترتیبی دهند که ظرف حداکثر پنجاه روز رئیس جمهور جدید انتخاب شود.

محمد مخبر سابقه‌ی مدیریتی طولانی مدتی دارد. از حضور در جبهه های جنگ، معاونت بنیاد مستضعفان، سپاه دزفول، مدیرعامل مخابرات خوزستان تا معاونت استانداری خوزستان. از او در فرهنگ سیاسی کشور بیشتر به عنوان چهره ای اجرایی و اهل عمل یاد می شود تا چهره ای سیاسی! اما محمد مخبر کیست و از او چه می دانیم؟ برای شناخت بیشتر معاون اول دولت ابراهیم رئیسی با ما باشید.

محمد مخبر کیست ؟

معاون اول دولت رئیسی ؛ رئیس جمهور موقت ایران

محمد مخبر دارای سوابقی چون مسئولیت بهداری سپاه دزفول، حضور در جبهه های جنگ و معاونت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است. او از سال 1386 با حکم آیت الله خامنه ای به ریاست ستاد اجرایی فرمان امام برگزیده شد.

مخبر دارای مدرک دکتری در رشته حقوق بین الملل است و مقالات و کتب متعددی در حوزه های اقتصاد و حقوق تالیف کرده است که از جمله آن ها باید از رهیافتی به توسعه اقتصادی توام با عدالت، رشد اقتصادی شتابان در ایران، اقتصاددانان برتر جهان (دو جلدی)، مبانی لزوم ایجاد نهاد تجدید نظر در مرکز بین المللی حل اختلاف های ناشی از سرمایه گذاری (ایکسید)، معاذیر معاف کننده مجازات ها در اسانامه دیوان بین المللی کیفری و اقتصاد دریا؛ محور توسعه از جمله آن هاست.

از جمله اقدامات تاثیر گذار او در ستاد اجرایی فرمان امام باید به تاسیس و راه اندازی بنیاد برکت، بنیاد احسان، موسسه دانش بنیان برکت و جهت دهی همه منابع و سرمایه های موجود در کشور به مناطق محروم و روستایی اشاره کرد. در ادامه با بررسی سوابق کاری نهادهای تحت امر معاون اول دولت رئیسی با ما باشید.

معاون اول رئیس جمهور کیست ؟

محمد مخبر کیست ؛ نظرات کاربران درباره معاون اول دولت رئیسی

نام کامل او محمد مخبر دزفولی است که از امروز در مقاوم معاون اول دولت رئیسی فعالیت خواهد کرد. او از سال 1386 تا 1400 رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بوده که در ادامه به برخی از مهمترین فعالیت های او در مقام هدایت ستاد خواهیم پرداخت.

او پیش از این معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مشتضعفان جمهوری اسلامی و ریاست هیات مدیره بانک سینا را نیز بر عهده داشته است. مخبر فرزند علامه عباس مخبر بزرگ، از مهمترین وعاظ و منبری های سرشناس دزفول است.

جانشین موقت ابراهیم رئیسی  مقطع ابتدایی را در دزفول و اهواز پایان داد. او سپس در مقطع کارشناسی و کارشناشی ارشد رشته مدیریت تحصیل کرده است. همچنین دکتری خود در رشته مدیریت را در شاخه برنامه ریزی توسعه دریافت کرده است. او دارای کارشناسی ارشد و دکتر حقوق بین الملل نیز هست. اما در ادامه با پاسخ سوال محمد مخبر کیست با ما باشید.

محمد مخبر کیست ؛ معاون اول دولت رئیسی

از جمله اساسی ترین کارکردهای بنیاد برکت، کمک به بهبود و ارتقا توانمندی های اقتصادی و کارآفرینی افراد، گروه ها و واحدهای کسب و کار مستعد فعالیت و فاقد دانش و مهارت لازم در مناطق کم برخوردار کشور در راستای تحقق اهداف سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است.

بنیاد برکت با مشارکت در راه اندازی و توسعه طرح‌ های اقتصادی در بخش‌ های مختلف صنعتی، کشاورزی، انجام طرح‌های عمرانی و زیربنایی، مدرسه‌ سازی و ارایه خدمات سلامت، عام‌ المنفعه و بیمه‌ای، افزایش فرصت‌ های شغلی، توسعه کارآفرینی، محرومیت‌ زدایی، فقرزدایی و جلوگیری از مهاجرت نیروهای محلی به شهرهای بزرگ فعال بوده است.

محمد مخبر کیست ؛ نظرات کاربران درباره معاون اول دولت رئیسی

بنیاد احسان نهادی است که ماموریت اصلی آن کمک به افزایش سرمایه اجتماعی نظام اسلامی از طریق تقویت جبهه مردمی فعالان اجتماعی در عرصه‌ های توسعه، تعمیق و تکمیل زنجیره فعالیت های توانمندساز در حوزه های اجتماعی و حمایتی در مناطق کم‌ برخوردار، گفتمان‌ سازی، شبکه‌ سازی و جریان‌ سازی در زیست بوم محرومیت‌ زدایی و پیشرفت، کمک به تحقق هرچه بیشتر عدالت اجتماعی در کشور و کمک به کاهش آسیب‌ های اجتماعی می‌ باشد.

مؤسسه دانش‌ بنیان برکت در توسعه فعالیت‌ ها و طرح‌ های دانش بنیان از جمله مشارکت در سرمایه‌ گذاری‌ های جسورانه در بنگاه‌ های دانش‌ بنیان، ایجاد یا مشارکت در تشکیل شتاب دهنده‌ ها در زمینه راه‌ اندازی کسب و کارهای دانش‌ بنیان، حمایت از ایجاد بسترها و زیرساخت‌ های دانش‌ بنیان، کمک به فعالیت مجموعه‌ ها و تیم‌ های دانش‌ بنیان کوچک و فرهنگ‌ سازی و نهادینه‌ کردن باور ما می‌توانیم با برگزاری رویدادها و برنامه‌ های مرتبط و تعاملات موثر بین‌ المللی در حوزه‌ های دانش‌ بنیان فعالیت می‌کند.

ساخت واکسن کرونا تحت هدایت محمد مخبر

محمد مخبر کیست ؛ نظرات کاربران درباره معاون اول دولت رئیسی

اصلی ترین و معروف ترین عملکرد ستاد اجرایی فرمان امام در ایام اخیر، مربوط به دوران همه گیری کووید 19 و در شرایطی بود که این همه گیری در کنار تحریم ها و مشکلات مربوط به واردات مواد دارویی، معضلات عمده ای برای کشور پدید آورده بود.

در این ایام ستاد اجرایی فرمان امام که تحت فرمان محمد مخبر معاون اول دولت ابراهیم رئیسی در حال حاضر بود، نخستین واکسن ایرانی کرونا یا کوو ایران برکت را با کسب مجوز تزریق عمومی ب عنوان یکی از اولین واکسن های تایید شده در دسترس عموم قرار داد.

احداث بزرگترین کارخانه تولید واکسن خاورمیانه توسط دانشمندان ایرانی، احداث بزرگترین شهرک دارویی کشور، احداث بزرگترین کارخانه تولید ماسک در منطقه با ظرفیت ۵ میلیون ماسک در روز با کمک شرکت‌ های دانش‌بنیان ظرف ۲۰ روز در نخستین ماه‌های آغاز کرونا و در ایامی که کشورهای خارجی حاضر به فروش و ارسال ماسک نبودند، راه‌اندازی کارخانه تولید داروی رمدسیویر و ایورمکتین و شکستن بازار سیاه و نجومی این دارو و راه‌اندازی خطوط تولید انواع کیت‌ های تشخیص فوری کرونا از دیگر اقدامات مهم معاون اول دولت ابراهیم رئیسی در شرایط سخت کرونایی بود. تا اینجا سعی کردیم پاسخ سوال محمد مخبر کیست را با سوابق اجرایی و زندگینامه او بدهیم. اما اجازه دهید نظرات کاربران درباره معاون اول دولت ابراهیم رئیسی را نیز بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید:

محمد مخبر کیست ؟ نظر شما در خصوص معاون اول به عنوان رئیس دولت موقت چیست؟ نظرات خود را با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (3 نظر)

  سلام. و تأسف از وقوع حادثه دلخراش سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور و وزیر خارجه و همراهان.تعیین شخصی برای جانشینی رئیس جمهور تکلیفی است قانونی که ق اساسی ارائه طریق نموده است. طبق نص ق اساسی در هر صورت که ادامه کار رئیس جمهور ممتنع باشد، مثل مرگ، حادثه، بیماری طولانی و….. معاون اول به مدت 50 روز سرپرست قوه مجریه میشه و طی این مدت کشور رو آماده انتخابات جدید ریاست جمهوری میکنه. پس خود ق اساسی در چنین اوضاعی تعیین تکلیف کرده است و دلبخواهی نیست که چون من از فلانی خوشم نمیاد باید زید یا عَمر بشه رئیس ج موقت. خداوند کشور ما رو از همه بلاها در امان خودش نگه بدارد. آمین. ربنا ولا تُحَمِّلنا ما لا طاقَهَ لَنا بِهِ وَاعْفُ عَنّا وَاغْفِرْ لَنا وَارحَمْنا، انتَ مَولینا فَانصُرنا عَلیَ القَومِ الْکافِرینَ

  پاسخ

  انتخاب مخبر بعنوان معاون اول اصلا انتخاب خوبی نبود . معاون اول باید خداقل قبلا وزیر بوده باشد. اگر ایشان اینقدر در ستادها .. سمت داشته اند و برای مردم محروم کارها کرده اند چرا خوزستان اینقدر مشکل دارد؟ چرا آب خوردن ندارد؟ اگر ایشان خوزستانی اند چرا به مردم خوزستان نرسیده؟ ایشان بهتر بود با این سوابق استاندار خوزستان میشدند و خوزستان را آباد میکردند. برای معاون اولی اضلا خوب نیست و تو کت نمیرود. فکر کنم افراد کابینه هم ریاست اورا برنتابند .

  پاسخ

  گفتن رییس ستاد اجرایی امام و تلاشگر عرصه محرومیت زدایی نگفتن زورو یا بتمن!!!الحمدلله مملکت به برکت دوستان لیبرالی و غربزده از تراز یک کشور انقلابی عقبه..الان هم میبینین هنوز رو پای خودمون هستیم و دست دشمن نیفتادیم از صدقه سری افراد انقلابی و جهادی امثالهم هست…معاون اولی دولت یازدهم و دوازدهم رو مقایسه کنین با معاون اولی دولت سیزدهم که با یه مقدار نگاه به سوابق میفهمیم چقدر فرق هست بین انتصابات این دولت و دولت قبل… یکم از حمله و زیاده خواهی کم کنین تا اول ببینیم واقعا اقای مخبر همانند ستاد اجرایی امام در منصب معاون اولی هم چیزی در چندته داره بعد حمله کنیم

  پاسخ