همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بهترین سریال های ایرانی ؛ فهرست برترین سریال ایرانی پس از انقلاب!

اگر از علاقه مندان به سریال های ایرانی هستید در این گفتار با ما باشید تا بهترین سریال های ایرانی از روزگاران قدیم تا امروز را به شما معرفی کنیم.

اگر از دنبال‌کنندگان سریال ایرانی هستید، مطالعه این مقاله برای شما جذابیت فراوانی خواهد داشت. در اینجا تلاش کردیم تمام سریال‌ها از روزگاران قدیم تا آخرین سریال‌هایی که امسال پخش شده را به ترتیب سال پخش دسته بندی کنیم.

مروری کلی به تمام داستان و بازیگران خواهیم داشت؛ به طور حتم در میان این سریال‌ها، عناوین جذابی خواهید دید که گزینه‌هایی جدیدی برای ساعاتی خوش در اختیارتان خواهد گذاشت.

بهترین سریال های ایرانی پس از انقلاب

تب تند سریال دیدن این اواخر همه ما را گرفته بود که ویروس کرونا نیز از راه رسید و شدت آنرا بیشتر کرد. گرچه بسیاری از افراد غرق در سریال های جدید خارجی هستند، اما من با وجود علاقه به آنها، نمیتوانم منکر علاقه خود به سریال های ایرانی، خصوصا سریال های قدیمی تر شوم.

به همین دلیل تصمیم گرفتم در این فهرست، بهترین سریال های ایرانی پس از انقلاب را به شما معرفی کنم.

بررسی بهترین سریال های ایرانی را از دهه شصت آغاز میکنیم. برای اینکار دلایلی نیز داریم. یک اینکه بررسی سریال های قبل از انقلاب خود بحث مفصل میطلبد، پس آنرا به مطلب جداگانه ای محول کردیم.

دو اینکه اگر میخواستیم همه را یکجا گردآوریم،‌ احتمالا چند مورد از سریال های خوب از قلم میفتادند. پس تصمیم گرفتیم با محدود کردن دایره موضوع، به هرآنچه که باید اشاره کرد، اشاره کنیم.

در ضمن این را هم پیش از آغاز بحث اصلی بگویم که در این گفتار شما سریال های طنز را نخواهید دید. شاید بپرسید چرا، به این دلیل که در گفتاری تحت عنوان بهترین سریال های طنز ایرانی به آن پرداخته ام. پس در این گفتار، تمام آنچه که آنجا باشد را نخواهید دید.

اما بهترین سریال های ایرانی کدامند؟

بیشتر بخوانید:

سربداران : محمدعلی نجفی

1362

سربداران سریالی تاریخی است. اساس داستان این مجموعه بر واقعه قیام سربداران خراسان به رهبری شیخ حسن جوری علیه استیلای مغول بر ایران قرار دارد. کارگردان این مجموعه محمدعلی نجفی بوده و کیهان رهگذار نویسندگی و مشاور کارگردانی آن را بر عهده داشته‌است.

این مجموعه جزو موفق ترین سریال های ایرانی در طول تاریخ محسوب می‌شود و کارگردان آن ادعا کرده یکی از دلایل موفقیت سریال سربداران در دهه 60، وجود چندین سال پیشینه تحقیقاتی برای فراهم شدن فیلمنامه آن بوده است.

بهترین سریال های ایرانی
بهترین سریال های ایرانی

تصویربرداری این سریال تلویزیونی از شهریورماه 1360 آغاز و تا 3 آبان 1362 ادامه داشت. این سریال فاخر در مسجد جامع تاریخی شهرستان اردستان ساخته و فیلم‌برداری شد.

بوعلی سینا : کیهان رهگذار

1364

یک مجموعه تلویزیونی ایرانی تولید سال 1364 است که به زندگی بوعلی سینا، دانشمند بزرگ ایرانی، می‌پردازد. این سریال در شهرستان اردستان و مسجد جامع تاریخی آن ساخته شده است.

بهترین سریال های ایرانی
بهترین سریال های ایرانی

نویسنده و تدوین‌گر و کارگردان این مجموعه کیهان رهگذار بوده‌است. امین تارخ، فیروز بهجت‌محمدی، جمشید لایق، اسماعیل محرابی، چنگیز وثوقی، سرور نجات‌الهی از بازیگران اصلی این مجموعه هستند.

امیرکبیر : سعید نیک پور

1364

سریال های تاریخی، خصوصا تاریخ دوران ایران اسلامی در دوره پس از انقلاب به وفور تهیه و پخش شده اند. علاقه مردم به مباحث تاریخی خاص و استقبال از چنین آثاری بود که سبب توجه هرچه بیشتر کارگردانان و نویسندگان به آثار و شخصیت های خاص در تاریخ ایران معاصر شد.

بهترین سریال های ایرانی
بهترین سریال های ایرانی

امیرکبیر یکی از سریال‌های محبوب دهه 60 تلویزیون در ژانر تاریخی است که پرویز زاهدی فیلمنامه آن را نوشته و سعید نیکپور آن را کارگردانی کرد. خود او در این سریال در کنار ایرج راد، محمد مطیع، فخری خوروش، ژاله علو و … به ایفای نقش پرداخت. این مجموعه تلویزیونی سال 1363 ضبط و پخش آن از اردیبهشت ماه سال 1364 از شبکه یک شروع شد.

بیشتر بخوانید:

هزاردستان : علی حاتمی

1358 ـ 1366

طرح اولیه این سریال در سال 1354 با عنوان «جادهٔ ابریشم» و با حضور شخصیت‌هایی مثل مدرس، میرزا کوچک و رضاخان به ذهن حاتمی آمد.

ماندگارترین تأثیر هزاردستان در تاریخ سینمای ایران، ساخته‌شدن شهرک سینمایی غزالی است. در این شهرک محله‌های اصلی و قدیمی تهران با زیربنای 7 هزار متر مربع ساخته شده و 30 هزار متر مربع به خیابان لاله‌زار و میدان توپخانه اختصاص یافته‌است.

فیلمنامهٔ هزاردستان بیش از 8 تا 10 بار بازنویسی شده و بعد از وقفه‌ای دو ساله به حاتمی اطلاع دادند که ویرایش چهارمش مورد قبول واقع شده است.

بهترین سریال های ایرانی
بهترین سریال های ایرانی

همهٔ اینها به زعم خود حاتمی باعث شد که فرم لایه‌لایه و هزارویک‌شبیِ کار از بین برود. به بیان برخی از دست اندرکاران، 11 ساعت از سریال «هزاردستان» سانسور و خیلی از صحنه‌ها کم شد. گرچه این حذفیات هم‌اکنون در آرشیو صدا و سیما وجود دارد و در نسخه‌های پخش شده مختلف، صحنه‌هایی کم و زیاد می‌گردد.

داستان این مجموعه از دو بخش اصلی تشکیل شده‌است، بخش اول که به داستان رضا تفنگچی می‌باشد، که دوران احمدشاه و آغاز حکومت رضا شاه و بخش دوم در مورد زندگی رضا خوشنویس است که در دوران پایانی حکومت رضا شاه و آغاز حکومت محمدرضا شاه می‌باشد. بازی جمشید مشایخی یکی از درخشانترین بازی‌های وی می‌باشد.

یکی از نکات قوت این مجموعه موسیقی متن آن می‌باشد، تیتراژ اولیه فیلم، پیش درآمدی در آواز اصفهان ساختهٔ مرتضی نی‌داوود (سازنده تصنیف مرغ سحر) با تنظیم برای ارکستر از مرتضی حنانه است.

داستان هزاردستان دو دوره از تاریخ معاصر ایران را روایت می‌کند: اواخر حکومت احمد شاه تا آغاز سلطنت رضا شاه و دوران پایانی حکومت رضا شاه تا به تخت نشستن محمدرضا پهلوی. بسیاری از شخصیت‌های این مجموعه تلویزیونی برگرفته از یک یا چند شخصیت تاریخی هستند که با تخیل فیلمساز درآمیخته‌اند و داستانی غیرمستند از وقایع تاریخی دوران خود را روایت می‌کنند.

روزی روزگاری : امرالله احمدجو

1371

داستان این سریال دربارهٔ زندگی بی بی مریم بختیاری است. داستان راهزنی معروف به نام مرادبیگ است که طی نزاعی با گروه راهزن دیگری مجروح شده و توسط خانواده روستایی از مرگ نجات پیدا کرده و طی زندگی با این روستاییان تحولاتی عمیق در زندگی او رخ می‌دهد.

بهترین سریال های ایرانی
بهترین سریال های ایرانی

رفته رفته در طول داستان متحول و به فردی صالح تبدیل می‌شود. روزی روزگاری در واقع داستان کمال یافتن انسانی است.

بیشتر بخوانید:

پدرسالار : اکبر خواجویی

1372 ـ 1374

داستان مجموعه دربارهٔ پدر میانسالی به نام «اسدالله» است. اسدالله‌خان پدری مهربان، خانواده‌دوست، دلسوز و در عین حال سختگیر و پرصلابت است. به باور او همهٔ پسرانش پس از ازدواج می‌بایست در خانهٔ بسیار بزرگ او زندگی کنند.

بهترین سریال های ایرانی
بهترین سریال های ایرانی

ماجرای اصلی فیلم از ازدواج آخرین فرزند او «ناصر» آغاز می‌شود. ناصر که با دخترعموی خود «آذر» وصلت کرده به ناچار باید همانند دو برادر بزرگ‌تر خود در خانهٔ پدری زندگی کند. اما همسرش آذر که شاغل است و استقلال‌طلب و لجباز، زندگی در خانهٔ پدرشوهر را منطقی نمی‌داند و شروع یک زندگی کاملاً مستقل و به‌دور از دخالت‌های دیگران را طلب می‌کند.

آذر به شدت پای این خواسته‌اش می‌ایستد و تحت هیچ عنوان از موضعش عقب‌نشینی نمی‌کند. از طرف دیگر اسدالله‌خان نیز موافقت با آذر را نوعی شکست و ضعف تعبیر نموده و از سوءاستفادهٔ احتمالی فرزندان دیگرش در آینده نگران است.

امام علی : داوود میرباقری

1370 ـ 1375

امام علی سریالی تاریخی است که به کارگردانی داوود میرباقری ساخته شده‌است. داستان این سریال از اواخر دورهٔ خلافت عثمان بن عفان شروع و تا پنج سال انتهایی و دوران خلافت و زندگی علی بن ابی‌طالب می‌پردازد.

بهترین سریال های ایرانی
بهترین سریال های ایرانی

تلویزیون تا پیش از سریال امام علی، مجموعه‌ای با این گستردگی و وسعت تولید نکرده بود. به ویژه که حساسیت‌های جامعه و تلویزیون همیشه در قبال سوژه‌های مذهبی به شدت بالا بوده و این مسئله در دهه 70 نیز بیشتر از همیشه حس می‌شد. گرچه ساخت و پخش این سریال، مسیر را برای تولید آثاری عظیم با مایه‌های مذهبی هموار کرد.

ساخت سریال حدود چهار سال به طول انجامید و به دلیل پیشگام بودن مجموعه در قیاس با دیگر تولیدات تلویزیون تا آن زمان، سازندگان با مسائل و دغدغه‌های زیادی مواجه شدند، اما سرانجام پخش مجموعه از سال 1375 در شبکه یک سیما آغاز شد.

پس از باران : سعید سلطانی

1379

پس از باران روایتی از روابط ارباب و رعیتی بود. این سریال با موضوع قراردادن زندگی خانواده یک ارباب و حضور دختری با عنوان همسر دوم ارباب، به نمایش شرایط جدید و مخالفت‌های خانواده ارباب و عواقب و عوارض چنین حضوری می‌پرداخت. در این سریال عشق همراه با ارباب بودن، و مظلومیت زنان دوم اربابان، قدرت اربابان و عمق فساد در نظام ارباب رعیتی گذشته را می‌توان دید.

بهترین سریال های ایرانی
بهترین سریال های ایرانی

بازی خوب بازیگران توانست در آن زمان سریال را تا اندازه‌ای قابل قبول جلوه دهد، هرچندکه برقراری پیوندها بین اتفاقاتی که در گذشته رخ می‌داد و وقایعی که در زمان حال می‌گذشت، برای مخاطب کمی دشوار بود

نکته مهم در این مجموعه شخصیت ارباب است _ همان مرد بی گناه دو زنه که بر خلاف میل خود و به اصرار همسرش زن دوم گرفته. این مرد، بی گناه‌ترین فرد این مجموعه ‌است. اگر هم‌سایه به سایه، زن دوم فراری را تعقیب می‌کند در حقیقت برای نجات جان او از دست برادر بیرحم زن اول است و اصلاً قصد آزار او را ندارد.

بیشتر بخوانید:

خانه ما : مسعود کرامتی

1379

خانه ما نام مجموعه تلویزیونی به نویسندگی پیمان قاسم خانی و شادمهر راستین و به کارگردانی مسعود کرامتی است. این مجموعه از اولین تجربه های پیمان قاسم خانی در فیلم نامه نویسی غیر طنز با رگه هایی از شوخی و فکاهی است.

بهترین سریال های ایرانی

در این مجموعه رضا بابک (در نقش فرهاد تهرانی-پدر خانواده)، گوهر خیراندیش (در نقش آذر-مادر خانواده)، وحید رهبانی (در نقش نیما)، مانی نوری (در نقش پویا)، کیمیا ذوالفقاری (در نقش آیدا) و زهرا اویسی (در نقش سارا) به ایفای نقش پرداختند. در بخش هایی از سریال نیز بازیگران مهمان به تناسب داستان به مجموعه اضافه میشوند.

فرهاد تهرانی یک استاد فیزیک و عضو هیئت علمی یک دانشگاه است. نیما عشق فوتبال و پویا پسر باهوش ولی درس نمی خواند. آیدا نیز کودک 5 ساله بامزه و باهوش ولی ساده باور است که معمولا توسط پویا دست انداخته میشود. سارا اقتصادی و گاه خسیس و علاقمند به فیلم سازی است. آذر مادر خانواده به گل و گیاه علاقه دارد. داستان از خرید خانه توسط پدر آغاز میشود…

کیف انگلیسی : سید ضیاالدین دری

1379

کیف انگلیسی نام یک مجموعه داستانی تلویزیونی ساخته سید ضیاءالدین دری ساخته سال 1378 است که از شبکه یک ایران پخش شده‌است.

بهترین سریال های ایرانی
لیست سریالهای ایرانی

داستان کیف انگلیسی در دوران موسوم به دهه طلایی آزادی اتفاق می‌افتد؛ و داستان شخصیت سیاست‌مدار – روشنفکری را در این دوران به تصویر می‌کشد. این مجموعه از مجموعه‌های موفق تلویزیونی دهه هفتاد بود که مورد توجه هر دو طیف مخاطبان خاص و عام قرار گرفت.

خواب و بیدار : مهدی فخیم زاده

1380

توران که به ناتاشا شهرت دارد و یک خلاف کار حرفه‌ای می‌باشد، پس از سالها به ایران بازمی‌گردد. او با عبدالله پلنگ که یک خلاف کار سابقه دار بوده و سالهاست کار خلاف را کنار گذاشته‌است، شروع به سرقت مسلحانه می‌کنند، پس از مدتی پسر عبدالله دستگیر شده و در یک سرقت مسلحانه، داماد او توسط پلیس زخمی می‌شود و ناتاشا نیز عبدالله را به کشتن داماد زخمی اش وادار می‌کند، پس از قتل وی توسط عبدالله..

بهترین سریال های ایرانی
لیست سریالهای ایرانی

بیشتر بخوانید:

شب دهم : حسن فتحی

1381

داستان در اواخر حکومت رضاخان در تهران رخ می‌دهد. فردی به نام حیدر خوش‌مرام که از لات‌های تهران قدیم است، خواهان ازدواج با دختری از تبار قاجار می‌شود و آن دختر شرط ازدواج با حیدر را اجرای تعزیه در ده شب ماه محرم قید می‌کند، اتفاق‌هایی که در جریان تعزیه برای حیدر رخ می‌دهد شخصیت او را دگرگون می‌کند و انسانی پاک و با ایمان می‌شود.

بهترین سریال های ایرانی
لیست سریالهای ایرانی

چون در زمان حکومت رضا خان تعزیه قدغن بوده حیدر مجبور به اجرای تعزیه دور از چشم آژان‌ها می‌شود در این بین دوست حیدر به نام یاور به کمک او می‌آید و با کمک هم موفق به اجرای تعزیه در نه شب اول می‌شوند؛ ولی در شب دهم اتفاقی در شرف وقوع است: پای یک سرگرد سنگدل تأمینات (اداره آگاهی قدیم) به ماجرا باز می‌شود که قصد دارد ..

خوش رکاب : علی شاه خاتمی

1382

ادای دین مجموعه های تلویزیونی به قشر رانندگان را احتمالا باید مجموعه تقریبا پرطرفدار خوش رکاب بدانیم.

بهترین سریال های ایرانی
لیست سریالهای ایرانی

«خوش‌رکاب» با بازی محمد کاسبی، داستان مردی است که به کامیون خود علاقهٔ بسیاری داشت. دلبستگی او به اندازه‌ای بود که حاضر نبود برای کمک رسانی به جبهه از کامیونش استفاده کند. ماجراهای محمد کاسبی با ماشین مورد علاقه اش، یکی از بهترین سریال های ایرانی را ساخت.

در چشم باد : مسعود جعفری جوزانی

1382 ـ 1387

مجموعه تلویزیونی در چشم باد به تهیه‌کنندگی مسعود جعفری‌جوزانی و عباس اکبری در 44 قسمت 50  دقیقه‌ای برای پخش از شبکه اول سیما تهیه و تولید شد.

بهترین سریال های ایرانی
لیست سریالهای ایرانی

سریال تاریخی «در چشم باد»، وقایع سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ در سال‌های 1300، 1320 و 1360 را بررسی می‌کند که دوره اول پایان دوره قاجار و دورهٔ پهلوی، دوره دوم جنگ جهانی دوم و دوره سوم یک دوره زمانی خاص در بعد از انقلاب اسلامی ایران را که دوره فتح خرمشهر است، در بر می‌گیرد.

در این پروژه که «حسین علیزاده» موسیقی آن را ساخته، بازیگرانی چون، پارسا پیروزفر، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سعید نیک‌پور، سحر جعفری جوزانی، فریبا متخصص، لاله اسکندری، ستاره صفرآوه، رضا شفیعی جم، فخرالدین صدیق‌شریف، جهانگیر الماسی، محمود پاک نیت، مصطفی زمانی، محمدرضا هدایتی، هومن سیدی و… ایفای نقش کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

مدار صفر درجه : حسن فتحی

1386

بهترین سریال های ایرانی
بهترین سریال های ایرانی

مدار صفر درجه سریالی ایرانی است که از 3 اردیبهشت 1386  از شبکه اول سیمای جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن رفت. سریال مدار صفر درجه از اردیبهشت 1386 از شبکه اول تلویزیون ایران پخش و تبدیل به یکی از سریال‌های محبوب تلویزیون شد.

فیلم ماجرای سفر دانشجویی ایرانی به نام حبیب پارسا (شهاب حسینی) به فرانسه- به خاطر تحصیل در رشتهٔ فلسفه در دانشگاه پاریس – را نشان می‌دهد. ماجرا بر بستر جنگ جهانی دوم و شکل گرفتن صهیونیزم و تسلط تدریجی بر فلسطین می‌گذرد که طبیعتاً فضای داستان متأثر از این واقعه مهم تاریخی است. در زمان اعزام دانشجویان ایرانی به فرانسه و همچنین تحصیل آن‌ها در دانشگاه پاریس، جنگ جهانی دوم نیز در حال آغاز است. حبیب پارسا در دانشگاه با دختری یهودی به نام سارا استروک (ناتالی متی) آشنا می‌شود که..

شهریار : کمال تبریزی

1386

کمال تبریزی با سریال ایرانی شهریار زندگی شاعر آذری زبان ایرانی سید محمدحسین بهجت تبریزی را به عموم نشان داد. نویسنده سریال مهدی سجاده‌چی  و تدوینگر آن سعید شاهسواری است. در این سریال شهریار را در سه مقطع سنی جوانی، میانسالی و پیری خواهیم دید.

بهترین سریال های ایرانی
بهترین سریال های ایرانی

اردشیر رستمی نقش جوانی و سیروس گرجستانی نقش میانسالی و پیری این شاعر بزرگ را برعهده داشتند. تبریزی بعدا اعلام کرد که حدود ۵۰ دقیقه از سریال بدون اطلاع او حذف شده و حتی به نوعی تهدید کرد که این قسمت‌ها را در دانشگاه‌های ایران به نمایش خواهد گذاشت.

داستان این سریال تاریخی ایرانی، از زندگی سید اسماعیل یکی از وکلای شهر آغاز می‌شود. او که در جنگ و شورش شهر چند فرزند خود را از دست داده، پس از به دنیا آمدن فرزند آخرش، تصمیم می‌گیرد برای حفظ جانش او را به نزد خواهرش در روستای خوشکناب بفرستد. مردی که بعدها ما او را با نام شهریار می‌شناسیم تا پایان دوره کودکی در این روستا باقی ماند.

روزگار قریب : کیانوش عیاری

1386

روزگار قریب نام مجموعه تلویزیونی به کارگردانی کیانوش عیاری است که از پاییز 1386 به مدت یک سال از شبکه سه سیما به نمایش درآمد. این سریال الهام گرفته از زندگی دکتر محمد قریب است.

بهترین سریال های ایرانی
لیست سریالهای ایرانی

دکتر محمد قریب از اولین پزشکان متخصص طب اطفال ایران، بنیان‌گذار طب نوین اطفال در ایران و از بنیان گذاران بیمارستان مرکز طبی کودکان است. داستان این مجموعه علاوه بر نمایش زندگی دکتر محمد قریب، بررسی تحولات دانش پزشکی و رویدادهای سال 1295 تا 1354 خورشیدی را روایت می‌کند.

مرگ تدریجی یک رویا : فریدون جیرانی

1385 ـ 1387

نویسنده‌ای جوان به نام مارال عظیمی (سامیه لک) با نوشتن یک رمان معروف می‌شود و تأثیر زیادی بر زندگی وی می‌گذارد و با وسوسه‌های خواهرش (ستاره اسکندری) و آریان (ناصر طهماسب) یک منتقد ادبی از همسرش حامد یزدان پناه (دانیال حکیمی) جداشده و به ترکیه می‌رود.

بهترین سریال های ایرانی

داستان با رویدادها و شخصیت‌های جدیدی همراه می‌شود و در نهایت مارال عظیمی ..

یوسف پیامبر: فرج الله سلحشور

1387

زمانی که یعقوب، مردمان بنی‌اسرائیل را به معبود یگانه عالم فرا خوانده و از پرستش خدایان سرد و سنگی انذار می‌دهد؛ خداوند، پیامبر بعدی را در نسل او قرار داده و یوسف را به وی عطا می‌کند که در حسن و جمال، بی‌نظیر است. یوسف در کودکی رؤیای عجیبی می‌بیند؛ رؤیایی که در آن خورشید، ماه و 11 ستاره برای او به سجده می‌افتند.

بهترین سریال های ایرانی

یعقوب که این رؤیای عظیم را می‌شنود؛ به او توصیه می‌کند تا آن را از برادران خود پنهان کند. پس از چندی، برادران یوسف که به علاقهٔ پدرشان نسبت به یوسف رشک می‌ورزیدند، او را به چاه می‌اندازند و پس از مدتی کاروانی او را از چاه درآورده و به عزیز مصر پوتیفار می‌فروشند.

مختارنامه : داوود میرباقری

1389

مختارنامه یک مجموعه تلویزیونی پیرامون زندگی و قیام مختار ثقفی به کارگردانی داوود میرباقری است. این سریال به داستان تاریخی مختار ثقفی و چگونگی قیام او که پس از حادثه عاشورا به خونخواهی حسین بن علی برمی‌خیزد، می‌پردازد. این سریال در 40 قسمت 60 دقیقه‌ای از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش گردید و همچنان جزو پربیننده‌ترین سریال های ایران است که هر سال در ماه‌‌های محرم پخش می‌شود.

بهترین سریال های ایرانی

داستان این مجموعه تلویزیونی از زخمی شدن حسن بن علی و رفتن وی به مدائن که حاکم آن عموی مختار است شروع می‌شود. مختار از طرف عمویش فرا خوانده می‌شود تا از حسن بن علی محافظت کند.

بعد از مسموم و کشته شدن حسن مجتبی توسط همسرش جعده در ادامه، داستان به وقایع سال 60 هجری و مرگ معاویه و حکومت یزید و جریان بیعت گرفتن از حسین بن علی میپردازد. در نهایت پنج سال بعد از حادثه عاشورا، مختار به عنوان رهبر قیام خونخواهی حسین بن علی، با متحد کردن شیعیان با شعار «یا لثارات الحسین» به خونخواهی حسین بن علی و شهدای کربلا قیام می‌کند.

فاصله ها : حسین سهیلی زاده

1389

بهترین سریال های ایرانی

فاصله‌ها یک مجموعه تلویزیونی به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده بود که برای پخش در شبکهٔ ۳ تولید شده‌است. این مجموعه به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی در ۳۷ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای در سال ۱۳۸۹ تهیه شد. دانیال حکیمی و شاهرخ استخری و بهاره افشاری از بازیگران اصلی این مجموعه هستند.

 

محسن کریمی (دانیال حکیمی) که فردی مذهبی است، متوجه اختلافات و فاصله میان نگاه خود با پسرش سعید (شاهرخ استخری) می‌شود. مدتی بعد، سعید در تصادفی به همراه دختری ناشناس و دوستش ساسان (نیما شاهرخ‌شاهی) حضور دارد. این موضوع اختلافات میان پدر و پسر را بیشتر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

گردآوری : techrato

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر