همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ماجرای فعال شدن اندروید ایرانی روی برخی گوشی ها چیست؟

فعال شدن اندروید ایرانی روی برخی گوشی ها خبری است که منجر به واکنش‌هایی شده دست. با ما باشید تا موضع گیری و نظرات مختلف در این باره را بررسی کنیم.

می‌توان تلاش برای ساخت اندروید ایرانی را به اصرار زیاد برای نصب و راه‌اندازی پیام‌رسان‌های فارسی تشبیه کرد اما با توجه به اینکه گوگل و اپل در مدت اخیر چند مرتبه بدون اجازه کاربران به پاک کردن برنامه‌های روی گوشی ایرانی‌ها اقدام کرده بودند، شاید وضعیت برای اندروید فارسی در نهایت به شکل دیگری رقم بخورد. اما فعال شدن اندروید ایرانی روی برخی گوشی ها چگونه ممکن است؟
اندروید یک سیستم‌عامل متن‌باز است. به این معنی که اشخاص می‌توانند بدون دخالت گوگل تغییراتی دلخواه روی آن اعمال کنند. ظاهرا با توجه به این ویژگی نسخه‌ای توسط ایرانی‌ها نوشته شده و حتی روی یک گوشی با برند ایرانی نصب می‌شود.

فعال شدن اندروید ایرانی روی برخی گوشی ها

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جلسه این کمیسیون با وزیر ارتباطات بر لزوم تقویت جستجوگر ملی و پیام رسان‌های بومی تاکید و اشاره شد در حال حاضر اندروید ایرانی بر روی برخی گوشی‌ها فعال است.

ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره جلسه عصر امروز (یکشنبه ۲۳ شهریور) کمیسیون متبوعش اظهار داشت: جلسه امروز کمیسیون با حضور آقای آذری جهرمی برای بررسی تهدیدات امنیتی فضای سایبری کشور اختصاص داشت.

ماجرای فعال شدن اندروید ایرانی روی برخی گوشی ها چیست؟
فعال شدن اندروید ایرانی روی برخی گوشی ها

وی افزود: در این جلسه آقای آذری جهرمی ضمن ارائه گزارشی از روند پیشرفت و توسعه شبکه ملی اطلاعات به موضوع سپر دفاعی یکپارچه در فضای سایبری کشور پرداخت و همراهان ایشان نیز گزارشی درباره سپر دفاعی برای حفظ امنیت در فضای سایبری کشور ارائه دادند.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: آقای آذری جهرمی تأکید داشت که نگاه توسعه شبکه ملی اطلاعات است و نیاز داریم که اصول حکمرانی لازم برای فضای مجازی را تدوین کنیم و ما بر حاکمیت جمهوری اسلامی در فضای مجازی اصرار داریم.

عمویی خاطرنشان کرد: در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اشاره شد که از مجموعه ۲۳ جزء لازم برای توسعه زیرساخت شبکه ملی اطلاعات ۲۰جزء مستقر شده و در زمینه‌های دیگر کار برای توسعه ابعاد مختلف شبکه ملی اطلاعات ادامه دارد.

وی اضافه کرد: در این جلسه بر لزوم تقویت جستجوگر ملی و پیام رسان‌های بومی تاکید و اشاره شد در حال حاضر اندروید ایرانی بر روی برخی گوشی‌ها فعال است و باید برای توسعه این سیستم عامل از این ظرفیت استفاده کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی ملاحظاتشان را درباره ابعاد مختلف حکمرانی در فضای مجازی ارائه کردند و تهدیدات فضای مجازی اعم از  تهدیدات حریم خصوصی و یا تهدیدات مشتمل بر داده‌های کلان کشور را مورد اشاره قرار دادند. انتظار می‌رود وزارت ارتباطات در جهت حکمرانی و حمایت و حفاظت از داده‌های کشور و حریم خصوصی استفاده کنندگان از فضای مجازی نهایت تلاش را داشته باشد.

عمویی در پایان تصریح کرد: در این جلسه ادامه مواد طرح تشکیل سازمان پدافند غیر عامل مورد بررسی قرار گرفت که همچنان این موضوع در دستور کار کمیسیون باقی ماند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص فعال شدن اندروید ایرانی روی برخی گوش ها چیست؟ نظرات خود را با تکراتو در بخش کامنت ها در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر