آرون گروپس


خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

قابلیت Shorts یوتیوب ؛ آغاز جنگ علنی با تیک تاک!

اپلیکیشن تیک تاک با قابلیت های منحصر به فرد خود، به راحتی گوی سبقت را از رقبا ربود. حال با قابلیت Shorts یوتیوب باید گفت رقبا میکوشند به میدان بازگردند.

آبان تتر

برنامه ‏‏TikTok تیک تاک یک پلتفرم اجتماعی کوتاه ویدئویی است که توسط موسیقی قدرت گرفته است. هنرمندانی که رقص، سبک آزاد یا عملکردی دارند، تشویق می شوند تا تخیل خود را به شکلی لگام گسیخته و بیانی آزادانه تنظیم کنند.

تیک تاک برای نسل جدید سازندگان طراحی شده است که به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت و به آسانی فیلم های منحصر به فرد کوتاه را برای اشتراک گذاری با دوستان و جهان ایجاد کنند. تیک تاک معیار فرهنگی جدید برای سازندگان جوان است.

همه این خوبی ها باعث شده است تا تیک تاک به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی دنیا تبدیل شود، آن هم در سرعتی بی نظیر. در این میان رقبای تیک تاک مانند یوتیوب و اینستاگرام میکوشند با قابلیت های جدید، مخاطبان را به خود جلب کنند.

قابلیت Shorts یوتیوب ؛ آغاز جنگ علنی با تیک تاک!

به تازگی یوتیوب از فرمت ویدیوی کوتاه اختصاصی خود با نام Shorts رونمایی کرد که شباهت بسیاری با تیک تاک دارد.

درباره تیک تاک بیشتر بخوانید:

این سرویس ویدیویی مختص موبایل است و ویدیوهایی ۱۵ ثانیه‌ای را شامل می‌شود. این ویدئو می‌تواند توسط خود کاربران ضبط شده باشد یا از چسباندن کلیپ‌های کوتاه ویدیویی با یکدیگر ساخته شود، ضمن اینکه امکان تنظیم سرعت فیلم هم وجود دارد. برای استفاده بهینه از قابلیت فیلم‌برداری هندزفری، برای ضبط ویدئو امکان استفاده از تایمر یا شمارش معکوس هم وجود دارد. یوتیوب قرار است ظرف همین چند روز، از نسخه بتای Shorts در هند رونمایی کند.

یوتیوب به‌تازگی به صفحه‌ی خانگی وب‌سایت خود دسته‌بندی تازه‌ای مخصوص ویدیوهای کوتاه اضافه کرده است و از این پس کاربران علاقه‌مند می‌توانند با ورق زدن ویدیوهای کوتاه در بخش Shorts، ویدیوی مدنظر خود را انتخاب و مشاهده کنند. یوتیوب گفته‌است که انتخاب و مشاهده ویدیوهای کوتاه این سرویس در آینده، احتمالا از این هم آسان‌تر خواهد شد.

قابلیت Shorts یوتیوب ؛ آغاز جنگ علنی با تیک تاک!
قابلیت Shorts یوتیوب

اپلیکیشن اندروید یوتیوب هم بخش جدیدی مربوط به ویدیوهای کوتاه به آیکون Create خود افزوده است و این قابلیت ابتدا برای کاربران هندی فعال می‌شود و به‌زودی برای سایر مشترکان و گوشی‌های iOS نیز قابل استفاده خواهد بود.

چندی پیش، اینستاگرام هم سرویس مشابهی را با نام ریلز معرفی کرد که قابلیت‌هایی مشابه با تیک‌تاک دارد. به‌نظر می‎‌رسد که موفقیت دور از انتظار تیک‌تاک و استقبال گسترده کاربران از این اپلیکیشن چینی، غول‌های فناوری آمریکا را بر آن داشته است که با ارائه سرویس‌های مشابه، رقابت در این بازار را بیش‌ازپیش داغ کنند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره قابلیت Shorts یوتیوب چیست؟ آیا یوتیوب میتواند رقیب قدری برای تیک تاک باشد؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر