اسمارت فون ایرانی با سیستم عامل بومی عرضه خواهد شد!

رئیس مرکز ملی فضای مجازی از توسعه گوشی هوشمند و سیستم عامل بومی گفت و بیان کرد: اسمارت فون ایرانی با سیستم عامل بومی عرضه خواهد شد.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی از توسعه‌ی گوشی هوشمند ایرانی با سیستم‌عامل بومی با همکاری وزارت ارتباطات خبر داد تا از این طریق آسیب‌پذیری شبکه ملی اطلاعات کاهش یابد.

ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد که در راستای درامان‌ماندن از گزند کنترل و قدرت خارجی‌ها، مرکز ملی فضای مجازی با کمک وزارت ارتباطات و با استفاده از از ظرفیت‌های بخش خصوصی و بخش‌های عمومی کشور، درصدد توسعه‌ی گوشی هوشمند ایرانی با سیستم‌عامل بومی و مستقل است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به کنترل بیش‌از‌حد زندگی مردم و جامعه توسط سیستم‌‌عامل‌های خارجی، شروع جنگ سایبری را نتیجه‌ی تحت فشار قرارگرفتن با افزایش قدرت شرکت‌های خارجی دانست.

اسمارت فون ایرانی با سیستم عامل بومی عرضه خواهد شد!

به‌گفته‌ی فیروزآبادی، سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS خود را در کنترل اپلکیشن‌ها و حتی کنترل باتری گوشی بر اساس جریان مصرفی محق می‌دانند و موقعیت اپراتور خود را نیز براساس خدماتی که ارائه می‌دهند، شناسایی می‌کنند. رئیس مرکز فضای مجازی همچنین به حذف یا اضافه‌کردن برنامه‌ها زیرنظر قوانین این سیستم‌عامل‌ها نیز اعتراض کرد و در همین راستا تشخیص امنیت یا عدم امنیت توسط این سیستم‌عامل‌ها را عامل خطرناکی دانست.

اسمارت فون ایرانی با سیستم عامل بومی عرضه خواهد شد!

فیروزآبادی به اعمال فشار آمریکا بر شرکت چینی هواوی و اجازه‌نداشتن این شرکت برای استفاده از سیستم‌عامل اندروید نیز اشاره کرد و آن را اعلام جنگ با یک کشور دانست. به‌گفته‌ی وی، چینی‌ها آمادگی این جنگ نرم را نداشتند و ضربه‌ای چند میلیارد دلاری از آمریکا خوردند، بااین‌حال، به‌دلیل نداشتن آمادگی برای جنگ، به مذاکره و آتش‌بس بسنده کردند.

بیشتر بخوانید:

فیروزآبادی با استناد به مطالب فوق، شروع جنگ نرم آمریکا با ایران پس از پیاده‌سازی کامل شبکه‌ی ملی اطلاعا‌ت ایران را حتمی عنوان کرد؛ او برای مثال به محدودیت اپلیکیشن چینی‌زبان «تیک‌تاک» در آمریکا و اعمال محدودیت ایالات متحده در قبال این اپلیکیشن چینی‌زبان نیز اشاره کرد. به‌گفته‌ی فیروزآبادی، کار اطلاع‌رسانی و کار رسانه‌ای ایرانیان هم از مدخل آمریکایی‌ها در فضای مجازی رد می‌شود و از همین رو جنگ سایبری علیه ایران به‌راحتی انجام‌شدنی است. وی نسبت به رسیدن به خودکفایی در حوزه‌های پلتفرم‌های موردی مانند پول مجازی، بانک مجازی، بهداشت مجازی و سایر موارد نیز اعلام امیدواری کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ساخت اسمارت فون ایرانی با سیستم عامل بومی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!ارسال نظر