همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نوکیا و ناسا اینترنت فورجی را به کره ماه می‌برند!

بازگشت ناسا به ماه که برنامه ریزی آن برای سال 2024 انجام شده است قرار است با اینترنت همراه باشد. آیا نوکیا و ناسا اینترنت فورجی را به کره ماه می‌برند ؟

پیشتر برایتان از پروژه بازگشت به ماه ناسا گفته بودیم. ناسا مدتهاست که در حال برنامه ریزی برای این بازگشت است. این پروژه که بر اساس برنامه ریزی ناسا در سال 2024 عملی خواهد شد قرار است که با تهیه انواع زیرساخت ها در کره ماه همراه باشد.

حال و بنابر آخرین اخبار ناسا با همکاری کمپانی نوکیا میکوشد تا کره ماه را به اینترنت 4 جی مجهز کند. این آژانس فضایی اخیرا اعلام کرده مسئولیت راه‌اندازی پوشش شبکه سلولی 4G LTE در کره ماه را به نوکیا خواهد سپرد و برای آماده سازی مقدمات اینکار هم ۱۴.۱ میلیون دلار به شرکت فنلاندی پرداخت خواهد کرد.

نوکیا و ناسا اینترنت فورجی را به کره ماه می‌برند!

«جیمز رویتر»، از مدیران ناسا هدف از راه‌اندازی شبکه مذکور در ماه را برقراری ارتباط بهتر بین ساکنان این کره و فضانوردانی عنوان کرد که روی سطح آن در حال اکتشاف خواهند بود. علاوه بر این امکان ارتباط بهتر ناسا با فضاپیماها نیز فراهم خواهد شد:

«نوکیا با دریافت بودجه از ناسا روش‌های استفاده از فناوری‌های زمینی برای ایجاد ارتباط قابل اتکا و پر سرعت در ماه را بررسی خواهد کرد.»

نوکیا و ناسا اینترنت فورجی را به کره ماه می‌برند

در بسیاری از ارتباطات فضایی از شبکه های آنالوگ استفاده می‌شود اما 4G مزیت های بسیاری دارد، برای مثال از نظر مصرف انرژی بهینه‌تر بوده و امکان ارسال مقادیر بیشتری از داده را بین کاوشگرها و ایستگاه ماژول خودکار فراهم می کند.

این قرارداد بخشی از بودجه ۳۷۰ میلیون دلاری صندوق «آرتمیس» ناسا است که برای توسعه‌ی فناوری‌های سفر به ماه و مریخ بکار خواهد رفت. ناسا پیشتر اسامی ۱۴ شرکت کوچک و بزرگ دیگر را هم که شانس دریافت کمک هزینه برای توسعه فناوری‌های فضایی داشتند اعلام کرده بود اما بیشتر این بودجه هنگفت به شرکت‌های شناخته شده مثل اسپیس ایکس و ULA تعلق خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

نوکیا و ناسا اینترنت فورجی را به کره ماه می‌برند! نظر شما در این باره چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر