همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

سرویس bitly فیلتر شد ؛ چرا یک سرویس کوتاه کننده لینک باید فیلتر شود؟

دسترسی کاربران ایرانی به یکی از محبوب‌ترین وبسایت‌های کوتاه کننده لینک خارجی، قطع شده است. به نظر میرسد سرویس bitly فیلتر شد است. با ما در ادامه این خبر همراه باشید.

از روز گذشته خبرهای متعددی مبنی بر فیلتر شدن وبسایت محبوب کوتاه‌سازی لینک به دست ما رسیده بود و با بررسی‌ها مشخص شد که دامنه bitly که سرنام آدرس های کوتاه شده است از دسترس خارج شده است.

ما با مراجعه به این سرویس محبوب متوجه شدیم که ظاهراً خبر صحیح بوده و این سرویس محبوب کوتاه‌کننده لینک های اینترنتی از دسترس IPهای ایرانی خارج شده است و برای دسترسی به آن باید به روش های تغییر IP و پروکسی متوسل شد

سرویس bitly فیلتر شد

بیت‌لی یکی از محبوب ترین و پراستفاده ترین سرویس های کوتاه کننده لینک میباشد که طی سالهای اخیر حواشی زیادی را در ایران تجربه کرده است. این سرویس کوتاه کننده لینک، که تقریبا هیچگونه فعالیت جانبی یا استفاده ای جز کوتاه کردن لینک ندارد، آخرین بار در آبان ماه 97 برای مدتی فیلتر شد.

بیشتر بخوانید:

در آن زمان البته بعد از گذشت مدتی و با بررسی اعتراضات کاربران نسبت به فیلتر شدن این سرویس، سرانجام کمیته بررسی مصادیق محتوای مجرمانه، دستور رفع فیلتر این سرویس را صادر کرد.

سرویس bitly فیلتر شد

علت فیلتر شدن بیت‌لی در آن سال، استفاده برخی کلاهبرداران و کسانی که فیشینگ می‌کنند از این سرویس‌ها مطرح شد؛ امری که البته با هر کوتاه کننده لینکی امکان پذیر است اما در هر صورت این وبسایت برای ساعاتی دچار فیلترینگ شده بود.

این بار اما هنوز علت مشخصی برای فیلتر شدن این سرویس از سوی نهادها و مقامات رسمی اظهار نشده است. ما همچنان در جال پیگیری اخبار پیرامونی هستیم تا به علت فیلتر شدن بیت‌لی دسترسی پیدا کنیم.

اما  با توجه به کارنامه فیلتر شدن و رفع فیلتر شدن چندین باره این وبسایت، می‌توان امیدوار بود که کمیته مصادیق محتوای مجرمانه با رسیدگی مجدد به این موضوع، بار دیگر وبسایت مذکور را رفع فیلتر کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره اینکه سرویس bitly فیلتر شد چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر