فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

برق سراسر استرالیای جنوبی از حالا با انرژی خورشیدی تامین می‌شود

برای اولین بار در جهان،‌ تامین برق به طور کلی با انرژی خورشیدی انجام شد. برق سراسر استرالیای جنوبی با پنل های خورشیدی از پشت بام خانه ها تامین شد.

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

یکشنبه ۱۱ اکتبر (۲۰ مهر) بین ظهر تا ساعت ۱ بعدازظهر به وقت محلی، منابع خورشیدی تمام انرژی مورد نیاز استرالیای جنوبی را تأمین کردند.

آسمان صاف و دمای مطلوب از دلایل فراهم‌آوری شرایط مناسب برای تأمین کل انرژی از منابع خورشیدی اعلام شده‌اند. بیشتر انرژی مورد نیاز بوسیله سیستم‌های خورشیدی نصب شده در پشت بام خانه‌ها تأمین شده است.

برق سراسر استرالیای جنوبی از حالا با انرژی خورشیدی تامین می‌شود

انرژی خورشیدی محبوبیت بالایی در استرالیای جنوبی داشته و از هر سه خانه، یک خانه مجهز به سیستم خورشیدی در قسمت پشت بام است. تنها در سال جاری میلادی ۲۵۰۰ سیستم خورشیدی در پشت بام منازل این ایالت نصب شده است.

در روز ۲۰ مهر ماه و در ساعات ذکر شده، ۲۸۸ هزار سیستم خورشیدی نصب شده در پشت بام خانه‌ها در مجموع ۹۹۲ مگاوات و تاسیسات مقیاس بزرگ ۳۱۳ مگاوات برق تولید کردند.

«Audrey Zibelman»، مدیرعامل «اپراتور بازار انرژی استرالیا» (AEMO) می‌گوید: «تاکنون انرژی هیچ منطقه‌ای در ابعاد استرالیای جنوبی به طور کامل توسط منابع خورشیدی تأمین نشده بوده است.» وی افزود سیستم‌های خورشیدی نصب شده در پشت بام منازل به تنهایی ۷۷ درصد برق مورد نیاز را تأمین کرده‌اند.

برق سراسر استرالیای جنوبی

استرالیای جنوبی در گذشته نیز ۸۹ درصد از انرژی مورد نیاز خود را از منابع خورشیدی تأمین کرده است. این دستاورد در تاریخ ۱۳ سپتامبر (۲۳ شهریور) ثبت شد و سیستم‌های خورشیدی پشت بام خانه‌ها برای اولین بار ۹۰۰ مگاوات برق تولید کردند.

AEMO پیش‌بینی می‌کند روند تأمین برق مورد نیاز منازل از منابع خورشیدی همچنان ادامه خواهد داشت. Zibelman در این رابطه گفت: «نصب سیستم‌های خورشیدی در پشت بام خانه‌های استرالیای جنوبی افزایش ناگهانی داشته است. ما پیش‌بینی می‌کنیم ۳۶ هزار سیستم خورشیدی جدید در ۱۴ ماه آینده نصب شوند که در این صورت تقاضا برای شبکه برق رسانی استرالیای جنوبی را به صفر خواهد رساند، چرا که سیستم‌های پشت بامی به تنهایی ۱۰۰ درصد تقاضا را جوابگو خواهند بود.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص تامین برق سراسر استرالیای جنوبی با انرژی خورشیدی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |





ارسال نظر