کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

دوچرخه برقی 500 میلیون تومانی آلوتک معرفی شد

شرکت آلمانی آلوتک از یک دوچرخه برقی 500 میلیون تومانی (18 هزار دلاری) رونمایی کرده است. بدنه این دوچرخه از جنس آلومینیوم میباشد.

آرون گروپس

قاب‌های‌‌ آلومینیومی دوچرخه معمولاً از لوله‌هایی ساخته شده‌اند که در انتها توسط جوش به هم متصل می‌شوند. دوچرخه الکتریکی کوهستان CNC eFanes با دوچرخه‌های معمولی تفاوت دارد و قاب آن از آلومینیوم آلیاژی (ترکیب آلومینیوم و منیزیم و سیلیکون) ساخته شده و قیمت آن حدود ۱۸,۶۳۰ دلار آمریکا است.

قاب CNC eFanes که توسط شرکت دوچرخه‌سازی آلوتک (Alutech) آلمان تولید شده، ازطریق فرایند فرزکاری CNC (کنترل عددی کامپیوتری) ایجاد شده است. به‌طور خلاصه، این روش شامل استفاده از دستگاه فرز مجهز به هدایت رایانه‌ای برای ساختن قاب با برداشتن انتخابی مواد از یک بلوک جامد می‌شود.

دوچرخه برقی 500 میلیون تومانی آلوتک معرفی شد

دو ضلع مثلث اصلی قاب دوچرخه CNC eFanes به‌صورت دو قطعه جداگانه فرزکاری می‌شوند. سپس این‌ها به سبک مخصوصی با هم جوش داده می‌شوند؛ بنابراین شکافی در جوش وجود دارد که به‌صورت جانبی از مرکز قاب عبور می‌‌کند.

این شکاف به اندازه جوش‌های آلومینیومی معمولی در خور توجه نیست؛ ولی به دلیل استفاده از گاز محافظ مخصوصی که اجازه می‌دهد جوشکاری در دمای پایین‌تر از حد معمول انجام شود، فلز به میزان خیلی کمی دچار خوردگی می‌شود؛ درنتیجه لازم است خط جوش کاملا در بالای لوله فوقانی جلا داده شود.

دوچرخه برقی 500 میلیون تومانی

طبق گفته‌ی مسئولان آلوتک، فرایند فرزکاری CNC ارزان نیست؛ اما به حداقل رساندن مقدار آلومینیوم موجود را در قسمت‌هایی از قاب که به آن نیازی نیست، امکان‌پذیر می‌کند. درنتیجه این قاب نسبت به قاب‌های ساخته‌شده با روش‌های معمولی سبک‌تر است و درعین‌ حال مقاومت کافی برای تحمل وزن دوچرخه‌سوار دارد.

با وجود تمام مواردی که گفته شد‌، وزن کلی دوچرخه ۲۱/۱۵ کیلوگرم است. البته به خاطر داشته باشید که این وزن شامل موتور الکتریکی شیمانو و باتری ۵۰۴ وات‌ ساعت (قابل ارتقا به باتری ۶۳۰ وات ‌ساعت) می‌شود. درواقع چنین وزنی برای یک دوچرخه برقی کوهستان مجهز به باتری و موتور الکتریکی، بسیار خوب است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص دوچرخه برقی 500 میلیون تومانی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر