فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ائتلاف بزرگ توسعه شبکه 6G ؛ همکاری اپل، گوگل و ال جی

هنوز شبکه 5 جی به حد نهایی گسترش خود نرسیده است که خبر از ائتلاف بزرگ توسعه شبکه 6G با همکاری شرکت های بزرگ فناوری رسیده است.

همانطور که گفتیم، هنوز زیرساخت های استفاده از نسل پنجم اینترنت همراه در بسیاری از کشورهای جهان فراهم نشده است. بسیاری از کشورها نیز در مراحل ابتدایی استقرار اتصالات 5G هستند.

در این وضعیت اما به نظر میرسد که ائتلاف شرکت های بزرگ فناوری در سطح جهان برای توسعه نسل بعدی اینترنت همراه یعنی 6G در حال شکل گیری است.

ائتلاف بزرگ توسعه شبکه 6G

ال‌جی، اپل و گوگل با ملحق شدن به یک ائتلاف بزرگ در پی توسعه شبکه 6G هستند. به گزارش «CNet»، اپل، گوگل و ال‌جی به ائتلافی به نام Next G Alliance ملحق شده‌اند که یکی از اهداف آن توسعه نسل بعد شبکه تلفن همراه است و چندین شرکت بزرگ فناوری و مخابراتی عضو آن هستند.

این ائتلاف توسط سازمان استانداردسازی Alliance for Telecommunications Industry Solutions تشکیل شده و از دیگر اعضای آن می‌توان به اپراتورهای آمریکایی AT&T, Verizon, US Cellular و T-Mobile، شرکت مخابراتی Charter Communications و اپراتورهای کانادایی Bell و Telus اشاره کرد. مایکروسافت، سامسونگ، فیسبوک، سیسکو، اریکسون، اینتل، نوکیا و کوالکام از دیگر شرکت‌های عضو و مؤسس این ائتلاف هستند.

ائتلاف بزرگ توسعه شبکه 6G

یکی از شرکت‌های بزرگ که در این ائتلاف حضور ندارد، هواوی است. غول فناوری چینی یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه راه اندازی شبکه 5G به شمار می‌رود ولی حالا احتمالاً به خاطر تحریم‌های آمریکا جایی در این ائتلاف ندارد. برخی گزارش‌ها حاکی از آنند که این شرکت از تابستان سال گذشته و به شکل مستقل تحقیق در مورد شبکه 6G را شروع کرده است.

آنطور که در ادامه گزارش نوشته شده، اعضای ائتلاف Next G Alliance وظیفه تعیین استراتژی و مسیر حرکت این ائتلاف را بر عهده دارند. هزینه عضویت در این ائتلاف ۲۰ هزار دلار اعلام شده و قرار است ماه جاری میلادی پس از برگزاری یک جلسه گروه اداره کننده آن معرفی شود.

در ادامه گزارش آمده که روند تحقیق در مورد شبکه 6G از اوایل سال ۲۰۲۱ آغاز خواهد شد، ولی از تاریخ بهره‌برداری تجاری یا سرعت احتمالی آن حرفی زده نشده است. توسعه شبکه 5G تقریباً هفت سال طول کشید بنابراین احتمالاً سال‌ها با عرضه تجاری 6G فاصله داریم.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص ائتلاف بزرگ توسعه شبکه 6G چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر