coinex
راهنمای خرید تکراتو

سامسونگ پیشتاز فروش 5G در جهان/گلکسی S20+ پرفروش ترین دستگاه 5G دنیا شد

شرکت سامسونگ پیشتاز فروش 5G در جهان شد. بنا بر گزارش موسسه استراتژی آنالیتیک (Strategy Analytics) محصولات نسل پنجم ارتباطات این عنوان پرفروش ترین دستگاه های 5G در جهان را به خود اختصاص دادند.

بر اساس گزارش های موسسه استراتژی آنالیتیک در ماه اکتبر 2020 نسخه‌های 5G گوشی‌های گلکسی S20+ پرفروش‌ترین دستگاه 5G در نیمه اول 2020 بودند که سهمی در حدود 9 درصد کل درآمد جهان در این حوزه را به خود اختصاص داده است. در این لیست همچنین نسخه 5G گلکسی S20 Ultra با کسب 8 درصد درآمد جهانی و نسخه 5G گلکسی S20 با کسب 5 درصد درآمد جهانی، به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند. به این ترتیب نسخه‌های 5G خانواده گلکسی S20 در کنار هم پرفروش‌ترین گوشی‌های این حوزه در جهان بوده و توانستند 22 درصد کل درآمد جهان در زمینه فروش دستگاه‌های 5G را به خود اختصاص دهند.

سامسونگ علاوه بر پیشتازی در فروش فناوری 5G در جهان، اکنون سری‌های جدیدی از دستگاه‌ها و راهکارهای 5G را عرضه کرده است تا بتواند دسترسی به این فناوری پیشرفته را در اختیار تعداد بیشتری از مردم جهان قرار دهد. در دو سال گذشته، این شرکت مجموعه‌ای کامل از گوشی‌های 5G خانواده گلکسی را معرفی کرده که از دستگاه‌های میان‌رده مانند A51 5G تا محصولاتی کاملا جدید مانند گلکسی Z Fold 2 را شامل می‌شود. سامسونگ همچنین مجموعه‌ای از کامپیوترهای و تبلت‌ها را هم با قابلیت پشتیبانی از 5G معرفی کرده است و به همکاری نزدیک خود با اپراتورهای موبایل برجسته در سراسر جهان برای پیشبرد 5G با استفاده از مجموعه‌ای بزرگ از راهکارهای شبکه‌ای از جمع 5G RAN و ابزارهای اتوماسیون شبکه و Core ادامه داده است.

بیشتر بخوانید:

نیل ماوستون، مدیراجرایی موسسه استراتژی آنالیتیک می‌گوید:

سامسونگ خود را در مقام رهبر حوزه 5G معرفی کرده و نقشی کلیدی در توسعه این فناوری در سراسر جهان داشته است. با توجه به پیش بینی افزایش فروش دستگاه‌های 5G جهان تا 660 میلیون دستگاه تا انتهای امسال، ما معتقدیم که این شرکت همچنان نقش مهمی در رشد نسل بعدی شبکه‌های موبایلی خواهد داشت.

این موفقیت نتیجه دید بلندمدت سامسونگ در حوزه توسعه 5G است که بیش از یک دهه پیش آغاز شد.

سامسونگ پیشتاز فروش 5G در جهان و پیشتاز در تحولات 5G

برای مدت بیش از 10 سال، سامسونگ مشغول آماده کردن زمینه رشد 5G از طریق سرمایه‌گذاری در خلق نوآوری‌های کاربردی و ایجاد شبکه‌ای از شرکا بوده است. از چیپست تا راهکارهای شبکه‌ای و دستگاه‌های مربوطه، سامسونگ همواره در توسعه اجزای اصلی فناوری 5G نقش حیاتی داشته است.

سامسونگ پیشتاز فروش 5G در جهان/گلکسی S20+ پرفروش ترین دستگاه 5G دنیا شد
سامسونگ پیشتاز فروش 5G در جهان/گلکسی S20+ پرفروش ترین دستگاه 5G دنیا شد

تیم‌های اصلی تحقیق و توسعه سامسونگ، در کنار گروه‌های همکاری و استانداردسازی، شرایطی را فراهم کردند تا این فناوری بتواند به سرعت بالا و پهنای باندی که از 5G انتظار می‌رفت، دست پیدا کنند. در سال 2009 سامسونگ تحقیقات خود را در زمینه فناوری فرکانس فوق بالای mmWave توسعه داد. در سال 2013 آزمایش‌های اولیه روی سرعت بالای یک گیگابایت آغاز شده و سال بعد از آن و به لطف استفاده از mmWave این سرعت به 7.5 گیگابایت در ثانیه رسید. راهکارهای مختلف سامسونگ در حوزه 5G از سال 2018 توانسته است نقشی کلیدی در راه‌اندازی تجاری خدمات نسل پنجم در ژاپن، کره و آمریکا بازی کند.

بیشتر بخوانید:

ونیل رو، معاون ارشد بخش تجارت شبکه سامسونگ می‌گوید «سامسونگ در حوزه 5G به پیشرفت‌های فنی بزرگی دست پیدا کرده و این مسئله نتیجه فعالیت‌های گسترده تحقیق و توسعه ما در طول یک دهه است. راهکارهای 5G RAN و Core سامسونگ در کنار چیپست‌ها و نرم‌افزارهای ساخت خود شرکت تبدیل به مزیت رقابتی ما در مقایسه با دیگر اپراتورها شده است و ما همچنان به پیشتازی در بازار جهانی 5G از طریق ارائه تجربه‌ برتر به کاربران‌مان در سراسر جهان ادامه خواهیم داد».

سامسونگ برای اطمینان از آنکه کاربرانش بهترین تجربه 5G ممکن را داشته باشند، به همکاری خود با شرکت‌های حوزه IT و اپراتورهای موبایلی ادامه می‌دهد تا فناوری 5G، بویژه شبکه‌های مستقل 5G؛ شبکه‌های خصوصی 5G و شبکه‌های با ماموریت حیاتی، هرچه بیشتر توسعه پیدا کند. به علاوه بر این مجموعه راهکارهای شبکه 5G شامل جدیدترین راهکارها مانند RAN، Core و ابزارهای اتوماسیون شبکه می‎شود.

سامسونگ فراتر از راهکارهای شبکه‌ای، گلکسی S10 5G و Tab S6 5G را به عنوان اولین گوشی و تبلت هوشمند جهان با پشتیبانی از 5G در سال 2019 عرضه کرد. در دو سال گذشته سامسونگ همچنان به بهبود تجربه 5G کاربران خود در بازارهای دارای این فناوری ادامه داده است.

بیشتر بخوانید:

مثلا سامسونگ در همکاری با Xbox توانست قابلیت Xbox Game Pass Ultimate را به دارندگان برخی دستگاه‌های گلکسی مانند Note 20 ارائه کرده که امکان دسترسی به بازی‌های با کیفیت گرافیک کنسولی را در حین حرکت و از طریق بازی ابری (نسخه بتا) فراهم کرده است. با توجه به لزوم حفظ فاصله اجتماعی و دورکاری، بهینه‌سازی اپلیکیشن Google Due باعث شده است تا امکان گفتگوی ویدیویی با کیفیت بالا و تماس ساده با خانواده، دوستان و همکاران فراهم شود.

سامسونگ در همکاری با شرکای خود در تلاش است تا به شرکت‌ها امکان دهد قابلیت‌های گسترده 5G را در شبکه‌های خصوصی خودشان هم بصورت کامل استفاده کنند. در این راستا و در همکاری با شرکت‌های برتر فضای ابری عمومی، سامسونگ تلاش کرده است تا امکان پیاده‌سازی شبکه‌های 5G خصوصی را برای شرکت‌ها فراهم کرده و راهکارهای هوشمند را در دفاتر و کارخانه‌های آنها پیاده‌سازی کند.

همه این نوآوری‌ها در انواع دستگاه‌های 5G سامسونگ عرضه می‌شود که از دستگاه‌های مقرون‌به‌صرفه مانند سری گلکسی A و لپ‌تاپ‌های گلکسی Book Flex تا تبلت‌های بالارده مانند گلکسی Tab S7/S7+ را شامل می‌شود.

فراهم کردن دسترسی به 5G برای همه

چشم‌انداز سامسونگ آن است که نسل جدید فناوری‌ اینترنت را در اختیار بازارهای بیشتری قرار دهد. یک بخش مهم از این برنامه عرضه دستگاه‌های بیشتر چه در رده پرچمدار و چه در میان‌رده‌ها خواهد بود. یک بخش مهم از این روند هم توسعه جایگاه شبکه 5G سامسونگ به کل جهان و ایجاد تجربه‌ای فراگیر برای مشتریان و بازارهای مختلف است.

ووجون چوی، مدیر تیم تحقیق و توسعه محصولات پرچمدار سامسونگ موبایل می‌گوید «هدف ما همیشه این بوده که قدرت 5G را به دست بیشترین تعداد کاربر ممکن رسانده و با نوآوری این صنعت را توسعه دهیم. موفقیت اولیه نسخه‌های 5G دستگاه‌های گلکسی نشان می‌دهد که سامسونگ یکی از بهترین تجربه‌های 5G را ارائه کرده و با عرضه انواع بیشتری از محصولات در بازه‌های متنوع قیمتی، به توسعه این بخش ادامه خواهد داد».

علاوه بر این توسعه، سامسونگ اکتشافات مهمی را هم در زمینه بهبود تجربه 5G داشته است. این شرکت امسال با عرضه نسخه کاملا مجازی 5G RAN (vRAN) خود به بازار توانست شبکه‌هایی کاملا انعطاف پذیر، قابل توسعه و به صرفه را در حوزه 5G در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

همچنین Link Cell سامسونگ به عنوان یک راهکار 5G معرفی شد که به اپراتورها امکان می‌دهد تجربه‌ای روان و بهینه را به کاربران خود ارائه کنند. علاوه بر این، راهکار رادیویی C-Brand Massive MIMO سامسونگ که در ماه اکتبر رونمایی شد، دسترسی به تجربه 5G را در اختیار تعداد بیشتری از کاربران قرار می‌دهد.

این دستاوردها ادامه فعالیت‌های فراگیر سامسونگ در حوزه توسعه فناوری 5G با همکاری اپراتورهای بزرگ جهان است تا بتوانند راهکارهای مجازی هسته شبکه را ارائه کرده و شبکه‌های نقطه-به-نقطه 5G را برای آزمایش معرفی کند.

سامسونگ همچنان به فعالیت‌های چند دهه اخیر خود در همکاری با سازمان‌هایی مانند 3GPP برای توسعه استانداردهای 5G و همچنین کمک به شکل‌دهی آینده فناوری از طریق اینترنت اشیای صنعتی (IIoT) برای انتقال داده با سرعت و امنیت بالاتر، ادامه خواهد داد.

با موفقیت سری گلکسی S20، سامسونگ توانسته روند توسعه 5G در میان کاربران عادی را آغاز کرده و تجربه مصرف‌کنندگان از نسل آینده اتصالات را شکل داده است. ما به نقش برجسته خود در ارائه تعریفی نو از فناوری و قابل دسترس کردن آن برای تعداد بیشتری از کاربران از طریق عرضه گوشی‌های 5G ادامه خواهیم داد.

بیشتر بخوانید:

 

منبع: سامسونگ

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر