همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

دانلود کلاب هاوس اندروید ؛ نسخه اندروید Clubhouse را چگونه دریافت کنیم؟

دانلود کلاب هاوس اندروید چگونه است؟ این روزها اپلیکیشن کلاب هاوس در صدر اخبار مربوط به حوزه اپلیکیشن قرار دارد. این جستار تکراتو به معرفی و دانلود کلاب هاوس اندروید اختصاص دارد.

کلاب هاوس این روزها یکی از خبرسازترین شبکه های اجتماعی است. مبنای این شبکه اجتماعی نوظهور بر ارتباط صوتی است و از زمان عرضه در آپریل 2020 توانسته است 2 میلیون کاربر فعال جذب کند. در حال حاضر کلاب هاوس ارزشی بیشتر از 10 میلیارد دلار دارد و پیش بینی می شود این رقم با راه اندازی نسخه اندروید و دسترسی همگانی اپلیکیشن بسیار بیشتر شود.

قالب این شبکه اجتماعی نوظهور با آنچه تاکنون میشناختیم متفاوت است. در حقیقت در کلاب هاوس پیام، متن، تصویر یا ویدیویی رد و بدل نخواهد شد و مبنای ارتباط صوت است! در حقیقت فضای استفاده از کلاب هاوس تفاوت چندانی با استفاده از پادکست ندارد با این تفاوت که اداره کننده گفتگو میتواند افراد جدیدی را به گفتگو اضافه کند و این افراد ضمن بحث، توان پرسش و پاسخ آنلاین را خواهند داشت.

مزایای این اپلیکیشن سبب تمایل شمار زیادی از کاربران به حضور در آن و استفاده از قابلیت ها و شرایط آن شده است. کلاب هاوس تا مدتی تنها محدود به کاربران آیفون و آنهم با شرایطی خاص بود. حالا طراحان از عرضه نسخه اندروید و البته عضویت ساده تر آن خبر داده اند که میتواند شرایط را برای این اپلیکیشن به کلی عوض کند. در ادامه با ما در دانلود کلاب هاوس اندروید همراه باشید.

دانلود کلاب هاوس اندروید

نسخه اندروید Clubhouse را چگونه دریافت کنیم؟

کلاب هاوس سرویسی است که در ماه مارس 2020 آغاز به کار کرد و در آغاز بسیار گروه‌ های محدودی از آن استفاده می ‌کردند. یک گروه که بیشتر از همه از آن بهره می‌گرفتند سرمایه‌ گذاران و مدیران شرکت های مطرح فناوری بودند. به همین دلیل استارتاپها و سرمایه‌گذاران و منتورهای استارتاپی اتاق های فراوانی را در این شبکه دارند و درباره موضوعات مختلف در  آن بحث می ‌کنند.

کلاب هاوس به سرعت پله های ترقی را طی کرد. البته که بدون شک حضور، فعالیت و حمایت افرادی ایلان ماسک، مارک زاکربرگ، کانیه وست و البته شماری دیگر از چهره های سرشناس در این روند بی تاثیر نبوده است و به خودی خود بهترین تبلیغات ممکن را برای کلاب هاوس فراهم آورده است.

اپلیکیشن کلاب هاوس همانطور که گفتیم در ابتدا تنها برای کاربران iOS در دسترس بود. اما استقبال خوب کاربران و میل به استفاده عمومی سبب شد تا طراحان از راه اندازی نسخه اندورید آن خبر بدهند. حالا امکان دانلود کلاب هاوس اندروید فراهم شده است و به زودی کاربران اندروید می توانند با دانلود کلاب هاوس اندروید از آن استفاده کنند.

عضویت در کلاب هاوس ؛ دانلود کلاب هاوس اندروید

همانطور که پیش از این در گفتار اپلیکیشن کلاب هاوس چیست؟ گفته بودیم، عضویت در کلاب هاوس که حالا به اپلیکیشنی محبوب بدل شده است، اصلا ساده نیست. شما نمیتوانید همین الان با جستجوی نام این اپلیکیشن، آنرا از اپ استور یا گوگل پلی دانلود کنید و به عضویت در آن مبادرت ورزید. عضویت در کلاب هاوس کمی پیچیده است و تقریبا بی شباهت به انجام کارهای اداری در ایران نیست!

عضویت در کلاب هاوس ؛ دانلود کلاب هاوس اندروید
نصب کلاب هاوس برای اندروید

اگر احیانا شما قوانین سختگیرانه کلاب هاوس را زیر پا بگذارید خیلی راحت اکانت شما مسدود و دسترسی شما به اپلیکیشن با آن شماره قطع خواهد شد. علاوه بر این به دلیل نقض قوانین، فردی که شما را دعوت کرده است نیز مورد برخی مجازات ها و محدودیت ها قرار میگیرد. اما در حالتی که شما به عضویت در اپلیکیشن توفق یابید، در درجه اول بایست موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب کنید. اپلیکیشن بر اساس این انتخاب های شماست که اتاق های گفتگو مرتبط با علایق تان را برای بحث و تبدل نظر با افراد گوناگون در دسترس شما قرار میدهد.

دانلود کلاب هاوس اندروید

یک ایده ساده مبنای شکل گیری کلاب هاوس شده است. تصور کنید که با یک اپلیکیشن بتوانید به گفتگوهای دیگران با اجازه  آنها گوش دهد یا خود در مباحث شرکت کنید. در واقع این شبکه ایجاد شده از اتاق های گفت و گوی متعددی است که کاربران به دلخواه ایجاد میکنند و در آن میتوان به گفت و گو پرداخت‌. با توجه به اینکه اتاق‌ها توسط مدیران هر اتاق مدیریت می‌شود این مدیر است که اجازه صحبت به کاربران را می‌ دهد به این ترتیب می‌توان یک کنفرانس مجازی را پیرامون هر بحثی شکل داد.

نخستین کسانی که در کلاب هاوس عضو شده‌اند با ایجاد room یا اتاق‌های متنوع در حوزه‌های مختلف  نشان داده‌اند که بحث‌های جذاب و آموزشی و کاربردی مختلفی را می‌توان در این شبکه ترتیب داد که بسیاری از کاربران علاقه‌مند به شنیدن آن باشند.

یک ویژگی کلاب هاوس این است که کاربران صرفا به صورت زنده می‌توانند با هم حرف بزنند و گفت و گو ها ضبط نمی‌ شود به این ترتیب بر خلاف پادکست در اینجا همه چیز در لحظه اتفاق می‌افتد. در حال حاضر البته رسما نسخه اندروید کلاب هاوس در دسترس نیست. به محض انتشار لینک در همین صفحه قرار خواهد گرفت.

آپدیت 19 اردیبهشت:

نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید منتشر شد! برای دانلود از لینک‌های زیر استفاده کنید:

دانلود نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید از گوگل پلی

دانلود فایل APK نسخه رسمی به طور مستقیم از طریق تلگرام

آپدیت 25 اسفند 99:

برای دانلود نسخه غیررسمی کلاب هاوس اندروید از لینک زیر استفاده کنید:

دانلود اپلیکیشن غیررسمی کلاب هاوس برای اندروید از کانال تلگرام تکراتو

در واقع اما شما امکان دانلود کلاب هاوس برای اندروید را دارید. در حال حاضر با یک جستجوی ساده در گوگل متوجه می شوید که نسخه های غیررسمی این اپلیکیشن بسیار هستند و در اینترنت پیدا می شوند.

بیشتر بخوانید:

کد دعوت رایگان کلاب هاوس

اما تا آنجا که ما متوجه شدیم برخی از این نسخه های غیررسمی که متاستفانه مورد استفاده شمار زیادی از کاربران نیز هستند، حاوی بدافزار هستند. در حال حاضر اما تنها برخی نسخه ها قابل اعتماد و مناسب هستند که با استفاده از آنها میتوانید از کلاب هاوس استفاده کنید.

واکنش رقبا به کلاب هاوس

عضویت در کلاب هاوس ؛ دانلود کلاب هاوس اندروید
نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید

همانطور که گفتیم در حال حاضر در حالت رسمی، این تنها کاربران iOS هستند که امکان عضویت در این اپلیکیشن را دارند. هر کاربر آیفون در حال حاضر قادر به دانلود اپلیکیشن و استفاده از دعوتنامه برای عضویت در کلاب هاوس و گوش دادن به گفتگوها یا مشارکت در آنهاست.

البته طراحان کلاب هاوس کمی کند پیش می روند. انها در اتاقی که به صورت هفتگی تشکیل میدهند از بروزرسانی ها اپلیکیشن می گویند، از استخدام توسعه دهندگان اندروید خبر داده اند و در نتیجه قطعا در حال کار روی نسخه اندروید هستند. البته تاریخ مشخصی برای عرضه نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید مشخص نشده است.

بیشتر بخوانید:

دانلود اپلیکیشن کلاب هاوس آیفون

موضوعی که بنیانگذاران این شبکه اجتماعی در اتاق ‌های گفتگوی خود به آن اشاره کرده ‌اند این است که تیم شرکت هنوز بسیار جوان و تازه کار است و توسعه نسخه آی او اس و  استفاده از زیرساخت های فنی آمازون برای عرضه سرویس بسیار سریع‌ تر و قابل دسترس ‌تر بوده است.

به معنای دیگر نسخه اندروید در راه است اما احتمالا بنیانگذاران شرکت اساسا چنین استقبال و تقاضایی را پیش‌ بینی نمی‌ کردند. البته در حال حاضر و برای صرفه اقتصادی هم که شده، کلاب هاوس در تلاش برای عرضه نسخه اندروید است. پس دیر یا زود شاهد عرضه آن خواهیم بود.

در این میان اما رقبای کلاب هاوس را اگر سایر شبکه های اجتماعی درنظر بگیریم باید گفت آنها منتظر عرضه نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید نشده اند. در حال حاضر توییتر از سرویس Spaces  که چیزی مشابه کلاب هاوس است به صورت آزمایشی رونمایی به عمل آورده است و به نظر میرسد حتی همین نسخه آزمایشی در دسترس کاربران اندروید قرار دارد. حالا باید دید نسخه رسمی کلاب هاوس اندروید چه زمانی عرضه خواهد شد.

عضویت در کلاب هاوس اندروید : دانلود کلاب هاوس اندروید

عضویت در کلاب هاوس ؛ دانلود کلاب هاوس اندروید
دانلود کلاب هاوس برای اندروید

در کلاب هاوس فقط گفتگوی صوتی کاربران شنیده می‌شود. شما می‌توانید به دلخواه یک اتاق را انتخاب کنید و در آن حضور داشته باشید و به گفت وگوی شرکت کنندگان در بحث گوش دهید و یا درخواست مشارکت در بحث را بدهید و مدیر اتاق به شما اجازه صحبت می‌دهد و میکروفن شما برای بقیه باز می‌شود. در این شبکه هیچ تصویر یا ویدیویی ردو بدل نمی‌شود.

هیچ کدام از محتواهای اتاق‌ها ضبط و نگهداری نمی‌شوند و تنها می‌ توان از بخش تقویم رویدادهای آینده را برنامه‌ریزی و یا به اشتراک گذاشت. بر اساس قوانین کلاب هاوس در صورت ضبط شدن محتوای یک اتاق توسط کاربران آن کاربر و شخص دعوت کننده آن از اپلیکیشن اخراج می‌شوند.

در حال حاضر به دلیل حضور افرادی چون ایلان ماسک در کلاب هاوس و برگزاری جلسات آنلاین بحث و تبادل نظر، تلاش برای عضویت در کلاب هاوس به سطوح عجیبی رسیده است. تا حدی که در برخی پلتفرم ها مانند reddit، eBay و Craigslist، دعوت نامه های کلاب هاوس به فروش گذاشته است.

قیمت دعوت نامه کلاب هاوس در حال حاضر از 30 دلار تا 20 هزار دلار نیز موجود است. بازار فروش دعوتنامه در چین نیز داغ است و در علی بابا دعوتنامه های این شبکه اجتماعی به فروش میرسد.

البته به نظر میرسد بازار این خرید و فروش ها با اعلام خبر عرضه و دانلود کلاب هاوس اندروید تا حدی از رونق افتاده باشد. بالطبع با در دسترس قرارگرفتن و دانلود کلاب هاوس اندروید، دیگر کسی برای عضویت در این اپلیکیشن سر و دست نمیشکند و حاضر به پرداخت مبالغ هنگفت نیست.

دعوتنامه کلاب هاوس در حال حاضر مهمترین و اساسی ترین چالش برای ورود به این اپلیکیشن است. در حال حاضر برای عضویت در کلاب هاوس شما نیاز به دعوتنامه رسمی یکی از اعضا دارید. مقاله آموزش کار با کلاب هاوس را که در همین زمینه نوشته شده از دست ندهید.

در شرایطی که دعوتنامه نداشته باشید میتوانید با طی کردن مراحل ثبت نام خود؛ به نوعی نام کاربری و عضویت رزرو را برای خود تضمین کنید. در این حالت اگر یکی از آشنایان و دوستان شما که شماره شما را در موبایل خود دارد میتواند با انتخاب نام شما، به شما یک اجازه نامه برای عضویت در کلاب هاوس بدهد.

البته در شرایطی که این کار را هم نکنید میتوانید از دوستانی که در کلاب هاوس دارید برای عضویت در کلاب هاوس درخواست دعوت نامه کنید.

مشکلات عضویت در کلاب هاوس برای مشترکان همراه اول

مشکلات عضویت در کلاب هاوس برای مشترکان همراه اول
نصب کلاب هاوس برای اندروید

در حال حاضر برخی گزارشات از مشکلات دسترسی کاربران همراه اول برای عضویت در کلای هاوس حکایت دارد. درواقع اپراتور اول کشور از پیامک حاوی کد تاییدیه عضویت در کلاب هاوس پشتیبانی نمیکند. اما با برخی ترفندها میتوان این کد را دریافت کرد.

برای دریافت کد پس از اولین درخواست کد تاییدیه، چندین بار و به فاصله های 15 ثانیه ای، درخواست کد تاییدیه پیامکی را انتخاب کنید. پس از چندبار انجام این عملیات، گزینه تماس تلفنی برای شما فعال می شود. با انتخاب این گزینه، کد تاییدیه در قالب تماس تلفنی برای شما قرائت می شود.

البته آنطور که ما متوجه شدیم، این مشکل تنها مختص اپراتور همراه اول است و سایرین مشکلی برای عضویت در این اپلیکیشن ندارند. در نتیجه در سایر اپراتورها کافی است با انتخاب ارسال کد تاییدیه پیامکی، این کد را دریافت و در اپلیکیشن وارد کنید.

ابتدا  محدودیت هر Room برای حضور 5000 نفر بود اما بعدا این محدودیت برداشته شد. اما دقت کنید که کاربران همدیگر را نمی ‌بینند و بدون هیچ ادیت و ویرایشی در حال گفتگو با هم هستند. بنابراین کلاب هاوس سرویسی است که در لحظه اتفاق می ‌افتد و تمام می‌ شود و همین تفاوت آن با پادکست و دیگر شبکه ‌های اجتماعی است.

دانلود کلاب هاوس اندروید ؛ وب سایت کلاب هاوس

دانلود کلاب هاوس اندروید ؛ وب سایت کلاب هاوس
نصب کلاب هاوس برای اندروید

در حال حاضر تنها وبسایت joinclubhouse.com به عنوان وبسایت و مرجع رسمی این اپلیکیشن در دسترس است. البته از این وبسایت نیز شما به بخش دانلود اپلیکیشن برای آیفون هدایت می شوید و فعلا خبری از دانلود کلاب هاوس اندروید نیست.

اگر در گوگل اقدام به جستجوی نام کلاب هاوس کردید، آنرا با اپلیکیشن هم نام دیگر یعنی clubhouse.io اشتباه نگیرید، این در واقع یک اپلیکیشن مدیریت پروژه است و از قضا به دلیل اشتباه گرفتن آن، شمار زیادی از کاربران آنرا به اشتباه دانلود کرده اند.

کاربران فعلی کلاب هاوس

کاربران فعلی کلاب هاوس
دانلود کلاب هاوس برای اندروید

کلاب‌هاوس به‌واسطه حضور افراد مشهور و سلبریتی‌ها شهرت پیدا کرده است. اگر افرادی مانند اپرا، کوین هارت، دریک، کریس راک یا حتی اشتون کوچر را دنبال کرده باشید، حتما شنیده ‌اید که درباره کلاب‌ هاوس صحبت می‌ کنند. این افراد با حضور در کلاب ‌هاوس باعث شهرت این شبکه اجتماعی صوتی شده ‌اند. روز گذشته ایلان ماسک هم در کلاب ‌هاوس حضور پیدا کرد.

سلبریتی‌ ها در این شبکه اجتماعی میزبان گفتگوهای مختلف می ‌شوند و با مردم صحبت می ‌کنند؛ این روشی است که باعث محبوبیت کلاب‌ هاوس شده است. مردم این فرصت را خواهند داشت که صدای افراد مشهور و محبوب خود را بشنوند و حتی در بحث آن‌ ها شرکت کنند.

عضویت در کلاب هاوس ؛ دانلود کلاب هاوس اندروید
نصب کلاب هاوس برای اندروید

در کنار حضور سلبریتی‌ ها، افرادی سرشناس دیگر از جمله نمادهای سیلیکون ‌ولی در این شبکه اجتماعی حضور دارند. این اشخاص باعث شده‌اند که کلاب‌ هاوس رفته‌رفته کاربران بیشتری پیدا کنند؛ البته کاربرانی که با دعوت ‌نامه عضو شده‌اند. به گزارش نیویورک تایمز، تا ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ این شبکه اجتماعی نزدیک به ۶۰۰ هزار عضو داشته است.

در پایان توصیه می کنیم برای استفاده از آموزش های بیشتر حتما آموزش کار با اپلیکیشن بایننس، آموزش کار با اپلیکیشن وب مانی (WM)، ارسال ویدئو با حجم بالا از طریق واتس اپ، چگونه آیفون خود را به عنوان یک هات اسپات وای فای موبایل تنظیم کنیم، آموزش کار با اسنپ چت، آموزش کار با اپلیکیشن این‌شات (InShot)و آموزش کار با اپلیکیشن دیسکورد (Discord)را ببینید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص دانلود کلاب هاوس اندروید چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر (6 نظر)

  سلام من سایت شمارو به دلیل گمراه کردن کاربران در به دست آوردن نرم افزار کلاب هاوس نسخه اندروید، توسط یک ایمیل، به شرکت گوگل گزارش دادم
  ومن الله توفیق 😊

  پاسخ

  سلام دوست عزیز
  اگر دقت کنید در چند جای متن این موضوع ذکر شده که هنوز نسخه رسمی برای اندروید از کلاب هاوس وجود نداره و اونچه تحت این عنوان ارائه میشه نسخه های غیررسمی است که از حیض انتفاع خارجه. فراتر از این در متن هم ذکر شده که به محض ارائه نسخه اندروید لینک دانلود اون در اختیار عزیزان قرار میگیره.

  پاسخ

  سلام نسخه اندروید میکروفنش کار نمیکنه؟!

  پاسخ

  این همه مسخره بازی و حرف واسه اینکه اخرش بگی هنوز برای اندروید ریلیز نشده؟مدیرای سایت هم خوب راهشو بلد شدن.به شعور مخاطب توهین کردن=ریزش مخاطب.اولین واخرین باری بود که ازاین سایت دیدن کردم ترجیح میدم وارد سایت هایی بشم که به شعورم توهین نکنه وبا مطالب چرت و پرت وقتم رو تلف نکنه.

  پاسخ

  من با نسخه اندروید وارد شدم میخوام برای یکی دیگر از دوستام دعوت نامه بفرستم ولی میگه شما دعوت نامه ای نداری:/
  بعد چند روز قابلیت فرستادن دعوت نامه فعال میشه یا چون با نسخه اندروید وارد شدم ایکون فرستادن دعوت نامه ندارم؟

  پاسخ