همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

توییتر اسپیس چیست (Twitter Space) و آموزش کار با آن چگونه است؟

توییتر اسپیس جدیدترین قابلیت اضافه شده به توییتر است، امروز درباره آموزش کار با آن و دیگر جزئیات مربوط با شما صحبت خواهیم کرد، با ما باشید.

شبکه های اجتماعی صوت محور اخیرا توجهات بسیاری را به خود جلب کرده اند، احتمالا شما درباره کلاب هاوس، برنامه شبکه اجتماعی صوتی که در آن افراد مشهور مانند ایلان ماسک و مارک زاکربرگ برای انجام گفتگوهای زنده استفاده می کنند، شنیده اید.

اگر هنوز منتظر دعوتنامه برای ورود به کلاب هاوس هستید و صبرتان دیگر درحال تمام شدن است و یا دارای گوشی اندروید هستید و نمی توانید از این شبکه اجتماعی جذاب و جدید استفاده کنید، دیگر نیاز به نگرانی نیست، چراکه توییتر ویژگی جدیدی به نام توییتر اسپیس را در اواخر آوریل 2021 به این شبکه اجتماعی محبوب اضافه کرده است.

این ویژگی جدید درواقع ویس چت توییتر بوده و کاربردی مانند کلاب هاوس دارد، این ویژگی هم برای سیستم عامل های iOS و هم برای سیستم عامل های اندروید دردسترس است. امروز قصد داریم آموزش کار با توییتر اسپیسز و دیگر جزئیات مربوط به آن با شما صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه شوید.

توییتر اسپیس چیست (Twitter Space) و آموزش کار با آن چگونه است؟

توییتر اسپیس به کاربران امکان میزبانی و مشارکت در مکالمات صوتی زنده را می دهد، این محصول همچنان در مراحل آزمایشی قرار دارد و فقط تعداد کمی از کاربران می توانند از اسپیس توییتر استفاده کنند. با اینحال هر کسی چه دارای گوشی iOS باشد و چه دارای گوشی اندروید می توانند به اسپیس ها بپیوندند و به مباحث آن گوش دهد.

نحوه استفاده از اسپیس توییتر

شما از دو شیوه می توانید ویس چت توییتر مختص به خود را راه اندازی کنید، ما اکنون آموزش کار با توییتر اسپیسز را به شما نشان خواهیم داد:

 • اگر دارای گوشی iOS هستید دکمه نوشتن (Compose) را با مدتی چند ثانیه ای فشار دهید
 • اکنون آیکون توییتر اسپیس (چند دایره به شکل الماس) را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:

دانلود کلاب هاوس برای مک و لینوکس

آموزش ضبط صدا در کلاب هاوس

راه دوم

 1. بر روی عکس پروفایل خود بزنید (مانند موقعی که می خواهید فلیت بذارید)
 2. از سمت را صفحه را بکشید تا گزینه Spaces را پیدا کنید.
 3. وقتی آماده شدید، بر روی Start your Space بزنید. (میکروفون شما به طور پیش فرض خاموش خواهد بود، برای روشن کردن آن باید بر روی آیکون میکرفون یک بار بزنید.)

توییتر اسپیس

زیرنویس توییتر اسپیس

اکنون می خواهیم در ادامه آموزش کار با توییتر اسپیسز نحوه گذاشتن زیرنویس در ویس چت توییتر را به شما نشان دهیم. وقتی برای اولین میزبان یک اسپیس و یا وارد یک اسپیسی که دیگران ساختن می شوید، توییتر از شما اجازه می گیرد که آیا مایل هستید که حرف های شما زیرنویس شود. در صورت قبول آن کاربران می توانند حرف های صوتی شما را نیز به طور زنده با زیرنویس نیز دنبال نمایند. (کاربران برای فعال کردن زیرنویس باید گزینه show captions در ستینگ ویس چت توییتر انتخاب نمایند.)

به عنوان میزبان اگر اسپیس را ساخته اید، خود با زیرنویس ها برای آن روش کنید. ما توصیه می کنیم که حتما اینکار را انجام دهید تا کانال شما برای همه شنوندگان قابل دسترسی و فراگیر باشد.

بیشتر بخوانید:

دانلود کلاب هاوز (Clubhouze) برای اندروید

آموزش ساخت کلاب در اپلیکیشن کلاب هاوس

نحوه اضافه کردن نام برای اسپیسی که ساخته ایم

در ادامه آموزش استفاده از اسپیس توییتر می خواهیم کمی درباره گذاشتن نام بر روی اسپیس های ایجاد شده صحبت نماییم. هنگام ایجاد یک اسپیس توییتر شما گزینه ای برای افزودن یک نام (حداکثر 70 کاراکتر) را خواهید داشت. ما توصیه می کنیم نام کوتاه و خاص موضوعی که می خواهید درباره آن صحبت شود را بگذارید و یا اگر سخنران و یا مهمان مخصوصی دارید از نام او استفاده نمایید. نام اسپیس شما به طور پیشفرض ” اسپیس [نام کاربری شما] ” خواهد بود.

نحوه افزودن سخنران در توییتر اسپیس

در ادامه آموزش کار با توییتر اسپیسز می خواهیم درباره نحوه افزودن افراد دیگر به عنوان سخنران در ویس چت توییتر با شما صحبت نماییم. شما می توانید حداکثر 10 نفر (علاوه بر میزبان) را به عنوان سخنران در اسپیس اضافه کنید. برای این مورد از بین سه گزینه برای سخنران ها می توانید استفاده کنید:

 • همه
 • افرادی که فالو می کنید
 • و یا افرادی را که دعوت کرده اید

البته این نکته نیز لازم به ذکر است که همیشه شما قادر هستید هنگام میزبانی در اسپیس این موارد را تغییر دهید.

بیشتر بخوانید:

 

بیشترین فالوور کلاب هاوس

حل مشکل دعوتنامه کلاب هاوس

توییتر اسپیس
آموزش استفاده از اسپیس توییتر

همچنین زمانی که اسپیس در جریان باشد، شما می توانید درخواست های شنوندگان برای تبدیل شدن به سخنران تایید کنید، در این مورد نیز حداکثر 10 نفر می توانند در یک زمان به یک سخنران تبدیل شوند.

اگر با صحبت های هر کدام از سخران ها مشکل داشته باشید، شما به عنوان میزبان می توانید آنها را حذف کرده و یا تخلف آنها گزارش دهید و همچنین قادر هستید آنها را بلاک کنید.

توجه داشته باشید که اگر کاربری را در توییتر اسپیس بلاک کنید، در توییتر نیز کاملا او بلاک خواهد شد. همچنین محدودیتی نیز برای عضویت در یک اسپیس وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

ترفندهای بالا بردن فالوور کلاب هاوس

دانلود کلاب هاوس آیفون

نحوه پایان دادن به یک اسپیس

در ادامه مطالب درباره آموزش کار با توییتر اسپیسز اکنون می خواهیم درباره نحوه پایان دادن به یک اسپیس با شما صحبت نماییم. میزبانان می توانند با انتخاب کردن گزینه Leave در بالا سمت راست صفحه نمایشگر خود، یک اسپیس را خاتمه دهند. (با اینکار اسپیس برای همه پایان می یابد.) همچنین اگر در یک اسپیس قوانین توییتر نقض شود به صورت خودکار این اسپیس به پایان خواهد رسید.

پس از پایان یک اسپیس دیگر کاربران دسترسی به آن ندارند. توییتر همچنین برای بررسی آنکه مکالمات انجام شده در یک اسپیس قوانین آن را نقض کرده است یا نه یک نسخه از صوت و زیرنویس آن را به مدت 30 روز نگه می دارد.

در طی این 30 روز، میزبانان می توانند نسخه ای داده های اسپیس را دانلود کنند، درحقیقت این داده ها شامل زیرنویس ها در صورت روشن بودن آن است.

چگونه به اسپیس می توانیم بپیوندیم؟

هم کاربران iOS و هم کاربران اندروید قادرند به عنوان شنونده به اسپیس توییتر بپیوندند. درحال حاضر، دو روش برای عضویت وجود دارد:

 • اولین روش انتخاب کردن دایره بنفش است که دور عکس پروفایل میزبان دربالای تایم لاین وجود دارد.
 • همچنین شما می توانید با زدن بر روی باکس بنفش در یک توییت به اسپیس بپیوندید، توجه داشته باشید که آن اسپیس باید زنده باشد و در صورت تمام شدن آن قادر به پیوستن به آن نیستید.
توییتر اسپیس
آموزش استفاده از اسپیس توییتر

زمانی که به یک اسپیس بپیوندید به صورت پیشرفض میکروفون شما خاموش است بنابراین درصورتی می خواهید حرف بزنید باید بر روی آن بزنید. شما در اسپیس کارهای مختلفی می توانید بکنید که در لیست زیر آنها برخواهیم شمرد:

 • تغییر دادن تنظیمات (مانند روشن کردن زیرنویس و یا افکت های صوتی)
 • درخواست برای سخنران شدن
 • دیدن لیست سخرانان و مخاطبان عادی
 • بازخورد دادن از طریق فرستادن ایموجی ها
 • هم رسانی توییت ها
 • و هم رسانی اسپیس

این نکته نیز باید به یاد داشته باشید که اگر می خواهید هنگام گوش دادن به اسپیس از توییتر خود نیز همزمان استفاده کنید، می توانید اسپیس را مینیمایز کنید و حتی در صورت خارج شدن از توییتر نیز صدا همچنان پخش می شود.

بیشتر بخوانید:

رفع مشکل کلاب هاوس

امنیت و هک کلاب هاوس

چگونه اسپیس های مختلف را در توییتر پیدا کنیم؟

در ادامه آموزش کار با توییتر اسپیسز ، می خواهیم درباره پیدا کردن اسپیس های مختلف با شما صحبت کنیم، ویژگی قابلیت کشف در اسپیس هنوز درحال بهبود و بروزرسانی است.

توییتر اکنون درحال برنامه برای ایجاد یک ویژگی اختصاصی در برنامه اش برای اسپیس ها است که به واسطه آن شما به آسانی بتوانید به جستجو و کشف اسپیس ها بپردازید. اکنون اما راه پیشنهادی ما به شما این است که در محل جستجو /i/ispaces سرچ کنید تا به این شیوه بتوانید به اسپیس ها مختلف دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

تنظیمات کلاب هاوس

خرید دعوتنامه کلاب هاوس

چگونه یک اسپیس را شیر (هم رسانی) کنیم؟

اکنون در ادامه آموزش کار با توییتر اسپیسز ، می خواهیم به شما نحوه هم رسانی یک اسپیس را یاد بدهیم. اسپیس ها عمومی بوده اند و همه (شامل کسانی که شما را فالو نمی کنند هم نیز می شود) می توانند به آن بپیوندند. میزبانان و مخاطبان عادی می توانند از سه طریق اسپیس ها هم رسانی کنند:

 • فرستادن یک دعوتنامه از طریق DM
 • شر کردن آن از طریق یک توییت
 • کپی کردن لینک اسپیس و فرستادن آن به هر کسی که می خواهیدم
توییتر اسپیس
آموزش استفاده از اسپیس توییتر

به گفته تیم توییتر اسپیس، آنها در حال کار بر روی یک ویژگی زمان بندی برای اسپیس ها هستند که باعث می شود تبلیغ و اطلاع رسانی درباره یک اسپیس برای فالورها آسان تر و سریعتر شود. به این صورت که هنگام ایجاد یک اسپیس شما می توانید لینکی را توییت کنید که به فالورها شما زمان شروع اسپیس را یادآوری می کند تا همزمان با پخش زنده بتوانند به آن بیپوندند.

بیشتر بخوانید:

کلاب هاوس در ایران

بلاک کردن در کلاب هاوس

مقایسه اسپیس توییتر با کلاب هاوس

در ظاهر اسپیس توییتر و کلاب هاوس مخصوصا از لحاظ طراحی و عملکرد کاملا شبیه به هم هستند. اگرچه کلاب هاوس زودتر از توییتر اسپیس به فکر ایجاد این عملکردها افتاده است، اما اسپیس توییتر از برخی از جنبه ها کلاب هاوس پیشی گرفته است. ما لیستی از مقایسه جنبه های مختلف این دو ویس چت را در عکس زیر آورده ایم

توییتر اسپیس
آموزش استفاده از اسپیس توییتر

باید دید در آینده که ویژگی های اسپیس توییتر کاملا آماده می شود، چگونه می تواند این امر بر محبوبیت کلاب هاوس تاثیر بگذارد. یک تفاوت بزرگ بین این دو پلتفرم پایگاه کاربری آنها است، کلاب هاوس یک برنامه جدید است که درحال ساختن پایه های خود از ابتدا است، درحالی که توییتر درحال حاضر میلیون ها کاربر فعال روزانه دارد که می تواند عامل پیشرفتی برای اسپیس باشد.

بیشتر بخوانید:

آموزش ساخت روم در کلاب هاوس

دعوتنامه کلاب هاوس چیست

 روش های استفاده از اسپیس برای مقاصد تجاری

توییتر اسپیس چیست (Twitter Space) و آموزش کار با آن چگونه است؟

در ادامه آموزش نحوه استفاده از اسپیس توییتر ، می خواهیم راه هایی که شما می توانید از این طریق تجارت خود را تبلیغ و گسترش دهید، صحبت نماییم. یک از سوالاتی که در ذهن هر بازاریاب وجود دارد آن است که آیا قصد دارد از اسپیس در استراتژی بازاریابی توییتر خود استفاده کند و آن را اضافه کند و یا خیر.

در ابتدا باید گفت که اگر تجارت شما پایه محکمی نداشته باشد ویژگی های جدید از جمله ارتباط زنده با مشتریان نمی تواند خیلی مفید فایده باشد. اکنون برخی از نکات مهم درباره چگونگی استفاده از اسپیس توییتر برای استفاده های تجارتی را با شما مطرح خواهیم کرد.

رهبری اندیشه ها

برای بسیاری از بیزنس ها تبدیل کردن برند به رهبری کننده اندیشه ها می تواند مزایا استفاده از شبکه های اجتماعی باشد. شما می توانید با سازماندهی یک اسپیس مناسب در جهت ایجاد اینکار اقدام کنید. مثلا برگزار کردن یک وبینار که در آن یکی از کارمندان متخصص و خوش فکر شما در آن راجب تجارتتان صحبت کند، می تواند بسیار مفید فایده باشد.

Q&As/AMAs

میزبانی یک جلسه پرسش و پاسخ (Q&As) و یا جلسه مطرح شدن هرگونه پرسش از من (AMAs) می تواند یک استفاده عالی از ویژگی های اسپیس توییتر باشد. بسیاری از مشاغل با استفاده از همین ویژگی و یا ویژگی استیکرهای اینستاگرام اینکار انجام می دهد. اما استفاده از توییتر اسپیس می تواند تجربه بسیار خوشایندتر و بهتری را برای کاربران ایجاد کند، زیرا در این صورت آن می توانند سوالات خود از یک شخص واقعی و به صورت زنده بپرسند و شنیدن پاسخ فوری رضایت سریع کسب کنند.

شما می توانید این جلسات در مورد یک محصول جدید یا یک ویژگی جدید برگزار کنید و یا یک شخص مشهور یا شخصیت محبوب را در تجارت خود دعوت کنید تا در یکی از این شکل جلسات شرکت کند. به هرحال استفاده از این تکنیک ها می تواند کمک زیادی به شما کند.

تفسیر رویداهای زنده

توییتر همین الان هم مشهور به میزبانی از مکالمات از رویدادهای زنده ورزشی و یا برنامه های تلویزیونی بسیار محبوب است. اگر مشاغل رسانه ای دارید، می توانید از اسپیس برای اشنراک نظر مخاطبین درمورد رویدادهای زنده مرتبط استفاده کنید. ما این مسئله را مثلا درباره گروه های مثل NBA Top Shot شاهد بوده ایم. در هر صورت اگر در مشاغل رسانه ای مشغول به کار هستید این عمل می تواند مخاطبین شما به شکل فزاینده ای افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:

دانلود کلاب هاوس برای کامپیوتر

دانلود کلاب هاوس اندروید

انتشار آلبوم، فیلم و یا محصول

چه چیزی برای یک سیستم عامل صوتی بهتر از موسیقی است؟ برای نوازندگان، اسپیس می تواند فرصتی عالی برای تبلیغ آلبوم های آینده فراهم کند، میزبانی یک مهمانی گوش دادن به یک آلبوم زنده می تواند مخاطبان گسترده ای را برای شما جذب کند.

این ایده همچنین می تواند برای انتشار برای فیلمها، نمایش های تلویزیونی، برنامه ها و هر چیزی که مربوط به یک تجارت است، نیز سازگار باشد. شما می توانید در افتتاحیه و یا روز انتشار طرفداران و یا مشتریان برتر خود را دعوت کرده و در توییتر اسپیس به بحث درمورد آن بپردازید. برای جذب مخاطبان بیشتر می توانید برخی از محتواهای صوتی انحصاری را در طول یک اسپیس به اشتراک بذگارید تا به این شیوه به شنودگان خود پاداش دهید.

جمع بندی

با محبوبیت سریع کلاب هاوس و آغاز کار توییتر اسپیس به نظر می رسد رسانه های صوتی اجتماعی آینده بسیار روشنی دارند. توییتر اسپیس و کلاب هاوس با افزودن بعد صدا در یک مکالمه می توانند باعث شوند یک پلتفرم صمیمی تر و انسانی تر شود.

در همین جهت ما در این مقاله تلاش کردیم یکی از پیشروترین رسانه های صوتی اجتماعی یعنی اسپیس توییتر و نحوه استفاده از اسپیس توییتر را به شما نشان دهیم تا بتوانید راحت تر از آن استفاده کرده و یا حتی از در جهت منافع تجاری خود بهره بگیرید، امیدواریم این مطلب توانسته باشد در این راه به شما کمکی کرده باشد. اگر نکته یا مسئله ای وجود دارد، خوشحال می شویم آن را با در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید:

منبع: blog.hootsuite

نظر شما درباره توییتر اسپیس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر