پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400

حالا هفته سوم نوروز 1400 آغاز شده و در این گزارش قصد داریم پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400 را به شما معرفی کنیم. با ما باشید.

سینماها در سراسر دنیا در وضعیت جالبی نیستند و حالا در برخی کشورها با رعایت شدید پروتکل های بهداشتی و به طور محدود کار بازگشایی سینماها آغاز شده است تا حداقل ضرر و زیان سینما داران تا حدی کنترل شود.

در طول هفته ای که گذشت ستاد ملی کرونا دوباره از لزوم تعطیلی مجدد سینماها گفت. حالا وضعیت کرونایی تهران رو به سوی قرمز شدن دارد و بسیاری از مراکز استان ها نیز در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند. این موضوع عاملی شد در اعلام تعطیلات ده روزه در سراسر کشور که بالطبع با اعلام آن بار دیگر سینماها به حالت تعطیل در خواهند آمد.

اما بیایید باهم نگاهی داشته باشیم به آمار پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400 و فهرست فیلم ها و اکران های نوروزی را با مبلغ فروش آن ها بررسی کنیم.

پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400

هفته های اول و دوم فروردین که وضعیت تهران و مراکز استان ها در حالت زرد قرار داشت، اکران های نوروزی در سینماهای کشور جریان داشت. در ادامه به پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400 خواهیم پرداخت تا ببینیم از میان عناوین اکران شده کدام موارد در گیشه موفق تر بوده اند. البته باید ارقام ارائه شده در این فهرست را با افزایش قیمت بلیط سینماها به 30 هزارتومان در نظر بگیرید.

اکران های نوروزی نوروزهای کرونایی چندان مورد استقبال کسی قرار نگرفته و نمیگیرد. نه صرفا مردم، که حتی تهیه کنندگان و سینماداران نیز میلی به اکران های نوروزی ندارند چراکه در این وضعیت، میزان فروش و استقبال مردم بسیار پایین است. علی ایحال 5 فیلم به عنوان بهترین فیلم های ایرانی 1400 برای نوروز 1400 به جدول اکران راه یافته است.

بالطبع ارقام خیلی بزرگ و عجیبی را در این فهرست نخواهید دید، فارغ از استقبال کم مردم به علت کرونا، همین افزایش قیمت بلیط نیز در استقبال پایین بی اثر نبوده و فروش فیلم ها تا حد زیادی پایین امده است، آن هم در بازه زمانی که شاید پیش از این مهمترین بازه زمانی اکران سینماها بود.

بیشتر بخوانید: ترسناک ترین فیلم های 2021

لاله

میزان فروش: 26 میلیون و 501 هزار تومان

پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400
پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400

لاله جدیدترین ساخته اسدالله نیک نژاد است که به بیوگرافی لاله صدیق قهرمان زن اتومبیلرانی ایرانی و مشکلاتی که در مسیر فعالیت حرفه ای داشته می پردازد. او تنها زن ورزشکار ایرانی است که از زندگی و فیلم سینمایی ساخته شده است.

او همچنین اولین زن ایرانی محسوب می شود که در یک رشته ورزشی به رقابت مستقیم با مردان پرداخته است. این اثر به مسائل و حواشی گوناگونی در زندگی لاله صدیق می پردازد. البته که تولید این فیلم نیز با مشکلات زیادی مواجه بوده است.

همانطور که میبینید در هفته سوم، لاله بسیار کم فروغ ظاهر شده و تنها نزدیک به 27 میلیون فروش داشته است. خانم صدیق درباره این فیلم می گوید:

امیدوارم تعداد زیادی از خانواده‌ها و جوانان به دیدن این فیلم بیایند. مطمئنم پشیمان نمی‌شوند و از تماشای فیلم لذت می‌برند. «لاله» فیلمی تاثیرگذار و انگیزه بخش است و پیام های مثبتی برای مخاطبش دارد.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های عاشقانه 2021

خون شد

میزان فروش: 83 میلیون و 704 هزارتومان

پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400
پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400

جدیدترین فیلم مسعود کیمیایی نیز با ستارگان خوبی که دارد در گیشه چندان موفق عمل نکرده است. البته که در قیاس با بقیه رقم فروش این فیلم هم در سطح یکسانی قرار دارد، اما انتظارها از خون شد به خاطر نام مسعود کیمیایی هم که شده بیشتر بود.

او در بیست و نهمین فیلم خود داستان خانه ای قدیمی را روایت می کند که همه چراغ هایش خاموش و هیچکس در اتاق هایش ساکن نیست. در این میان یکی از ساکنین این خانه وارد شده و دوباره همه اهالی را دورهم جمع کرده و همه چراغ ها را روشن می کند.

بیشتر بخوانید: پرفروش ترین فیلم های 2021

تک خال

میزان فروش: 278 میلیون و 879 هزارتومان

پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400
پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400

این فیلم جدیدترین اثر مجید مافی و به تهیه کنندگی حسین فرحبخش است. این فیلم در آخرین لحظات خود را برای اکران نوروزی داوطلب کرد و روی پرده سینما رفت. در توضیحات تکخال آمده که این فیلم یک کمدی موزیکال درباره مردی گرفتار در میان بانوان متعدد است. این مرد می کوشد که با خویشتن داری، در مسیر راست باشد ولی درستکاری در روز غلبه ناراستی ها، کار ساده ای نخواهد بود.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های 2021

خورشید

میزان فروش: 358 میلیون و 567 هزارتومان

پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400
پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400

خورشید مجیدی شاید بخش مهمی از فروش خود را مدیون نمایندگی ایران در اسکار 2021 باشد. این فیلم اگرچه در عموم جشنواره های مهم و قابل توجه موفقیت زیادی کسب نکرد، صرفا در جشنواره فیلم ونیز برخی موفقیت ها را از آن خود کرد.

این فیلم درامی است به کارگردانی مجیدی که به بحث کودکان کار می پردازد و موفقیت قابل توجهی در جشنواره فجر کسب کرد. این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شد و علاوه بر این برخی جوایز فنی دیگر را نیز از آن خود کرد.

آخرین ساخته مجیدی که مراحل ساخت آن در سال 98 به پایان رسید در جشنواره ونیز جایزه فانوس جادویی را دریافت کرد. همچنین منتقدان هالیوود ریپورتر این فیلم را در شمار 22 اثر برتر جشنواره های ونیز و تورنتو قرار داده اند.

از میان سه کاندید اصلی که برای اسکار 2021 به عنوان نماینده ایران مطرح بودند، یعنی خورشید ساخته مجیدی ، درخت گردو اثر محمدحسین مهدویان و یلدا ساخته مسعود بخشی، نهایتا این خورشید بود که به عنوان نماینده ایران در اسکار انتخاب شد، اما متاستفانه جایی در میان نامزدهای نهایی اسکار 2021 نداشت.

هفته ای یک بار آدم باش

میزان فروش: 419 میلیون و 159 هزارتومان

پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400
پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400

در حالت عادی شاید انتظار داشته باشیم با حضور شخصیت هایی چون محیدی و کیمیایی، خورشید و خون شد موفق تر باشند، اما گویا میل و اقبال عمومی به ژانر طنز و کمدی در فضای تلخ فعلی کشور، سبب شده تا عموم افراد به جای دغدغه و ناراحتی، کمی خنده تصنعی را به دیگر وضعیت ها ترجیح دهند.

در حال حاضر موفق ترین فیلم اکران نوروزی، جدیدترین کار شهرام شاه حسینی، یعنی هفته ای یکبار آدم باش است که با نام هایی چون پژمان جمشیدی و پژمان بازغی و البته پیمان قاسم خانی در سمت مشاور فیلمنامه توانسته در مجموع تیم خوبی را دورهم جمع کند. تهیه کنندگان این فیلم کوشیده اند زوج پژمان جمشیدی و سام درخشانی را با ترکیب جدیدی تجربه کنند و به نظر می رسد این ایده جواب داده است.

بیشتر بخوانید: بهترین فیلم های کمدی 2021

پرفروش ترین فیلم های هفته دوم فروردین 1400 در یک نگاه

  1. هفته ای یک بار آدم باش از شهرام شاه حسینی با میزان فروش 419 میلیون و 159 هزار تومان
  2. خورشید از مجید مجیدی با میزان فروش 358 میلیون و 567 هزار تومان
  3. تک خال با میزان فروش: 278 میلیون و 879 هزار تومان
  4. خون شد از مسعود کیمیایی با میزان فروش: 83 میلیون و 704 هزار تومان
  5. لاله از اسدالله نیک نژاد با میزان فروش 26 میلیون و 501 هزار تومان

بیشتر بخوانید:

.

منبع: سینماتیکت

نظر شما در خصوص پرفروش ترین فیلم های ایرانی هفته سوم فروردین 1400 چیست؟ نظرات خود را در این خصوص با تکراتو در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.ارسال نظر