OMPFinex
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر ؛ بازگشت امپراطوری روم اما زیباتر

ریمستر بازی Total War Rome که نسخه ی اوریجینال آن اولین بازی سه بعدی فرنچایز Total War است، به تازگی آپدیت های گرافیکی ایی دریافت کرده است که ظریف ولی باز هم محسوس اند. در ادامه با نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر با ما همراه باشید.

این تغییرات گرافیکی با این که ظریف هستند، باز هم خیره کننده اند. اما گیم پلی قدیمی این بازی زمان زیادی است که تقریبا منسوخ شده است و شامل توجه سازندگان این بازی قرار نگرفته است.

آن چیزی که بیشتر در نسخه ریمستر توتال وار به چشم می آید، بهبود گرافیکی این بازی است. حتی Creative Assembly ‌، سازنده این سری بازی ها، اصرار دارد که موتور بازی نسخه ریمستر توتال وار روم همان موتور بازی نسخه اورجینال است و تغییری نکرده است.

به همین علت همه چیز از جاسوس ها بر روی مپ کمپین گرفته تا یک یونیت Triarii در میدان جنگ باید همانگونه رفتار کند که در نسخه اوریجینال بازی رفتار می‌کرد.

و این هم بخشی از اهداف این کمپانی است چرا که آن ها قصد دارند این بازی قدیمی حس تازگی را به پلیرها القا کند اما باز هم این حس را ایجاد نکند که پلیرها با بازی کاملا جدیدی رو به رو هستند.

بازی توتال وار روم زمانی که برای اولین بار منتشر شد، بسیار از زمان خود جلوتر بود و ایده های عالی آن دوره هنوز هم در نسخه ریمستر شده پا بر جا هستند. در این بازی، روم به سه بخش تقسیم شده است و هرکدام از فرمانروایان هر یک از این بخش ها قصد فتح سرزمین های متفاوتی را دارند.

ولی در نهایت وارد جنگ داخلی بی رحمانه ایی با یکدیگر می شوند. که این موجب می‌شود پلیر ها در مراحل نهایی کمپین با چالش بزرگی روبه‌رو شوند که این خود، بازی را در کمال سادگی جالب و جذاب می‌کند.

نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر ؛ بهبود های گرافیکی

بازگشت امپراطوری روم اما زیباتر

فهرست مطالبی که در ادامه نقد و بررسی ریمستر Total War Rome مشاهده خواهید کرد:

  • بهبود های گرافیکی – بازگشت امپراطوری روم اما زیباتر
  •  هوش مصنوعی همچنان قدیمی
  • رابط کاربری بهبود یافته
  • ویژگی های جدید این نسخه
  • نتیجه گیری
نقد و بررسی نسخه ریمستر Total War Rome ؛ ریمستر توتال وار
نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر ؛ ریمستر توتال وار روم

ابهت امپراطوری روم با نسخه ریمستر Total War Rome بازگشته است اما زیباتر از قبل چرا که تمرکز تیم سازنده این بازی بر روی افزایش و بهبود زیبایی های این بازی نوستالژیک که شاهکاری در زمان خود به حساب می­آمد، بوده است. با این حال ردپای نوستالژی در سرتاسر فضای بازی احساس می­شود.

بیشتر بخوانید:

دانلود بازی Returnal اندروید ، آیفون و کامپیوتر [+تریلر و گیم‌پلی]

دانلود بازی Darkfire Heroes ؛ جادوی قهرمانان آتش سیاه!

نقد و بررسی نسخه ریمستر Total War Rome ؛ ریمستر توتال وار روم
نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر ؛ ریمستر توتال وار روم

هوش مصنوعی همچنان قدیمی ؛ نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر

اگرچه نسخه ریمستر توتال وار روم از نظر گرافیکی دستخوش تغییرات مثبتی شده است، اما همچنان هوش مصنوعی قدیمی ۱۸ ساله خود را دارد، که این امر می تواند برای پلیرها مأیوس کننده باشد.

اگر شما جدیدترین بازی فرنچایز توتال وار را بازی کرده باشید که Total War Three Kingdoms نام دارد در این بازی مشاهده خواهید کرد که هوش مصنوعی بات ها به قدری قدرتمند است که با هوش شما رقابت می‌کند اما در این بازی هوش مصنوعی بات ها هیچ شانسی در مقابل شما ندارد.

پلیر ها برای بردن سخت ترین نبردها هم کافی است از سواره نظام خود به خوبی استفاده کنند تا بتوانند چند لشکر را همزمان در هم بکوبند. بات ها در جنگ با شما بیش از حد محتاطانه بازی می‌کنند ولی در مپ کمپین شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را فریب دهید و به سمت تله خود بر روی مپ هدایت کنید.

بیشتر بخوانید:

بررسی بازی کال آف دیوتی وارزون 2020 ؛ هر آنچه از کالاف دیوتی Warzone باید بدانید!

نقد و بررسی نسخه ریمستر Total War Rome ؛ ریمستر توتال وار روم
نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر ؛ ریمستر توتال وار روم

رابط کاربری بهبود یافته ؛ نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر

رابط کاربری این گیم بسیار بهبود یافته است، مخصوصا از نظر خوانا بودن کلمات که این خود مسئله ای بود که بسیاری از پلیرها که حالا به بازی های امروزی عادت کرده‌اند با آن مشکل داشتند.

ولی با این حال راهنمای نسخه ریمستر توتال وار روم هنوز هم به اندازه بازی های جدیدتر این فرنچایز اطلاعات در اختیار پلیرها قرار نمی‌دهد. درست است که در این نسخه رابط کاربری تمیز تر است اما هنوز کمی قدیمی است و پلیرها برای کسب اطلاعات‌ راجع به یک ساختمان یا واحد نظامی خاص ممکن است به مشکلاتی برخورد کنند.

نقد و بررسی نسخه ریمستر Total War Rome ؛ ریمستر توتال وار روم
نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر ؛ ریمستر توتال وار روم

ویژگی های جدید این نسخه ؛ نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر

تعدادی ویژگی جدید به نسخه ریمستر شده اضافه شده است که جذاب هستند؛ یکی از آن ها قابلیت تعیین دلبخواهی تعداد سربازان موجود در یک واحد است که به پلیرها اجازه می‌دهد جنگ های بزرگتری را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین بازی های استراتژیک کامپیوتر در سال 2020 ؛ سلاح هایتان را آماده کنید!

بهترین بازی های استراتژیک اندروید در سال 2020 ؛ تا آخرین قطره خون بجنگ!

یکی دیگر از ویژگی های جدید این است که شما می‌توانید از همان ابتدا با هر پادشاهی ایی که میخواهید کمپین را شروع کنید. در حالی که در نسخه اوریجینال توتال وار روم شما مجبور بودید با استفاده از امپراطوری روم دیگران را شکست بدهید تا بتواتید به پادشاهی های دیگر موجود در بازی دسترسی پیدا کنید.

نتیجه گیری ؛ نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر

با همه آنچه که گفته شد توتال وار روم هنوز هم یک بازی استراتژیک عالی است و این نسخه ریمستر شده فقط به ارزش های آن می‌افزاید. حس نوستالژیکی که در نسخه ریمستر بازی وجود دارد، با همه کم و کاستی های بازی، هنوز هم دوست داران این فرنچایز را به خود جذب می‌کند ‌.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص نقد و بررسی بازی Total War Rome نسخه ریمستر چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر