;
coinex

ماجرای قبض های نجومی برق چیست؟

ماجرای قبض های نجومی برق چیست؟ مدتی است که قبض‌های برق برای عده‌ای از مشترکان برق خانگی با قیمت‌های سرسام آور فرستاده می‌شود.

معاون برق و انرژی وزارت نیرو از دستور ویژه وزیر به شرکت‌های توزیع سراسر کشور درباره بررسی قبض برق مشترکانی که ابهاماتی در محاسبه هزینه آن‌ها وجود دارد، اطلاع داد.

ماجرای قبض های نجومی برق چیست؟

پایگاه اطلاع‌‌‌رسانی وزارت نیرو (پاون) که با معاون برق و انرژی وزارت نیرو مصاحبه کرده‌ است در این باره گزارشی نوشته است. در این گزارش، همایون حایری گفته است:

برای این گروه از مشترکان فقط ۷‌درصد افزایش سالانه بر اساس مصوبه دولت اعمال شده که قبض برق عمده این مشترکان رقم بسیار پایینی است.

او ضمن اظهار این که تقریبا ۱۵درصد مشترکان، براساس الگوی تعیین شده تا دو برابر مصرف داشته‌‌‌اند، توضیح داد:

برای این دسته از مشترکان علاوه بر افزایش سالانه ۷درصد تعرفه، مشمول ۱۶درصد افزایش به دلیل مصرف بالاتر از الگو شده‌‌‌اند و در مجموع ۲۳‌درصد افزایش تعرفه در قبض آنها اعمال شده است.

ماجرای قبض های نجومی برق چیست؟

او ادامه داد: «بیشترین رقم قبض‌‌‌ها برای دسته سوم مشترکان خانگی بسیار پر‌مصرف صادر شده که کمتر از ۳‌درصد مشترکان معادل ۸۵۰ هزار مشترک را شامل می‌شود که بیش از دوبرابر الگو مصرف داشته‌‌‌اند.» وی افزود:

بهای برق این دسته از مشترکان نیز بر اساس قانون بودجه به‌‌‌صورت غیر‌یارانه‌‌‌ای و بر اساس الگوی افزایش پلکانی تعیین می‌شود و بنابراین فقط برای میزان مازاد از دو برابر الگوی مصرف بر اساس نرخ غیر‌یارانه‌‌‌ای برق محاسبه می‌شود.

او تاکید نمود: «این گروه از مشترکان (کمتر از ۳‌درصد مشترکان خانگی) با اعمال روش‌های مدیریت مصرف به سهولت می‌توانند مصرف برق خود را به سطح الگوی مصرف کاهش داده تا نه تنها شامل افزایش قیمت برق نشوند بلکه از کاهش قابل ملاحظه‌‌‌ای در صورتحساب برق خود بهره‌‌‌مند شوند.» دحریری تاکید کرد:

چنانچه اشتباهی نیز در بخش محاسبه قبض مشترکان رخ داده باشد اصلاح می‌شود و حتی در صورت درخواست مردم، امکان پرداخت اقساطی قبوض نیز میسر خواهد بود

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص ماجرای قبض های نجومی برق چیست ؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر