او ام پی فینکس

خرید گوشی موبایل از کالاتیک
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی [+تنظیمات و فعال سازی]

یکی از مشکلاتی که کاربران گوشی‌های شیائومی با آن روبه رو هستند، نشان ندادن نوتیفیکیشن برنامه‌های مختلف در این گوشی‌هاست. در این مطلب تکراتو به حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی می‌پردازد و نحوه فعال کردن چراغ نوتیفیکیشن در گوشی‌های شیائومی را بررسی خواهد کرد.

مشکل عدم نمایش نوتیفیکیشن در گوشی‌های شیائومی و تعدادی دیگر از گوشی‌ها مانند هواوی یا سامسونگ وجود دارد. در این شرایط کاربر متوجه پیام جدید یا اتفاق جدید آن برنامه نمی‌شود زیرا نوتیفیکیشن به وی نشان داده نشده است.

مستر بلیط

بسیاری از کاربران از وجود این مشکل شکایت دارند و به دنبال راهی هستند تا از طریق آن بتوانند نسبت به حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی و یا سایر گوشی‌ها اقدام کنند. در چنین شرایطی لازم است برای فعال کردن چراغ نوتیفیکیشن در گوشی های شیائومی تنظیماتی انجام شود تا مشکل حل شود.

حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی

وقتی که کاربر از یک اپلیکیشن خارج می‌شود و آن را به صورت کامل می‌بندد سیستم‌عامل باید برای مدیریت حافظه و بهینه‌سازی باتری تصمیم‌گیری‌هایی را انجام دهد. سیستم عامل این کار را با متوقف‌سازی اپلیکیشن‌های موجود در پس‌زمینه انجام می‌دهد که اصطلاحا به آن Kill گفته می‌شود.

از طرفی لازم به ذکر است که این اقدام سیستم ‌عامل برای کارکرد بهتر گوشی یا دستگاه هوشمند بسیار مناسب و ضروری است اما باعث مشکلاتی می‌شود که می‌شود که می‌توان به عدم دریافت اعلانات در رابطه با برنامه‌هایی که توسط سیستم عامل Kill شده‌اند اشاره کرد.

برای حل این مشکل باید تنظیمات نوتیفیکیشن شیائومی را انجام داد تو به حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی پرداخت. بنابراین در صورت بروز این اتفاق حل مشکل نوتیفیکیشن بار شیائومی به راحتی و آسانی امکان‌ پذیر است. یکی از چالش‌های اصلی استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف بر روی دستگاه‌های هوشمند، موضوع دریافت و نمایش اعلانات (Notifications) است.

این مشکل در سیستم‌عامل اندروید که یک سیستم‌عامل اپن سورس است، بیشتر به چشم می‌خورد. از طرفی برخی از برند‌های تولید کننده تلفن همراه از جمله شیائومی (Xiaomi) و هواوی (Huawei) به دلیل شخصی‌سازی‌های انجام شده بر روی سیستم‌عامل، مشکلات بیشتری با دریافت نوتیفیکیشن‌های برنامه‌های مختلف دارند که لازم است این مشکل حل شود و بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا کاربران این گوشی‌های هوشمند مشکلی در این زمینه نداشته باشند.

گفتیم که سیستم ‌عامل باید برای مدیریت حافظه (Memory Management) و بهینه‌سازی باتری (Battery Optimization) برنامه‌های بسته شده را Kill  می‌کند و در مورد آنها تصمیم‌گیری می‌کند. این کار با متوقف‌سازی اپلیکیشن‌های موجود در پس‌زمینه (Background) انجام می‌شود.

بر اساس بازخوردهای ثبت شده در تعدادی از سایت‌های معتبر، استفاده کنندگان برخی از برندهای تلفن همراه نسبت به برخی دیگر، بیشتر با مشکل دریافت نوتیفیکیشن‌ درگیر هستند؛ شرکت‌هایی مانند هواوی، سامسونگ و شیائومی. بیشتر این شرکت‌ها سهم عمده‌ای از بازار تلفن‌های همراه هوشمند را در اختیار دارند.

شاید در نگاه اول وجود این مشکل در بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی، کمی نگران کننده به نظر برسد، اما خوشبختانه با روش‌هایی می‌توان نسبت به حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی و یا سایر گوشی‌ها اقدام کرد.

مورد بعدی که باید به آن اشاره کرد این است که چرا مشکل دریافت نوتیفیکیشن فقط مربوط به برخی از برنامه‌ها است؟ در پاسخ به این سوال باید چند مسئله بررسی شود.

میزان محبوبیت برنامه: سیستم‌عامل اندروید در دریافت نوتیفیکیشن‌ها مشکل خاصی ندارد و بسیار آسان‌گیر و دوستانه است. شاید بتوان این رفتار دوستانه را بیشتر در گوشی‌های تولیدی خود گوگل از جمله Pixel و Nexus مشاهده کرد. اما وقتی نوبت به سایر سازندگان گوشی‌ هوشمند می‌رسد، داستان شکل دیگری پیدا می‌کند.

هر برند و تولید کننده‌ای بر مبنای سیاست‌های خود، سخت‌گیری‌هایی را در دریافت و نمایش نوتیفیکیشن به نسخه اندروید محصول خود اضافه می‌کند. از مهمترین دلایل این سخت‌گیری‌ها، مدیریت حافظه و شارژ باتری است که مورد بررسی قرار گرفت. این سخت‌گیری‌ها با هدف افزایش بازدهی گوشی و کسب رضایت بیشتر کاربران از سوی تولیدکنندگان در سیستم عامل اعمال می‌شود.

این سخت‌گیری‌ها باعث می‌شوند تولید‌‌کننده‌های دستگا‌ه‌های هوشمند مجبور به ایجاد یک لیست مجاز اختصاصی (White List) برای خود باشند. مطمئنا در این لیست مجاز تنها برنامه‌هایی قرار می‌گیرند که در بین کاربران سراسر دنیا کاملا شناخته شده باشند.

به همین خاطر برنامه‌هایی مانند اینستاگرام (Instagram)، تلگرام (Telegram)، واتساپ (WhatsApp) با مشکل دریافت نوتیفیکیشن در گوشی‌های مختلف روبرو نخواهند شد چون برنامه‌های محبوبی هستند مردم سراسر دنیا از آنها استفاده می‌کنند.

حجم مختلف اعلانات در برنامه‌های متفاوت: مورد بعدی که باید به آن اشاره کرد و بسیار اهمیت دارد، تعداد نوتیفیکیشن‌های برنامه‌های مختلف است. این موضوع باعث می‌شود کاربر مشکل دریافت نوتیفیکیشن را در مورد برنامه‌هایی با تعداد اعلانات پایین متوجه نشود. در نتیجه این مشکل در برنامه‌هایی با حجم بالای اعلانات مانند پیام‌رسان‌ها، اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی، یادآورها بیشتر به چشم می‌خورد و کاملا طبیعی است.

گوشی‌های شیائومی نیز به دلیل استفاده از نسخه سفارشی‌سازی شده اندروید (MIUI) باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای کاربران و توسعه‌دهندگان شده‌اند. کاربران این گوشی‌ها نیز در مورد تنظیمات نوتیفیکیشن شیائومی سوالات و مشکلاتی دارند.

فعال کردن چراغ نوتیفیکیشن در گوشی های شیائومی و همچنین حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی نیاز به انجام تنظیمات و تغییراتی دارد.

در گوشی‌های شیائومی معمولا باید به تنظمیاتی مانند Power management، App battery saver و AutoStart توجه کرد. در ادامه جزئیات این تنظیمات مرور خواهد شد پس برای حل مشکل نوتیفیکیشن بار در گوشی شیائومی با تکراتو همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

آموزش کار با اپلیکیشن پیکس آرت

دانلود و آموزش کار با اپلیکیشن کانوا (Canva)

تنظیمات مربوط به قسمت Power management

 

حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی

با توجه به اینکه مدل و نوع دستگاه و نسخه MIUI گوشی شما چیست، یکی از مسیرهای زیر برای فعال‌سازی اعلانات برنامه‌ها کارآمد خواهد بود و می‌توانید از آنها استفاده کنید:

Settings > Advanced Settings > Battery manager > Power plan is set to Performance

Device Settings > Advanced Settings > Battery Manager > Protected apps

برنامه مورد نظر خود را در این قسمت روی حالت Protected قرار دهید.

Device Settings > Apps > your app > Battery > Power-intensive

در اینجا برنامه مورد نظر خود را انتخاب کرده و برای آن Keep running after screen off را فعال کنید.

Settings > Additional Settings > Battery & Performance > Manage apps battery usage

در این قسمت اگر Power Saving Modes برای برنامه مورد نظر شما فعال است، آن را غیرفعال کنید.

تنظیمات مربوط به قسمت App battery saver:

برای حل مشکل خود به تنظیمات زیر مراجعه کنید:

Security > Battery > App Battery Saver > {your app} > No restriction

قسمت your app به برنامه مورد نظر شما اشاره دارد. برنامه‌ای که قصد دارید اعلانات آن را فعال کنید.

تنظیمات مربوط به قسمت Autostart:

یکی دیگر از تنظیمات مورد نیاز برای حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی فعال‌سازی Autostart است. از طریق این گزینه می‌توان تنظیمات نوتیفیکیشن شیائومی را انجام داد. دسترسی به این گزینه، از مسیر زیر امکان‌پذیر است:

Security app > Permissions > Autostart

در ادامه لازم است برای فعال کردن چراغ نوتیفیکیشن در گوشی های شیائومی گزینه Autostart را برای هر یک از برنامه‌های مورد نظر، به صورت جداگانه فعال کنید.

برای انجام تنظیمات نوتیفیکیشن شیائومی علاوه بر کارهای فوق می‌توانید تنظیماتی که در ادمه آمده است را نیز انجام داد و از طریق آن بتوان نسبت به حل مشکل نوتیفیکیشن بار شیائومی اقدام کرد.

برای تنظیمات نوتیفیکیشن شیائومی و حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی می‌توانید به تنظیمات گوشی و سپس Notification مراجعه کنید.

در این صفحه لیستی بلند بالا از برنامه‌های موجود به روی گوشی مشاهده خواهید کرد که در این بخش می‌توانید با روشن یا خاموش کردن تیک مقابل این برنامه‌ها مشخص کنید که کدام دسته اعلان‌ها را برای شما نشان دهند و کدام دسته اجازه انجام این کار را نداشته باشند.

در بالای همین صفحه بخشی به نام Lock screen به چشم می‌آید. اگر روی این گزینه کلیک کنید می‌توانید مشخص کنید که کدام برنامه‌ها اجازه ارسال اعلان در صفحه لاک اسکرین را نیز داشته باشند.

در بخش Format این صفحه می‌توانید مشخص کنید که اعلان‌ها به چه شکلی به روی صفحه لاک اسکرین نمایش داده شوند. گزینه‌ی Show notification content همه‌ی اعلان‌ها را به طور کامل نمایش می‌‌دهد.

گزینه‌ی Show notification but hide content در صفحه لاک اسکرین وجود اعلان را اطلاع می‌دهد اما متن آن را مشخص نمی‌کند و در نهایت گزینه‌ی آخر یعنی Don’t show lock screen notification باعث می‌شود که هیچ اعلانی در صفحه لاک اسکرین به شما نمایش داده نشود.

بیشتر بخوانید:

آموزش کار با اپلیکیشن وب مانی (WM)

آموزش کار با اپلیکیشن این‌شات (InShot)

 

حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی

در همین صفحه گزینه‌ی دیگری تحت عنوان Open notification shade on lock screen وجود دارد. اگر این گزینه را خاموش کنید دیگر در حالت قفل بودن گوشی بخش کنترل سنتر باز نمی‌شود.

اگر به صفحه‌ی قبل بازگردید و این بار به روی گزینه‌ی Floating کلیک کنید در این قسمت می‌توانید مشخص کنید که کدام برنامه‌ها اجازه دارند به شما نوتیفیکیشن شناور ارسال کنند. نوتیفیکیشن‌های شناور در بالای صفحه نمایش داده می‌شوند و شما می‌توانید به راحتی به آن‌ها جواب دهید.

فعال کردن چراغ اعلان در گوشی‌های شیائومی برای یک برنامه خاص

یکی دیگر از مباحث مربوط به تنظیمات نوتیفیکیشن در برند شیائومی توانایی فعال کردن چراغ نوتیفیکیشن در این گوشی‌هاست؛ تنظیمات مربوط به حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی با تنظیمات فعال کردن چراغ اعلان در این گوشی‌ها متفاوت است.

در صورتی که گوشی شما دارای چراغ نوتیفیکیشن باشد بخش زیر به صورت خودکار فعال است اما ممکن است غیرفعال شده باشد، در این شرایط لازم است کاربر خود به صورت دستی نسبت به رفع این مشکل و فعال کردن چراغ اعلان اقدام کند.

فعال کردن اعلان و چراغ نوتیفیکشن مهم است زیرا اکثر مواقع ممکن است هنگام کار با سیستم گوشی خود را روی میز قرار داده باشید و به دلیل عدم نمایش اعلان تماس یا پیام مهمی را از دست بدهید.

اما اگر گوشی شما دارای چراغ نوتیفیکیشن باشد میتوانید خیلی راحت از دریافت پیام یا تماس روی گوشی خود مطلع شوید. در ادامه آموزش فعال کردن چراغ نوتیفیکیشن برای یک برنامه خاص در گوشی‌های شیائومی آمده است. از طریق آیکون Settings اقدام کنید و آیکن را زده تا وارد تنظیمات گوشی شوید. در ادامه بخش Additional settings را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:

آموزش کار با اپلیکیشن دیسکورد (Discord)

آموزش کار با ادوبی کانکت (Adobe Connect)

حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی
مشکل نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی

در این بخش لازم است گزینه Notification light انتخاب شود و در ادامه گزینه Blink light را فعال کنید.

حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی
مشکل نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی

پس از فعال کردن چراغ نوتیفیکیشن برای استفاده از آن در یک برنامه خاص می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید تا مشکل عدم نمایش چراغ در گوشی شما حل شود.

از بخش Apps گزینه Manage apps را انتخاب و سپس برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. برای مثال اینستاگرام

حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی
مشکل نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی

در صفحه برنامه مورد نظر گزینه Notifications را زده و سپس گزینه Allow Using LED Light را فعال کنید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید گزینه Lock Screen notification را نیز فعال کنید تا اعلان در صفحه قفل گوشی شما نمایش داده شود.

بیشتر بخوانید:

آموزش کار با اپلیکیشن آساتریدر کارگزاری آگاه

آموزش کار با اسنپ چت

حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی
مشکل نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی

پس از فعال کردن این قابلیت در صورت دریافت نوتیفیکیشن از برنامه اینستاگرام (دایرکت ، پیام فالو و …) چراغ نوتیفیکیشن گوشی شما روشن خواهد شد و شما می‌توانید از نوتیفیکیشن برنامه مورد نظر خود در گوشی مطلع شوید.

مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در سایر گوشی‌های اندرویدی

علاوه بر گوشی‌های شیائومی سایر گوشی‌های اندرویدی نیز ممکن است با این مشکل روبه رو شوند و نوتیفیکیشن مربوط به برنامه‌های مختلف در گوشی‌ آنها نشان داده نشود. عدم نمایش نوتیفیکشین یا اعلان برنامه‌های موجود بر روی گوشی می‌تواند به دلایل مختلفی که در ابتدا مورد بررسی قرار گرفت، باشد. در صورتی که شما نیز با این مشکل رو به رو هستید می‌توانید با توجه به مدل و نوع گوشی خود از قسمت تنظیمات تلفن هوشمند خود نسبت به حل این مشکل اقدام کنید.

حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن در گوشی شیائومی به راحتی امکان پذیر است بنابراین مشکل نوتیفیکیشن در گوشی‌های سامسونگ (Samsung) و همچنین حل مشکل نوتیفیکیشن در گوشی‌های هواوی و سایر گوشی‌های هوشمند نیز به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

عدم دریافت واعلان و نوتیفیکیشن به یک مشکل اساسی برای تولید‌کنندگان برنامه‌های اندرویدی و کاربران آن‌ها تبدیل شده است. به نظر می‌رسد باید در آینده‌ای نزدیک شاهد تغییراتی در سیاست‌های سیستم‌عامل اندروید برای حل چنین مشکلاتی باشیم. چرا که هنوز راهکاری کاربردی برای بیشتر توسعه‌دهندگان در این زمینه ارائه نشده است.

علاوه بر این نمی‌توان انتظار داشت که همه کاربران بتوانند چنین تنظیماتی را در گوشی خود انجام دهند تا مشکل آنها حل شود و بهتر است این مشکل از سوی توسعه دهندگان بررسی و حل شود.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص حل مشکل نشان ندادن نوتیفیکیشن چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (4 نظر)

  من گوشی شیائومی نوت۹t دارم ولی چراغ اعلام پیام روش نمیشه چکارکنم

  پاسخ

  سلام مشکل که در شیامی دارم یک شماره تلفن را از راست به چپ میزنه
  دوم تاریخ تماسها رو به میلادی میزنه فارسی نمیزنه
  سوم زنگهای ورودی خروجی رو بارنگ نشان نمی‌دهد
  گوشی شیامی m10 Lait

  پاسخ

  پس خوبی بود ولی توی MIUI 12.5 خیلی از این تنظیمات تغییر کرده.
  سامسونگ خوشبختانه اصلا این مشکلات رو نداره و هیچ دستکاری و نیاز به تغییر تنظیمی نیاز نداره

  پاسخ

  سلام گوشی من دو تا خط سفید بالای صفحه ست و نمیره و نوتیقیکیشن ها پایین نمیان که ببینمشون حتی درصد باتری و وای فای و….چیکار کنم

  پاسخ