اکسکوینو

مسابقه هفتگی تکراتو و فیگار در اینستاگرام
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آیا نان کارتی خواهد شد؟ [دولت در حال بررسی طرح کارتی شدن نان]

در این نوتشار از تکراتو به سوال آیا نان کارتی خواهد شد؟ پاسخ خواهیم داد و طرح کارتی شدن نان را مورد بررسی قرار می‌دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

قیمت روز گوشی های بازار ایران

دولت می‌داند که در ازای حذف دلار دولتی برای خرید کالاهای اساسی،  تورم فزاینده‌ای از راه می‌‌رسد، اما به این شیوه قیمت نان را کنترل میکند ضمن اینکه نان و دارو آخرین اقلامی هستند که ارز ترجیحی آنها حذف می شود. اخیرا مقام‌های مسئول گفتند با گرانی برنج، انتظار می‌‌رفت مصرف نان افزایش پیدا کند تا جای برنج را بگیرد، اما فروش نان افزایشی نداشته است.

طرح کارتی شدن نان

میرکاظمی می گوید:

« مردم با مراجعه به نانوایی قیمت قبلی نان را از طریق کارت بانکی می‌‌‌پردازند؛ اما به حساب نانوا نرخ جدید و بدون یارانه نان واریز می‌شود.»

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود:

« تمرکز ما فعلا بر مساله نهاده‌‌‌هاست و نان و دارو در فاز دوم تعیین‌تکلیف تکلیف خواهند شد. وی ادامه داد: در تلاشیم طی گفت‌وگو با مجلس جزئیات را تا پایان سال مشخص کنیم تا در آغاز سال‌جاری مساله ارز ترجیحی تعیین‌تکلیف شده باشد.»

میرکاظمی درباره تاثیرات حذف ارز ۴۲۰۰ بر سفره مردم توضیح داد: «این ارز منابع خود مردم است و تلاش بر این خواهد بود تا این منابع به شکل اثربخش‌تری مورد استفاده قرار گیرد و به خود مردم برسد؛ چرا که در حال حاضر به اشکال مختلفی این منابع به جامعه هدف خود نمی‌رسد و باید توجه کرد که فاصله میان ارز ترجیحی و ارز نیمایی و بازار فساد آفرین است.»

او بهترین شیوه تخصیص این منابع را به صورت یارانه و به طور مستقیم به خود مردم خواند و اعلام کرد:

« در تلاشیم طی مذاکره با مجلس جزئیات این اقدام را تعیین کنیم.»

بیشتر بخوانید:

 

منبع: کرمان نو

 

نظر شما درباره طرح کارتی شدن نان چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت های تکراتو با ما به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |





ارسال نظر