کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

کشف گجت های مربوط به تقلب در کنکور 1401 ؛ از هنزفری نامرئی تا پاک کن سیمکارت‌خور!

کشف گجت های مربوط به تقلب در کنکور 1401 ما را با ابزارهای عجیب و غریبی آشنا کرده است. از هنزفری‌های نامزئی تا پاک‌کن‌های سیمکارت‌خور!

دهه هشتادی‌ها در کنکور نیز شگفت‌انگیز ظاهر شدند و با ابزارهایی عجیب و عموما ناشناخته دست به تقلب زدند. حالا سازمان سنجش که برخی از این ابزارها را در زمان آزمون کشف کرده، تصاویر و توضیحاتی درباره آن‌ها منتشر کرده است.

آرون گروپس

بیشتر بخوانید: دستگیری 4 نفر به جرم فروش سوالات کنکور

کشف گجت های مربوط به تقلب در کنکور 1401

کنکور امسال را شاید بتوان با شرایطی که با قطع اینترنت،‌ فروش سوالات جعلی، دستگیری برخی افراد به جرم فروش سوالات و محرومیت تعداد زیادی از داوطلبان در زمان آزمون به همراه داشت، جنجالی‌ترین آزمون سراسری همه سال‌های اخیر دانست.

حال معاون حفاظت آزمون‌های سازمان سنجش از کشف برخی وسایل تقلب در کنکور 1401 خبر داده است. ابزارهایی مانند خودکار و پاک‌کن سیم‌کارت‌خور و هندزفری‌های نامرئی که ارتباط با بیرون را ممکن می‌سازند از مهمترین و رایج‌ترین وسایل تقلب در کنکور 1401 بوده است.

در کنکور سراسری مسال که از چهارشنبه هستم تا یازدهم تیر، در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور برگزار شد، بیش از 1 میلیون و 489 هزار و 220 داوطلب با هم به رقابت پرداختند.

امسال در گروه ریاضی و فنی 145 هزار و 615 داوطلب، در گروه علوم تجربی 574 هزار و 751 داوطلب، در گروه علوم انسانی 412 هزار و 525 داوطلب و در گروه آزمایشی هنر 161 هزار و 278 داوطلب شرکت کردند. تعداد داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی نیز 194 هزار و 951 داوطلب بود. ویدیو مربوط به ابزارهای تقلب کنکور 1401 را در ادامه ببینید:

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره کشف گجت های مربوط به تقلب در کنکور 1401 چیست؟ تظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر